2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Nem hódolt be a listavezető: Szedeák-Atomerőmű 74-86

Sokáig szoros volt a meccs, végül a listavezető Paks nyert az újszegedi sportcsarokban a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Atomerőmű 74-86 (19-12, 23-26, 13-24, 19-24)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 8. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Pálla, Szabó G., Vida.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 17/9, Wirth 4, Levy 12, Williams 16/3, Csorvási M. 8. Csere: Kiss Zs. 11/9, Csorvási L. 4, Vida 2, Varga Z., Varga D. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Atomerőmű: Vaughn 16, Medve 3/3, Körtélyesi 10, Szabó Zs. 5, Tóth Á. 5. Csere: Eilingsfeld 11/3, Kovács Á. 7/3, McGruder 14, Jones 12, Baki 3/3. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.

Bonifert Domonkos: - Sokat hibáztunk különösen lepattanózásban múlt felül minket a Paks, ám a játékvezetők sem álltak a helyzet magaslatán.

Dzunics Braniszlav: - A jól és lelkesen játszó Szegedet sikerült felőrölnünk a második félidőben. Akkor sikerült eldöntenünk a meccset, amikor a külső dobásaink jó százalékban értek célba.

IV. negyed (74-86)

10. perc: faultot fújnak Csorvási Leventére, aki odaszól, és kap egy technikait. Levyre is fújnak egyet. Ezzel el is dőlt. Jones kettőt ront. Vaughn négyet bedob 72-82. Csorvási Milán 74-84. Körtélyesi zsákol 74-86.  Ez a vége.

9. perc: miénk a labda! Jereminovnak odaütnek. Egy büntető jó 69-75. Williams kipontozódik. Jones büntetői 69-77. Jereminov triplája remek! 72-77.

8. perc: Jereminov "százról" dob triplát, alig jön le. Bonifert edző rúg bele egy flakonba, technikai. Csorvási Levente 68-75.

7. perc: innen már kisebb csoda kellene. Időkérés. Williams büntetőjével 64-73. Williams passzából Levy 66-73.

6. perc: Jereminov büntetői közül egy bent 63-73.

5. perc: Jereminov eladja, Vaughn bedobja 60-71. Ez szép volt Williamstől 62-71.

4. perc: Csorvási Milán elrontja, Vaughn nem 60-67. Jones 60-69.

3. perc: Levy dobása a gyűrű tövéről jön le. Williamsnek ütnek oda.

2. perc: Kiss Zsolt két büntetője jó, majd bevág egy triplát 60-62. Minden nyílt! A paksiaktól is hármas jön, Eilingfeld dobta 60-65.

1. perc: Tóth mutogat a játékvezetőknek, kap is egy technikait. Ki is pontozódik.

III. negyed (55-62)

10. perc: Eilingsfeld 55-59. Érdekesség, hogy a válogatott Szabó Zsolt mindössze 6 percet játszott, Dzunics azóta ülteti a padon. Mi kihagyjuk, ők bedobják a triplát 55-62. Baj van.

9. perc: Kiss Zsolt hármasa most lejön, de marad a labda a Szedeáknál. Csorvási Levente sem pontos. Vaughn büntetői 55-57.

8. perc: Kiss Zsolt futtából dob hármast! 55-55. Indulunk, de Vida eladja, kár érte.

7. perc: nem igaz! Megint támadólepattanót szed a Paks, abból dobnak hármast 52-55... Nincs veszve semmi, de javulni kell. Időkérés. Vida remek labdaszerzése.

6. perc: McGruder, majd Csorvási Milán középtávolija 52-53.

5. perc: most van baj, indiszponált a csapat, Jereminov ziccere sem jó. Csorvási Milán passzából Jereminov 50-51.

4. perc: Jereminov elrontja, Eilingsfeld nem 48-47. Ügyetlenkedünk elöl, de visszaserezzük a labdát. McGruder triplájával vezetnek a vendégek 48-49.

3. perc: bár Csorvási Milánnak nincs jó meccse, most betalál 48-43. Jön a válasz, most jól dob a Paks 48-45.

Naturtex-SZTE Szedeák-Atomerőmű

2. perc: öt paksi pont érkezik zsinórban 44-43. Jereminov három büntetőből kettőt dob be 46-43.

1. perc: Levy duplájával indul a félidő 44-38.

Jó hír, hogy az U23-as csapat megint nyert, így tizedik meccsén tizedik sikerét aratta, és vezeti a tabellát. A Paks ellen 109-64-re diadalmaskodott Nyilas István csapata.

II. negyed (42-38)

10. perc: Jones, majd Kovács 42-36. Sportszerűtlent fújnak a Szegedre, jogosan. Bemegy mindkét büntető 42-38. "Alszunk" a palánk alatt, megint paksi támadólepattanó. Kosár nincs belőle, félidő.

