2018. 04. 24. kedd - György 13°C | 25°C Még több cikk.

Nehéz volt, de megvan: UTC-Gödöllő 5-4

A férfi futsal NB I felsőházi rájátszásában, az 1–6. helyért az UTC Futsal Team igen fontos mérkőzés előtt állt, és a közvetlen rivális Gödöllőt 5-4-re legyőzte az újszegedi sportcsarnokban.

UTC FT-Gödöllő 5-4 (4-2)
Férfi futsal NB I, felsőházi rájátszás, 7. forduló. Szeged, 300 néző. Vezeti: Solymosi, Futó.
UTC: Tombácz - Trucz, Puskás Cs., Koncz Zs., Fülöp T. Csere: Béry (kapus), Hegyesi, Dürgő, Juhász, Hernády, Pataki. Edző: Brinszky Adrián.
Gödöllő: Hegedűs - Baranyai, Szente, Ughy, Nagy R. Csere: Pintér, Lovrencsics. Szakvezetők: Baranyai Pál, Szente Tamás.
Gólszerzők: Fülöp T. (11., 18.), Trucz (12.), Hegyesi (17.), Puskás Cs. (37.), ill. Lovrencsics (10., 15., 28., 34.).
Kiállítva: Dürgő (33.), Szente (33.), Pintér (37.).

Nehéz volt, de sikerült, így maradt remény egy szép helyezés elérésére.

40. perc: szinte ziccerig kijátszott helyzet, Fülöp T. mellélövi.

39. perc: Fülöp T. föléemel. Hegedűst hagyják egyedül, megkapja, ellövi, nem veszélyes.

38. perc: elől Hegedűs kapus, viszont rossz Baranyai oldalpassza.

37. perc: Ughy felépült, így maradt még négy mezőnyjátékosa a vendégeknek. Időt is kérnek.

37. perc: 5-4, Puskás Cs. Puskás Cs. magabiztos ítéletvégrehajtó, 5-4. Pintér is pirosat kapott.

36. perc: újra négy-négy mezőnyjátékos a pályán. Koncz Zs. lövését védi Hegedűs. Hegyesi eladja a labdát, szerencsére Tombácz lábbal odaér Nagy R. elé. Koncz Zs. lövését kézzel védi Pintér, büntető!

35. perc: Ughy talpsérülést szenved, négy mezőny maradt a Gödöllőnél. Hernády szemben a kapuval ziccert hagy ki. Hernády passza rossz Trucznak. Koncz Zs. menti az üres kaput, hiszen Tombácz is támad.

34. perc: 4-4, Lovrencsics. A vendégek legjobbja, Lovrencsics megtolja, megnézi, majd a jobb felsőbe helyezi a labdát, 4-4.

34. perc: három-három mezőnyjátékos a pályán.

33. perc: Koncz Zs. ment éles helyzetben. Páros kiállítás: Dürgő és Szente.

32. perc: Pintér sárgát kap Koncz Zs. visszarántásáért. Koncz Zs. bummol, Hegedűs megint véd.

31. perc: Puskás Cs. lövi el Hegyesi passzát, Hegerdűs bravúrral hárít. Koncz Zs. szemből védőbe lkő a hatosról, majd Hegyesi mellépörget.

30. perc: Koncz Zs. megint a hosszú kapufátlövi, lemarad Fülöp T. Koncz Zs. lő, Hegedűs kézzel üti ki. Puskás Cs. cselez ide, oda, ide, aztán jobbal a hosszút lövi, megint nem számítanak rá a társak.

29. perc: Trucz éppencsak melléhelyezi Pataki asszisztját a hatosról. Ughy melléspiccel.

28. perc: 4-3, Lovrencsics. A hatos előtt keresztbe vezeti a labdát Lovrencsics, majd kivöli a bal alsót, 4-3.

28. perc: Pintér becsülettel próbálkozik, Tombácz állja a sarat.

27. perc: újabb párharcot nyer Tombácz Pintér ellen.

26. perc: Pintér lő, Tombácz ujjheggyel fölétolja. Juhász elől Hegedűs kifutva hárít.

25. perc: Nagy R. spiccel, Tombácz lábfejjel. Baranyai egy szép csel után nem talál kaput. Pintér meglóg, mellé.

24. perc: Dürgő felpasszol Hegyeseinek, aki nem ér a labdába, így Hegedűs felszedi.

23. perc: Hegyesi oldalról beadna, sarokrúgás. Majd Hegedűs megfogja, Tombácz elől, iszkiri vissza, végül a szegedi kapus menti sorstársa próbálkozását. Dürgő a bal alsó mellé lő.

22. perc: Nagy R. belsőz mellé. Tombácz indítása hosszú. Puskás Cs. jobbal mellépörget a jobb oldali kapufánál.

