2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 17°C Még több cikk.

Nem bírt a Makóval a Fradi

Az egyik szemük nevet, a másik viszont sír a makóiaknak. A Kolozsvári-legénység ugyanis ziccerek tömkelegét hibázta el az Üllői úton lejátszott Fradi elleni, 1–1-re végződött NB II-es labdarúgó-mérkőzésen.
Ferencváros–Makó FC 1–1 (1–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Budapest, Üllői út, 3000 néző. Vezette: Nagy R. (Pápai, Ortó).
FTC: Zarzycki – Nagy S., Dragóner, Mátyus, Nagy I. – Lazics – Fitos, Lipcsei, Vincze O., Deme – Ndjodo. Edző: Csank János.
Makó: Czirbus 6 – Rakonczai 6, Dálnaki 7, Szamosszegi 7, Gévay 7 – Kulacsik 5,5, Magyar 6, Puskás 6, Podonyi 6 – Bány 7 – Schreiber 6. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Gévay a 3., Ndjodo a 44. percben.
Csere: Nagy S. helyett Zsivoczky a 36., Puskás h. Vaga R. (6) a szünetben, Zsivoczky h. Bartha az 52., Deme h. Medgyesi az 56., Schreiber h. Hadár (–) a 69., Kulacsik h. Kis K. (–) a 70. percben.
Sárga lap: Varga R. az 53., Ndjodo az 55. percben.

A Fradi nagy formátumú trénere, a Váccal és az FTC-vel korábban bajnokságot nyert, és a szövetségi kapitányi posztot is betöltött Csank János mintha megérezte volna a bajt. A meccs előtt az öltözőfolyosón arról panaszkodott, még mindig keresi az ideális összeállítást, de az az istenért sem akar sikerülni a példátlan sérüléshullám következtében. Tény, a mesteredző szavai mögött van igazságtartalom, de ahol rendelkezésre állnak olyan rutinos „rókák", mint Lipcsei, Dragóner, Vincze Ottó, Mátyus, ott azért semmiképpen sem elfogadható ez a mostani siralmas bajnoki szereplés.

Góltörténet

3. perc: Mátyus fejjel szögletre mentett Schreiber elől. Bány jobbról ívelt középre, az érthetetlenül üresen hagyott Gévay pedig 7 méterről úgy fejelt a kapu közepébe, hogy a labda a földről vágódott a kapu jobb oldalába, 0–1.
44. perc: Fitos vágtatott el a jobb oldalon, az alapvonal közeléből laposan középre adott, Dálnaki nem tudott menteni, ez pedig azt eredményezte, hogy Ndjodo bal lábáról a vendégek kapujának jobb alsó sarkába gurult a labda, 1–1.

Tetszik, nem tetszik, ki kell jelenteni: fennállása legnagyobb mélyrepülését „végzi" a Fradi. Egy éve még közel tizenegyezren szorongtak a lelátón a Makó vendégjátékánál, most annak csak a negyede. De ők akár szerencsésnek is érezhetik magukat, mert az első félidőben láttak egy kimondottan bátran, fegyelmezetten, jól futballozó együttest: a Makót. Ha hiszik, ha nem, a vendégek a szünetig kiüthették volna az FTC-t. Gévay remek fejesgólja rögtön a meccs elején megadta az alaphangot, a megzavarodott ferencvárosiak csak asszisztálni tudtak az ezúttal kék-feketében virító Maros-partiak pompás, kombinatív játékához. A tudósító először meglepődve, aztán pedig elismeréssel vette tudomásul, hogy a sokadik nagyszerű makói kontrát megtapsolták már a ferencvárosi nézők. A Csongrád megyeiek utólag rettenetesen sajnálhatják, hogy Magyar, Schreiber, Bány és Podonyi százszázalékos ziccert rontott, mert újfent bebizonyosodott: ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni. A kilencven perc során egyszer hibázott csak a makói védelem, abból pedig azonnal gól is lett.

A lélektanilag a lehető legrosszabbkor bekapott találat után a vendégekért szorítók körében a fordulást követően az aggódás játszotta a főszerepet, mondván: a padlóról feltápászkodó, vérszemet kapott Ferencváros rohamainak nehéz lesz ellenállni. Ami azt illeti, tényleg mindent megpróbáltak Lipcseiék, de akarásuk kizárólag görcsös erőlködésben nyilvánult meg. A vendégek hátsó alakzata masszívan állt a lábán, ez pedig azt eredményezte, hogy a házigazdák egyetlen kidolgozott helyzet nélkül zártak. Azon már meg sem lepődtek, hogy hangos füttykoncert közepette voltak kénytelenek az öltözőbe vonulni. Mostanában már megszokták ezt. A Makót viszont dicséret illeti. Az Üllői úton pontot szerezni hatalmas dolog, de ha jobban belegondolnak a játékosok, arra a következtetésre kell, hogy jussanak: részükről lényegesen több volt ebben a meccsben az egy pontnál.

Csank János: – Még ebben a tartalékos összeállításban is többet vártam együttesemtől. Gratulálok ellenfelünknek, a Makó bizonyította, hogy jó csapat.
Kolozsvári János: – A meccs előtt kiegyeztem volna a döntetlennel, utólag már van bennem hiányérzet. Elégedett vagyok csapatom teljesítményével, hozzáállásával, de két pontot sajnos az Üllői úton hagytunk...

További eredmények: Vecsés–Szolnok 2–1, Kazincbarcika–Orosháza 2–1, Jászberény–Kecskemét 1–0, Tököl–Tuzsér 0–1, Cegléd–Mezőkövesd 3–2, Baktalórántháza–Bőcs 1–1, BKV Előre–Vác 1–2.

Pick-blama Debrecenben

A Budapest Bank férfi kézilabda liga negyedik fordulójában meglepetésre elszenvedte első vereségét a… Tovább olvasom