2018. 01. 16. kedd - Gusztáv -4°C | 4°C Még több cikk.

Nem játszottak jól, de nagyot küzdöttek női kéziseink

Kecskemét – A magyar női kézilabda-válogatott csütörtök este 24-20-ra verte Csehországot Európa-bajnoki selejtezőn. Pálinger Katalin remekül védett, Tóth Tímea tíz gólt lőtt.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ:
MAGYARORSZÁG - CSEHORSZÁG 24-20 (13-9)
Kecskmeét, 1500 néző, vezette: Milosevic, Gubica (horvátok)
MAGYARORSZÁG: PÁLINGER - Bódi 1, Bulath 2, Szucsánszki 1., Tomori, Szabó V. 2, Vérten 3. Csere: Herr (kapus), TÓTH T. 10/6,Zácsik, Kovacsics, Tóth K., 2., Orbán A. 3, Hornyák Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter
CSEHORSZÁG: Satrapová - Hrbková 2, Zámorská 3/1, Kutlvasrová, Vitková, Kysucanová 3, TOMECKOVÁ 4/2. Csere: Doláková (kapus), Knedliková 1, POZNAROVÁ 3, Salcáková 1, Cerna 1, Simerská 2. Szövetségi kapitány: Lenka Cerna
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 3/5

A magyar válogatott a vártnál sokkal nehezebben tudta csak felülmúlni a cseh nemzeti csapatot, a remélt nagykülönbségű győzelem ezen az estén nem volt benne a pakliban.

Amióta Mátéfi Eszter a szövetségi kapitány, ez volt a magyar lányok első hazai mérkőzése, a győzelemhez lehet gratulálni, a mutatott játékhoz azonban aligha. Ennél védekezésben több, támadásban sokkal több kell.

Pálinger Katalin remekül védett, Tóth Tímea szórta a gólokat, a többiek viszont nem mutattak semmi extrát. A kecskeméti közönség a viszonylag gyengébb játék és a kínkeserves siker ellenére is felállva tapsolt.

II. FÉLIDŐ:

60. perc: Simerska
farag a csehek hátrányán. Tóth Tímea hetesből eredményes, ez a tizedik gólja 24-20 - VÉGE

59. perc: Tóth Katalin eredményes egymás után kétszer. Megvan a győzelem! 23-19

57. perc: Tóth Timi
keze nem remeg meg, ez a hetes is bent van. 21-19

56. perc: Vígjátékra vágytunk, nem krimire: Cerna góljával egy a különbség. 20-19

54. perc: Zamorská
pattintja be. Magyar hetes: Tóth Timi a kapu jobb oldalát választja. 20-18

53. perc: Time Out: Csehország. Pedig jobb lenne, ha beletörődnének, elúszott a hajó. De sajnos nem teszik meg ezt a szívességet. Meglepően szoros végjáték.

51. perc: The Pálinger-show must go on! És folytatja is: újabb bravúr.

50. perc: Szabó Valéria lelményes: bevetődve nem is dobja, üti el a labdát a cseh kapus mellett. Nagyon kellett. 19-17

49. perc: Tomecková
hetesét nem háríthatja Pálinger. 18-17

48. perc: Poznavorá
szépít, ajjaj! Baj van, lányok! Mátéfi Eszter a lehető legjobbkor kér időt! 18-16

46. perc: A cseh lány nem unja, már megint Kysucanová a gólszerző. 18-15

45. perc: Kysucanová
szépít, figyeljünk oda! 18-14

42. perc:
A csehek is végigvezetnek egy oktatófilmbe illő akciót: Hrbková lő ejt pazarul. Nálunk is van spiritusz: Orbán Adrienn 18-13

41. perc: Orbán Adrienn a szélrő. Bravó! 17-12

40. perc:
Na végre, meseszép magyar támadás végén Szabó Valéria fejezi be beállóból. 16-12

39. perc: Cerna betalál, közte három. Lehetne kettő is, de Pálinger Kati extázisban véd. 15-12

38. perc: Poznarová
hozza fel a cseheket. Tóth Timi hetesből visszaállítja a különbséget. 15-11

36. perc:
5 perc 47 másodperc után van már magyar gól is a szünet után: ki ha nem Tóth Tímea 14-10

35. perc: Tomori sistergős kapufája után Hornyák ront ziccerben.

33. perc: A második félidő első gólja: Tomecková, hetesből. 13-10

31. perc:
WC-teszt a szünetben: piros pont. A férfi és - állítólag - a női mosdó is tiszta, mint a patyolat, a folyékony szappan és a papír kéztörlő sem fogyott ki. Bravó!

Küzdelmes meccsen nyert a válogatott. Fotó: Nemzeti Sport.

I. FÉLIDŐ:

30. perc:
Felpörögtek az események végszóra: előbb Zamorská, majd Szucsánszki talál be, végül Simerská kér szót. Szucsánszkit ki is állítják. 13-9 - FÉLIDŐ.

29. perc: Time Out: cseh időkérés.

