2017. 08. 16. szerda - Ábrahám 17°C | 31°C Még több cikk.

Nehezen győzött az Egervári-csapat

A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte a moldovai csapatot Európa-bajnoki selejtezőn az újpesti Szusza Ferenc stadionban.
A szurkolók szigorú átvizsgálása miatt rendkívül lassan zajlott a beléptetés a stadionba, így több száz drukker még az első játékrész derekán is a kerítésen kívül várta, hogy bejusson a létesítménybe, s emiatt igen feszült volt a hangulat a bejáratnál.

Nem kezdett jól a magyar csapat, a csúszós talajon rengeteg apró technikai hiba tarkította a játékot. A vendégek jól láthatóan a kontratámadásokra fektették a hangsúlyt, védekezésük pedig stabil volt. Ötlettelen volt a magyarok támadójátéka, ettől pedig vérszemet kaptak a moldovaiak és Egervári Sándor csapata csak a szerencsének köszönhette, hogy 0-0 volt az állás a szünetben.

A félidőben a magyar szövetségi kapitány középpályás helyett csatárt küldött a pályára, azaz Czvitkovicsot Szalai váltotta. Ettől megélénkült Geráék játéka, és alig öt perc elteltével Rudolf távoli lövésével megszerezték a vezetést. Egervári a 63. percben egy kissé furcsa cserével (Rudolf helyett Vanczák) jelezte: ezzel az eredménnyel már elégedett lenne, a közönség nemtetszésének adott hangot. Néhány pillanat múlva azonban Koman egy fantasztikus távoli bombával megduplázta az előnyt.

A biztos vezetés tudatában felszabadultabb lett a magyarok játéka, ennek ellenére Suvorov egy nagy védelmi hiba után szépíteni tudott. Az utolsó percekben még több vendéglehetőség miatt is izgulnia kellett a hazai publikumnak, ám az eredmény már nem változott.

A magyar csapat - amely így három ponttal áll - következő mérkőzését október 8-án, hazai környezetben, San Marino ellen játssza majd a sorozatban.

Eb-selejtező, E csoport:
Magyarország-Moldova 2-1 (0-0)
Szusza Ferenc Stadion, 9209 néző. Vezette: Kovarik (cseh)
Magyarország: Király - Lázár, Juhász, Lipták, Laczkó - Czvitkovics (Szalai, 46.), Koman (Vadócz, 88.), Elek, Dzsudzsák - Gera - Rudolf (Vanczák, 63.).
Gól: Rudolf (49.), Koman (66.), illetve Suvorov (78.)
Sárga lap: Lipták (10.), Lázár (33.), illetve Frunza (27.)

• 3. favágó 2010. szeptember 08. 08:34
    „9209 néző!! Ez hallatlan! Biztosan ennyien voltak, vagy véletlenül beleszámolták a fotósokat is?:-))”
  • 2. eldorádó 2010. szeptember 08. 08:27
    „Koman a góljáig nagyon harmatos volt, alig volt jó passza. Remélem innentől már jól fog focizni az első perctől kezdve.
    Persze, nem kell tartani attól, hogy nem kapunk jegyet a magyar meccsekre a lengyel-ukrán EB-re...”
  • 1. abinya 2010. szeptember 08. 08:13
    „Nem kell örülni!Nem a magyarok voltak jók,Moldova játszott szarul...”

Makót választotta a Lombard Pápa

Támogatja az akadémiává fejlődő Marosmenti Utánpótlás Futball Clubot, cserébe elővásárlási jogot kap az itt felbukkanó tehetségekre a Lombard Pápa Termál FC. A hamarosan létrejövő szerződés harmadik szereplője az NB II-es Makó FC. Tovább olvasom