2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 20°C Még több cikk.

Négygólos Pick Szeged-győzelem

A Tatabánya után a Székelyudvarhely gárdáját is legyőzte előkészületi mérkőzésen a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata.
A Pick Szeged „C" csapata lejátszotta második előkészületi mérkőzését. Vladan Matics edző együttesének ellenfele a román első ligában 5. helyen álló Székelyudvarhely volt. A magyar bajnok, csakúgy mint az elmúlt héten Tatán, most is nélkülözte összes válogatott játékosát. Talán így nem is csodálkozhattunk azon, hogy a vendégek, akiknél a Pickből egy évre kölcsönadott Ferenczi Botond is játszott, 3–0-lal indítottak.

A Tisza-parti játékosok teljesítményén érződött, hogy délelőtt még kemény edzésen vettek részt. Az udvarhelyiek gyors játéka gólokban is megmutatkozott, míg a hazaiak kényelmesen és sok hibával játszottak. Ráadásul Sutka akkora ütést kapott a szájára, hogy leesett fogáról a korona, amit aztán majdnem le is nyelt. A mérkőzés fordulópontja a 25. percben következett be, amikor Bajuszék nemcsak ledolgozták hátrányukat, hanem a vezetést is átvették. Igaz, ekkor már Vadkerti volt a beálló.

Bendó Csaba bal keze hétszer villant.
Fotó: Miskolczi Róbert

Hiába zárta egygólos (15–14) előnnyel az első félidőt a Szeged, a másodikban tovább folytatódott a kínlódása. Pedig voltak a mérkőzésnek olyan pillanatai, amikor összeszedett és eredményes játékot láthatott a mintegy háromszáz drukker. A mérkőzés hajrájában aztán az ifistáinak is lehetőséget adó Vladan Matics edzőnek sikerült összerántania csapatát, így végül nem maradt el a biztos hazai győzelem.

A Pick Szeged legközelebb kedden a Békéssel játszik előkészületi mérkőzést. Ekkor már a montenegrói válogatottból visszatérő Osmajics is bevethető lesz.

Pick Szeged–Székelyudvarhely 33–29 (15–14)

Újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Árokszállási, Janáki. Pick Szeged: Marjanac – Bendó 7, Krivokapics 2 (2), Bajusz 2, Gyuris, Sutka 8, Vadkerti 3. Csere: Kiss O. (kapus), Balda 1, Lele 5, Simon 5, Zöldi. Edző: Vladan Matics.