2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 2°C | 12°C Még több cikk.

Nem a Szedeák meccse volt az Albacomp elleni

Hiába szerette volna megszorítani ellenfelét, a Szedeák nagyarányú, 111–70-es vereséget szenvedett az Albacomp ellen a férfi kosárlabda NB I A csoportjában. A meccsen rengeteg látványos kosarat láthatott az 1400 néző – fájó, hogy ezek nagyobbik részét a vendégek szerezték.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák–Albacomp 70–111 (23–23, 16–34, 15–22, 16–32)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 19. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Hartyáni, Gorka, Balog Gy.
Szedeák: Drahos 3, RUBIN 22/6, Nyilas 5/3, Dukics 7/3, McKenzie 20. Csere: Tanács 11/3, Vida 2, Molnár M., Simándi. Vezetőedző: Fodor Péter.
Albacomp: Simon 7, HANGA 9/3, CROCKER 32/9, HOLLIS 15/9, JONES 19. Csere: Madár 6/6, KELLER Á. 11, Bódi 10/6, Antal Sz., Kertész 2. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.
Kipontozódott: Nyilas (37. p.).

Tíz perc játék után senki nem mondta volna meg, hogy a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák idénybeli legnagyobb vereségét szenvedi el az Albacomp ellen. A férfi kosárlabda NB I A csoportjának vasárnapi bajnokiján jobban kezdett a szegedi együttes, és bár a bajnoki előtt betegség miatt többen is edzést mulasztottak Fodor Péter csapatából, 15–10-re is vezettek. A negyed végén döntetlen 23–23 állt az eredményjelzőn, a félidőben viszont már 18 ponttal, 57–39-re vezetett a székesfehérvári együttes. Hogy mi történt ez alatt a tíz perc alatt?

Látszott, hogy elfáradt a hazai csapat, Hangáék viszont  védekezésben nagyon feljavultak, ez pedig ahhoz vezetett, hogy a gyorsindítások végén kedvére dobálhatta a kosarakat a Fehérvár amerikai légiója. Crocker állt az élen a pontszerzésben, de ezúttal is megmutatkozott az Alba igazi ereje: a lefújáskor öt játékos neve mellett is kétszámjegyű pontszám állt.
Ha pozitívumot kell keresni a második félidőben, akkor Bryson McKenzie játéka emelhető ki, még akkor is, ha a hórihorgas center messze jár decemberi formájától. A 210 centiméter magas játékos a csapnivaló kezdés után megtalálta az utat a gyűrűhöz, küzdött, harcolt, volt, hogy öt fehérvári között talált be. Mivel Tanács Attila kisebb sérülést szenvedett (kificamodott az ujja), így McKenzie bőven kapott lehetőséget, és többnyire zsákolásokkal végül 20 pontig jutott a találkozón.

Az is biztos, hogy rég láthatott ennyire látványos mérkőzést az újszegedi sportcsarnok közönsége, McKenzie mellett a vendégek is többször tesztelték a gyűrűt. A hazai ultráktól is tapsot kapott, amikor Keller Ákos három méterről felugorva, egy szegedi felett egy kézzel húzta be a labdát a gyűrűbe, és az sem volt csúnya, amikor egy ziccernél a palánkra feltett labdát Crocker kegyetlenül bezúzta a gyűrűbe.

Látszott, hogy az Albacomp jóval nagyobb játékerőt képvisel a Szedeáknál, ám hiába nem jött össze szinte semmi a betegségek miatt erőtlen Nyilaséknak a meccsen, legalább becsülettel küzdöttek, ami ezúttal ennyire volt elég.

A Szedeáknak a héten sem lesz egyszerű feladata, szombaton Körmendre utazik az együttes. Reméljük, addigra már egészséges kerettel szerepelhet majd a Fodor-csapat.

Fodor Péter: – A második negyedtől kiütközött a játékunkon, hogy a betegségek miatt fizikálisan rossz állapotban vagyunk, a héten többen edzést hagytak ki emiatt, a fáradtság miatt pedig rendre rossz megoldásokat választottunk.

További eredmények: ZTE–Kaposvár 92–81, Debrecen–Szolnok 64–99, Körmend–Atomerőmű 108–95, Nyíregyháza–Sopron 69–75,  Salgótarján–Falco 90–98.

Szeged Beton: erődemonstráció

A férfi vízilabda OB I legutóbbi fordulójában a Szeged Beton kiütéses, tizenkét gólos győzelmet aratott a BVSC otthonában. Tovább olvasom