21. perc: az UTC kezdett. Majdnem helyzet, végül ment a gödöllői védelem.

Bár a vendégek szereztek vezetést, sőt 2-1 után még egyenlítettek is, a hazaiak szép gólokkal vezetnek a szünetben 4-2-re.

20. perc: az ellenfél térfelén továbbra is az UTC - letámad. Ughynak hosszú, nekünk jó.

19. perc: Hernádynak rossz a passz Dürgőtől.

18. perc: 4-2, Fülöp T. Puskás Cs. jobbról jobbal laposan bead, Fülöp T. egy méterről a hálóba pörget, 4-2.

18. perc: lassítja a játékot a Gödöllő, majd Fülöp T. 3 a 2-ben lő középről, Hegedűs véd.

17. perc: 3-2, Hegyesi. Csak egy pillanatra szabadul el Hegyesi, de ez elég neki a hatoson belül, és a labda bal alsóban pihen, 3-2.

16. perc: gödöllői időkérés. Pataki másodszor ront egy jó kontránál.

15. perc: 2-2, Lovrencsics. A vendégek végigvisznek egy akciót, amelynek végén Lovrencsics a bal alsóba tüzel, 2-2.

14. perc: Juhász I. pontatlan átlópasszt ad, Trucz mögé jött a labda.

13. perc: Koncz Zs. zúgó kapufát lő. Majdnem eltört a felső léc.

12. perc: 2-1, Trucz. Fülöp ezúttal a feladó, érkezik a hosszún Trucz, aki egy méterről a hálóba lő, 2-1.

12. perc: Koncz Zs. lövését blokkolják.

11. perc: 1-1, Fülöp T. Puskás Cs. labdát szerez, passzol Fülöpnek, aki talppal megigazítja, majd kilövi a bal felsőt a hatoson belülről, 1-1.

10. perc: 0-1, Lovrencsics. Ughy pörget Lovrencsics elé, aki spiccel kilövi a bal alsót, 0-1.

9. perc: keresi az utat a kapu felé a Szeged, de nehezen találja. Pataki lő, Hegedűs eldőlve hárít, Ughy meg az égbe lő. Koncz Zs., a kapus felszedi, majd Pintér lövését lábbal menti Tombácz.

8. perc: Tombácz ment kifutva Baranyai elől. Az első hazai fault. Baranyai sorfalat talál.

7. perc: a vendégek kósza ellenakció rendre veszélyesek. Koncz Zs. durrant fölé-mellé.

6. perc: mozgalmas volt az előző perc... Dürgő okszival pörget mellé háttal a kapunak, négy méterről.

5. perc: a rutin a vendégeknél, akik igen jól járatják a labdát. Ughy a főnök centerben, nehéz tőle elvenni a labdát, ha megkapja... Koncz Zs. a hetes vonaláról lő, a kapus véd. Kontrából Lovrencsics hagy ki ziccert.

4. perc: Tombácz véd kétszer is.

3. perc: Nagy R. találja el egy lépésről a kapufát.

2. perc: folyamatosan támad a Szeged, egyelőre nincs lövőhelyzet.

1. perc: már hazai lövés, és vendégblokk.

Korábban:

Huszonhat mérkőzés, 39-39 pont. Így áll a férfi futsal NB I felsőházi rájátszásában hat forduló után a negyedik helyen a Gödöllő, az ötödiken pedig az UTC Futsal Team. A 7. fordulóban ma 19 órától a két együttes összecsap az újszegedi sportcsarnokban – mégpedig egy igazi helyosztón, amelyen a győztesnek a 43 ponttal a 3. pozícióban álló Aramis utolérésére is megmarad az esélye.

Brinszky Adrián . Fotó: Frank Yvette
Brinszky Adrián .
Fotó: Frank Yvette

– A hátralévő két hazai meccset nyerni kellene, csak ekkor maradhatunk versenyben. Hogy melyik helyért? Mindent meg kell tennünk, aztán meglátjuk, mi jön ki belőle, mit hoz a sors. A Berettyóújfalu ellen két fiatalt avattunk, az első NB I-es meccsükön jól játszottak, és kiderült: hiába kaptunk ki 4–0-ra, van tartása a csapatnak. Csak saját magunkkal foglalkozunk, nem az ellenféllel, és nyerni szeretnénk a saját közönségünk előtt – nyilatkozta Trucz Zsolt, az UTC Futsal Team csapatkapitánya. A találkozóról lapunk online tudósításban számol be.

A további párosítás: Aramis–Berettyóújfalu, Haladás– Győr.

Megye III.: tizenegy gól Kisteleken

A Szertár Sportbolt megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokságok 21. fordulójában több gólzáporos… Tovább olvasom