2017. 01. 24. kedd - Timót -7°C | 1°C Még több cikk.

Négypontos Szeviép-vereség Zalaegerszegen

Kosárlabda - A zalaiak 14 pontos hátrányról kezdték az utolsó tíz percet. A bajnoki elődöntőbe jutásról a párharc harmadik mérkőzése dönt.
Zala Volán–Szeviép-Szeged 68–64 (9–25, 22–17, 16–19, 21–3)
Uniqa NB I A csoportos női kosárlabda-negyeddöntő, második mérkőzés.
Zalaegerszeg, 100 néző. Vezette: Forrai, Tóth K.
Zala Volán: Szalay 6, Szélesy 5, Takács 2, RASHEED 12, HORVÁTH ZSÓFIA 9. Csere: Hersics 5, Johnson 3, AMBRUS 11/9, VARGA ZS. 15, Pungor. Edző: Bencze Tamás.
Szeviép-Szeged: Németh 5/3, Fürész 14, Laczi 11, Maslowski 6, Zserzserunova 6. Csere: Vincze 10, Pusztai, Szakács 5/3, Russai 7/3. Edző: Donkó Orsolya.
Kipontozódott: Zserzserunova (36. perc).
A két győzelemig tartó párharc állása: 1–1.

Az utolsó negyedben csak három pontot dobott a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata a Zala Volán vendégeként, így hiába vezetett harminc percen át magabiztosan, végül 68–64-es vereséget szenvedett. A bajnoki elődöntőbe jutásról a párharc harmadik mérkőzése dönt.

Az egerszegi taxis – amellett, hogy nem bánkódott a Falco férfi csapatának kupadöntőbeli veresége miatt – sima szegedi győzelmet jósolt, és a csarnok családias hangulatából is kiderült, a kosárlabdához konyító helyi drukkerek még csak véletlenül sem szimatoltak meglepetést. Igaz, ami igaz, a két csapat szezonbeli öt mérkőzését kivétel nélkül a Szeviép nyerte, és a Tisza-partiak abban a reményben vágtak neki a hosszú túrának, hogy a teleregény a hatodik epizóddal erre az évadra le is zárul.

A gondolatokat a feldobás után tett követte: 7–0 után a hazai időkérés sem állta útját a szegedi rohamnak, és a 8. percben már 20–2-re vezetett az előző két idény bronzérmese. A szakadéknyi távolságnak megfelelően hamarosan már a második sor pattogtatott a pályán, a házigazda pedig a kikínlódott helyzeteket is elpackázva asszisztált a kosársulihoz. „Zárjuk már le az alapvonalat!" – figyelmeztette harsány szóval játékosait Donkó Orsolya a második negyed közepén, jelezve, hogy a 34–16-os állás tudatában is akadt javítanivaló. De még mennyire! A következő percekre mind védekezésben, mind támadásban megállt a Szeviép játéka, és mivel a Volán egyre többször betalált távolról, a félidő utolsó minutumához érkezve a Bencze-csapat 37–30-ra felzárkózott. Fürész Emőke két, faulttal együtt bedobott duplája csillapította a kedélyeket, így a pihenőre helyreállt a világ rendje.

Maslowski kemény védőfalba ütközött. Fotó: Segesvári Csaba

Gyors kosárváltással indult a második félidő, a szegediek Vincze révén a palánk alól csipegették a pontokat, a biztos vezetés pedig egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben. Két és fél perc volt hátra a harmadik etapból, amikor Bencze Tamás mind az öt pályán lévő játékosát lecserélte, ám ekkor még az általános vérfrissítés sem járt sikerrel – a Szeviép tizennégy pontos előnnyel kezdhette meg az utolsó felvonást. Rövidesen kiderült, a vendégek ezen az estén hadilábon álltak a páros negyedekkel. A gyűrű minden szegedi próbálkozást ledobott magáról – kilenc perc alatt egyetlen Laczi-büntető ment be –, és az elképesztő „góliszonyt" kihasználva az egerszegiek egy perccel a vége előtt Varga Zsófia kosarával 62–62-re egyenlítettek, majd Horváth büntetőivel a vezetést is átvették.

Szinte hihetetlen, de igaz: a Szeviép a végjátékban is mezőnykosár nélkül maradt, márpedig tíz perc alatt három büntetővel egy gyengébb képességű riválissal szemben sem lehet nyerni. A két győzelemig tartó párharc állása ezzel 1–1-re módosult, a legjobb négy közé jutásról a harmadik meccs dönt szerdán Szegeden. A taxis tévedett, a teleregény folytatódik.

Donkó Orsolya: – Teljesen dekoncentráltan játszottunk, megérdemelt egerszegi győzelem született.

• 1. theseus 2009. április 07. 12:41
    „Nem baj, edzésnek biztos jó volt. Gondolom, ez a magyarázata az utolsó negyednek.”

Szűcs Csaba és a vastaps

Kézilabda - Szűcs Csaba, a HSG Nordhorn-Lingen 21 éves irányító átlövője hat gólt szerzett a… Tovább olvasom