27. perc: Kiváló formában Tóth Tímea, már ötödször eredményes. Ezúttal pattintott átlövésből. Kutlsvasvorá felel nyomban. 12-7

26. perc: Zamorská
hetese már bemegy, Orbán Adrienn ahogy beáll, gólt lő. 11-6

25. perc:
Parádés: Pálinger hetest és ziccert véd.

23. perc: Jön is a válasz Tóth Tímea negyedik gólja. Bódi Bernadett is betalált a szélről. 10-5

22. perc: Knedlíkova sör és knédli helyett átemeléssel szolgál. 8-5

21. perc:
Mátéfi Eszter időt kér. Olyan gyengék a csehek, hogy extrák nélkül is nagyon simán vezetünk. A cseh lányok is szépek, de kézilabdázni nem nagyon tudnak.

20. perc: Tóth Tímea töri meg a gólcsendet, újra magabiztos a hétméteresnél. 8-4

16. perc: Egy ütközés után Vértent kell ápolni. Nincs baj, szerencsére. Kiállítás és hetes. Tóth Timi bevágja 7-4

14. perc: Tomecková
gyors egymásutánban kétszer is beköszön. Ejnye! 6-4

12. perc:
Ez az, Kati! Lábbal védi a hetest Pálinger. Elöl Bulath kér ismét szót. 6-2

10. perc: Újabb gyors támadás: Bulath bevágja a ziccert. 5-2

9. perc: Pálinger Kati véd és indít: Vérten újra, ezúttal ejtésből. 4-2

7. perc:
A Nemesnádudvar zászló alatt tombol a kemény mag, közben Kysucanová szépít. 3-2

6. perc:
Pálinger újabb remek védései után előbb Tóth Tímea, majd Vérten Orsolya villan. 3-1

3. perc: Hrbková fordul be és egyenlít. 1-1

2. perc:
Egy-egy kimaradt támadás után Vérten fut el és vágja be a ziccert 1-0.

1. perc:
Elkezdődött a csata. Élőben a delmagyar.hu-n, Kecskemétről.

19:05. Nemzeti daluk után úgy sikítoznak a cseh csajok, mint anno a babazsúrban, a magyar lelkesedést az sem töri le, hogy a Himnuszt csak másodszorra találja el a technikus.

19:00. A szpíkeren ezúttal sem múlhat, a Veszprémből igazolt Mosonyi Józsi bácsi ezúttal is teli torokból üvölt, hergeli a közönséget.

18:55. A Sash slágere, az Adelante dübörög a hangfalakból, megérkeztek a magyar lányok a küzdőtérre. Ott van köztük a közel egyéves kihagyás után visszatérő Pálinger Katalin.

18:50. Elsőként a csehek vonulnak meg, szórványos taps fogadja a vendégeket.

18:45. Bár a Vacsoracsatában ezen az estén a Barátok közt Tildája, vagyis Szabó Erika süt-főz, a tévénézés helyett mégis sokan a sportcsarnok felé vették az irányt. Megtelt a kecskeméti katlan.

Bár a Mátéfi Eszter által irányított nemzeti csapat szeme előtt már a december 5. és 20. között Kínában rendezendő világbajnokság lebeg, a vb-felkészüléssel párhuzamosan Eb-selejtezők is szerepelnek az együttes programjában.

A kontinenstorna kvalifikációs sorozatának nyitányán a magyarok Kecskeméten fogadják a cseheket, a válogatott hétfő óta Bács-Kiskun megye székhelyén készül az összecsapásra. Az erőviszonyok szerint magabiztos hazai siker várható, remélhetőleg a vendégek nem borítják fel a papírformát.

A 2010. december 7. és 19. között sorra kerülő tizenhat csapatos Európa-bajnokság biztos résztvevője a két társrendező, Dánia és Norvégia csapata. A fennmaradó tizennégy helyért a kontinens huszonnyolc válogatottja hét négyes csoportban, oda-visszavágós körmérkőzés formájában küzd meg. Valamennyi kvartettből az első két helyezet jut ki az Eb-re.

Görbicz Anitára továbbra sem számíthat a szövetségi kapitány.

Csehországon kívül Svédország és Azerbajdzsán került a magyarok csoportjába. A csehekkel csütörtökön Kecskeméten, az azeriakkal vasárnap Bakuban csap össze válogatottunk.

Mátéfi Eszter a héten számíthat Pálinger Katalinra, valamint a sérüléséből felépült Pastrovics Melinda, Hornyák Ágnes és Tomori Zsuzsanna játékára is, a hosszú ideje lábadozó Görbicz Anita és Szamoránsky Piroska azonban továbbra sem állhat a szövetségi kapitány rendelkezésére.

A csütörtök este 19 órakor kezdődő kecskeméti meccsre jegyek a sportcsarnokban, a szemben lévő KENE-irodában, valamint a Malom bevásárlóközpontban kaphatók. A felnőtt belépők ára 1800, a diák és a nyugdíjas 1000 forint.

A Magyarország-Csehország női kézilabda Európa-bajnoki selejtezőről online tudósítást olvashat csütörtök este 19 órától a delmagyar.hu-n!