2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Nem borult a papírforma: győzött a Pick a Dunaferr ellen

Két kérdésre adott választ a szombati Pick Szeged–Dunaferr NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mindkét válasz a hazaiaknak lett pozitív: továbbra is őrzi veretlenségét Kovács Péter együttese a bajnokságban, és az újvárosiakkal szemben.
Pick Szeged - Dunaferr 30-23 (16-11)
Pick Szeged: PULJEZEVICS – BENDÓ 4, KRIVOKAPICS 8 (2), Andjelkovics 2, Mezei 2, ILYÉS 6, VADKERTI 5. Csere: Szente (kapus), Djurkovics, Perunicsics, Bakos 1 (1), Lendvay 1, Herbert, Berta 1. Edző: Kovács Péter.
Dunaferr: STOCHL – GÚNYA 3, Sándor, Rosta M., Kemény, KUKUCKA 5 (1), Törő 1. Csere: Mikler (kapus), CSÁSZÁR 9 (5), Vujin 3, Grebenár 1, Dénes, Zubai. Edző: Imre Vilmos.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 7/6.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 1–2, 8. p.: 4–6, 17. p.: 9–7, 26. p.: 13–8, 35. p.: 19–13, 45. p.: 21–18, 48. p.: 25–18, 55. p.: 29–19.

A Pick-védelem tovább öregbítette hírnevét. Fotó: Gyenes Kálmán
– Fogadjunk, hogy nyerünk tízzel – ajánlotta társának az egyik drukker a mérkőzés előtt. A haver nem igen reagált a felvetésre, de annál hangosabban biztatta a kedvenceket egészen a mérkőzés végéig. Kovács Péter edző nyugodt volt, s közölte: bízik abban, hogy jó védekezés mellett a 21. fordulóban sem szakad meg csapata veretlenségi sorozata.

Majd váratlanul megjegyezte: „Mondani szeretnék a mérkőzés végén valamit!" A másik kispadnál Imre Vilmos arca sem tükrözött semmiféle feszültséget. Csapata már teljesítette az alapszakaszra kitűzött célt: a harmadik helyen áll a tabellán. A felszabadultság meg is látszott a vendégek teljesítményén. Különösen a szlovák idegenlégiós, Kukucka lepte meg a hazaiakat könnyed játékával, ehhez párosult Stochl nagyszerű védései, így a vendégek 12 percig vezettek. Aztán összeállt a szegediek védekezése, Puljezevics kapus is bizonyította, hogy jó formában van. Vadkerti pedig nagyszerű játékkal bizonyította, hogy reá továbbra is számíthat Skaliczki László szövetségi kapitány. Sajnos Perunicsics most is megsérült, mert az egyik támadásnál kapott egy medvepuszit.

– Vérömleny keletkezett a játékos combjában, ezért a második harminc percre már a kispadra sem ül le – tájékoztatott a csapatorvos, Szabó István.

A Dunaferr a második játékrész elején a Pick-játékosok tudomására hozta, hogy nem tartja lefutottnak a találkozót, hiszen két góllal indítottak. A hazai válaszra szerencsére nem kellett sokat várni, hiszen három találat – Krivokapics, Ilyés és Mezei – érkezett a vendégek kapujába. Kovács Péter pedig egyre bátrabban küldte pályára cseréit, akik a kezdeti bizonytalanság után egyre jobban belelendültek, s a találkozó hajrájában már kétszer is tíz (29–19 és 30–20) volt közte.

Farkas József, a szövetségi kapitány segítője a négy kapus nagyszerű teljesítményét emelte ki, valamint Vadkerti és Ilyés játékát dicsérte.

Kovács Péter:
– Tetszett a mérkőzés, de nem szabad a biztos győzelemtől elszállni. Jól harcolt a csapat, de a végén megkegyelmeztünk az ellenfelünknek. Azt hiszem azzal, hogy 21 mérkőzésen 21 győzelmet szereztünk önmagáért beszél. Ünneprontó sem akarok lenni, de a Veszprém ellen még ennél is több kell.
Imre Vilmos: – Elfáradtunk a sok birkózásban. A Szeged pedig bizonyította, hogy az egyik legjobban védekező magyar csapat.

A további eredmények: Békés–Nyíregyháza 36–32, Hargita–PLER-Airport 23–30, Debrecen–Tatabánya 33–24, Komló–Veszprém 22–33.