2017. 10. 17. kedd - Hedvig 9°C | 23°C Még több cikk.

Nem borult a papírforma: Szeged-Szentes 14-9 - képgalériával

A női után a férfi vízilabda OB I-ben is összecsapott egymással a két Csongrád megyei rivális: a Tiszavirág Szeged Diapolo 14-9-re nyert a Valdor-Szentesi VK ellen.
Tiszavirág Szeged Diapolo-Valdor-Szentesi VK 14-9 (4-2, 2-2, 4-3, 4-2)
Férfi vízilabda OB I, 20. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 250 néző. Vezette Marosvári, Csanádi.
Tiszavirág Szeged Diapolo: Meixner - Seman 1, Manhercz Á., MANHERCZ K. 3, Varga II. Zs. 2, Kunac, KISS 4. Csere: Chilkó 1, SÁNTA 2, Palotás 1, Zsigri, Török K., Török A. Vezetőedző: Varga Péter.
Valdor-Szentesi VK: Szretkovics - Rakonjac,  NAGY 2, Weszelovszky 1, Vörös 1, BOROS 2, POPOVIC 2. Csere: Farkas, Komlósi, Pellei F. 1, Pellei K., Werner. Vezetőedző: Lukács Dénes.
Gól - emberelőnyből: 9/5, ill. 11/1.
Ötméteresből: 4/2, ill. 2/2.
Kipontozódott: Popovic, Komlósi, Nagy.

Varga Péter: - Taktikus, jó játékkal tudtunk nyerni a kiváló erőkből álló Szentes ellen.

Lukács Dénes: - Gratulálok a Szegednek!

Szeged-Szentes 14-9. Fotó: Schmidt Andrea (képgaléria)

4. negyed (4-2)

8. perc: Palotás Gergely emberelőnyben talál be. 14-9

7. perc: Nagy Márton a második szentesi ötméterest váltja gólra. 13-9

6. perc: Kiss Csaba ziccerben, Szretkovics hóna alatt bevágja a labdát. 13-8

5. perc: Fórban a Szentes, Lukács Dénes időt kér. Szépen mozgatja a hazaiakat a Szentes, a végén Pellei Frank kerül kihagyhatatlan helyzetbe. 12-8

4. perc: Manhercz Krisztián távolról próbálkozik, kapufa.

3. perc: Varga II. Zsolt kapásból mekkora gólt lő! Kapufásat ráadásul. A meccs eddigi legszebb jelenete. 12-7

2. perc: Sánta Dániel második gólját szerzi, Lukács Dénes pedig reklamálásért sárga lapos figyelmeztetést kap. 11-7

1. perc: Remek védekezés mindkét oldalon.

3. negyed (4-3)

8. perc: Most a Szentes emberfórban, Lukács Dénes is időt kér. Boros Tamás remekül helyezett, erős lövéssel szépít. 10-7

7. perc: Újra emberelőnyben a Szeged. Varga Péter időt kér, Popovic kipontozódik. Kiss Csaba centereuése nem jó, így nincs lövés.

6. perc: Fórban a Szeged, Manhercz Krisztián egy pattintott lövéssel pókhálózza a jobb felső sarkot. 10-6

5. perc: Varga II. Zsolt lövése levágódik a felső lécről, de nem halad át a labda a képzeletbeli gólvonalon.

4. perc: A Szentes első ötméteresét Weszelovszky László vállalja el. Gól a vége. 9-6

3. perc: Sánta Dániel a szélről, erre a lövésre nem lehetett számítani a centertől. 9-5

2. perc: Gólparádéval indul a második negyed, Varga II. Zsolt bombája is pontos. 8-5

1. perc: Seman növeli a különbséget. 7-4 Popovic azonnal válaszol. 7-5

2. negyed (2-2)

8. perc: A negyedik szegedi ötméterest Varga II. Zsolt vállalja el, Szretkovics pedig hárítja. Időt kér a Szentes. Rakonjac próbálkozását nagy reflexmozdulattal védi Meixner. Most a Szeged kér időt, az akció viszont utána nem veszélyes, a vendégek labdát szereznek.

7. perc: Vörös Viktor egy szép akció végére tesz pontot. 6-4

6. perc: Egymás után két veszélyesen megpattanó szentesi lövést hárít Meixner.

5. perc: Újra Manhercz Krisztián próbálkozik, távolról a kapufát találja el.

4. perc: Újra fórban a Szeged, Manhercz Krisztián kilövi a hosszú felsőt. 6-3

3. perc: Kiss Csaba akcióból is betalál. 5-3

2. perc: Popovic szépít remek centerezés után. 4-3

1. perc: Emberelőnyben a Szeged, de két rossz passz miatt nincs veszély belőle.

1. negyed (4-2)

8. perc: Chilkó Márton kilövi a rövid sarkot, szép gól. 4-2

7. perc: Meixner bravúrral hárítja Popovic közeli lövését. Szretkovics is remekel a túloldalon, egymás után két próbálkozást véd.

6. perc: A harmadik szegedi ötmétereshez is Kiss Csaba áll, másodszor is értékesíti. 3-2

5. perc: Boros Tamás ziccerben, egyenlít. 2-2

4. perc: Első fórját gólra váltja a Szentes, Nagy Márton eredményes. 2-1

3. perc: Manhercz Krisztián üresen marad egy gyors szegedi akció végén, él is a lehetőséggel. 2-0

2. perc: Újabb szegedi ötös, ezt Kiss Csaba vállalja. Ez már bent van. 1-0

1. perc: Az első támadás végén ötmétereshez jut a Szeged, Manhercz Krisztián lövését hárítja Szretkovics, aztán Kiss Csaba próbálkozását is.

17.55: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, hamarosan kezdődik a megyei derbi!

Korábban:

A szerdai vereségek után egymás ellen szerepel az újszegedi sportuszodában szombaton 18 órától a Tiszavirág Szeged Diapolo és a Valdor-Szentes férfiegyüttese.

– Azt éreztem, hogy a hétközi, OSC elleni meccsben több volt: 11–8-nál okosabb és türelmesebb játékkal a nyakukon maradhattunk volna, de elfáradtunk. Morcos voltam, mert a kapusteljesítmény sem volt az igazi. Az új edzővel és az igazolásokkal a Szentes kellemetlen, masszív csapattá vált, így nem lesz könnyű dolgunk. Mégsem lehet más a célunk, mint a győzelem. A hatodik hely elérése a tervünk, és ugyan az ötödik hely is csak hét pontra van, de sok függ az ellenfelek eredményétől. Sajnos a Fradival ikszeltünk, így az a két pont nagyon hiányzik. De a rájátszás hatodik helye még elérhető – vélte Varga Péter, a szegedi férfiak edzője.

– Amióta átvettem a csapatot, azóta a középcsapatok ellen a Vasas kivételével szoros és jó meccseket játszottunk. Kikaptunk egy gólokkal, volt köztük nem igazán érthető vereség is; amíg hagyták, jól tartottuk magunkat a Honvéd ellen is. A Szeged első nyolc embere rutinosabb, tapasztaltabb, eredményesebb múltú, de arra törekszünk, hogy minél jobb teljesítményt nyújtsunk. Dőry láz miatt nem kapott lehetőséget az Eger ellen, de talán már játszhat Szegeden – mondta Lukács Dénes, a Valdor-Szentes trénere.

Global grappling: érmek a harmadik fordulóban

Budapesten rendezték a global grappling országos bajnokság harmadik fordulóját. Tovább olvasom