Nehezen, de sikerült győznie az Első Beton

A futsal NB I-ben tegnap az Első Beton hazai pályán legyőzte az Aramist.
Első Beton–Aramis 4–1 (0–0)
Újszegedi sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Weiser, Guta.
Első Beton: TIHANYI – SZENTÁGOTAI, Csúri, Bullás, Juhász. Csere: Németh L., Rácz A., Tóth A., Kovács P., BALOG T., K. TÓTH. Edző: Szabó Zsolt.
Gólszerzők: Juhász, K. Tóth, Németh L., Kovács P., ill. Frank P.

Az első félidőben a védekezésé volt a főszerep. Biztonság mindenek előtt – ez érződött mindkét gárda játékán. Ennek megfelelően nem is forgott komoly veszélyben egyik kapu sem. Talán a vendég Aramis kontráiban több volt a gólveszély, de Tihanyi magabiztos volt a kapuban.

Tihanyi bravúrjai

A hazaiak kapusának a második félidőben volt több dolga, de egy kivétellel mindent védett. Óriási szerepe volt a szegedi győzelemben.

A második játékrész álmosan indult, nem akadt annyi futás és lehetőség, mint az első húsz percben. A semmiből, ám két remek góllal mégis meglépett a Beton. Előbb egy hosszú előreívelés mellé ment volna, a fővárosiak kapusa, Solymosi kiindult, hogy összeszedje a labdát, ám Juhász nyolc méterre a vonaltól váratlanul a levegőben belekapott a játékszerbe, amely az üres hálóba gurult, 1–0. A 30. percben Kovács P. remek passzából K. Tóth lőtte ki a rövid sarkot, 2–0. Négy perccel a vége előtt lehozták a kapust a vendégek, Németh pedig azonnal gólt szerzett: saját kilenceséről gurított az üres kapuba, 3–0. Az utolsó percben Kovács P. és Frank is betalált, kialakítva ezzel a végeredményt, 4–1.

Szabó Zsolt: – Nehezen indult a meccs, az első gól után viszont már egyértelműen jobbak voltunk.

Két pontot bányászott a HNKC

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata idegenben nyert a Kőbánya-Spartacus ellen és ezzel a sikerrel… Tovább olvasom