9. perc: McGruder zsákol, most a Szeged kér időt 40-32. Levy hármasa lejön. Jereminov labdát szerez, Levy javít 42-32.

8. perc: Jereminov triplája megint parádés, ismét időt kérnek a vendégek. Vastaps a nézőtéren 40-28. Jones 40-30.

7. perc: Wirth osztja ki Csorvási Leventének, remek kosár lesz belőle 35-24. Körtélyesi büntetői jók 35-26. Csorvási Milán büntetői remekek 37-26.

Nagy csata: Naturtex-SZTE Szedeák-Atomerőmű.

6. perc: szerencsére Levy mindkétszer pontosan céloz a vonalról 33-24. Javítanak a bírók, nekünk adnak egy véleményes labdát.

5. perc: Williams betörésből: kosár jó, a fault utáni büntető nem 29-24. Jereminov is három ember között eredményes! Micsoda szlalom! A bónuszbüntető kimarad, ezzel most is akadnak gondjaink 31-24.

4. perc: Tóth második próbálkozására sikeres 25-22. Willliams tesz vissza egy lepattanót, kellett 27-22.

3. perc: Williams kosarát elveszik lépésért. Bonifert edző reklamál, technikait ígérnek neki. Jereminovnak sokkal jobban megy távolról a tripla, ezt ma is bizonyítja 25-18. McGruder zsákol 25-20.

2. perc: Vaughn 22-16. Jereminov hármasa gyenge. Labdát szerzünk, majd eladjuk. Jones zsákol 22-18.

1. perc: a második negyedet három légióssal kezdte a Paks. Tóth büntetői után Kiss triplája remek 22-14.

I. negyed (19-12)

10. perc: Tóth ront zsákolást, fújnak a bírók. Az első rossz ítéletük ma talán. Egyet dob be. Csorvási Levente tiszta dobóhelyzetet ront Vida remek passza után, 19-12 az első negyed vége.

9. perc: kiváló a védekezés, sajnos elöl kimarad két dobás is.

8. perc: Williams saját lepattanóját teszi vissza, bravó 19-11.

7. perc: Eilingsfeld középtávolija, majd Levy passza után Vida ziccere 15-11. Csorvási Milán dobása lejön, de Levy visszasimogatja 17-11. Paksi időkérés. Dzunics mester üvöltözik.

6. perc: jól védezünk, de háromszor is támadólepattanót szed a Paks. Szerencsére kosarat nem dobnak. Williams kosara jó, a palánkos büntető most nem 13-9.

5. perc: Wirth büntetőzik, mindkettőt bedobja 11-9. Williams leragasztott szemöldökkel játszik. Ugye emlékeznek, Jászberényben sérült meg.

4. perc: jókor jön Williams triplája 9-9. Nem jutunk dobásig, közbeszól a dudaszó.

3. perc: két vendégkosár, mindkétszer Szabó 6-9.

2. perc: Williams ziccere, Wirth betörésből 6-5.

1. perc: elhozzuk a labdát. Levy, majd Szabó Zsolt 2-2.

18.23: érdemes velünk tartani, mert a meccs mellett további remek hírekre is számíthatnak ma a szegedi kosárlabdadrukkerek.

18.17: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik a Szedeák bajnokija, az ellenfél a listavezető Atomerőmű. Ugye emlékeznek: a szegedi együttes a héten már aratott egy remek győzelmet, kedden Jászberényben diadalmaskodtak 101-85-re. A találkozón egyedüli szegedi weboldalként a delmagyar.hu közölt a helyszínről online tudósítást.

A paksiak alaposan átalakultak a nyáron: a szakmai munkát az Alba Fehérvárral bajnoki címet és kupaaranyat szerző Dzunics Braniszlav vette át, a keretbe pedig érkezett szintén az Albától Szabó Zsolt, valamint a három amerikaiból álló légióskontingens, Deonta Vaughn, Jarrod Jones és Rodney McGruder. Éppen ők hárman számítanak a csapat legeredményesebb játékosainak, együtt 39,3 pontot átlagolnak meccsenként. Nem is csoda, hogy eddig a hét győzelmük mellett mindössze egy vereségük van: Zalaegerszegen 77–75-re kaptak ki október végén. A Szedeák számára erőt adhat a Jászberény elleni idegenbeli siker, hiszen megmutatták, hogy esélytelenebbként is sikerülhet nyerniük egy nagyobb költségvetéssel rendelkező csapat ellen. Most is ez a feladat, ám talán még nehezebb dolguk lesz, mint volt a jászberényi összecsapáson. A találkozót a delmagyar.hu online tudósítja.

Vida Mátéék (11) hazai pályán is nyernének. Fotó: Schmidt Andrea

Megyekettő: utolsó forduló

Szombaton öt meccset, vasárnap hármat rendeznek. Íme a párosítás. Tovább olvasom