2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia -1°C | 8°C Még több cikk.

Nem jött össze a szép búcsú: Szedeák-Pécs 81-89

Hiába nyert meg három negyedet, vereséggel búcsúzott a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata a szegedi közönségtől.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Pécs 81-89 (26-21, 19-18, 22-20, 14-30)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, alsóház, 13. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Farkas, Söjtöry, Fodor.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 7/3, Levy 12/3, HORVÁTH Á. 22/12, Williams 17/3, CSORVÁSI M. 17. Csere: Kiss Zs., Molnár A. 2, Vida, Csorvási L. 4. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Pécs: NELSON 24/3, Bíró 8/3, Csabay 4, BUDIMIR 17/6, Sarlija 10. Csere: Halász 7/3, Nagy K. 13/6, Délity 4, Bödör 2. Vezetőedző: Csirke Ferenc.
Kipontozódott: Nagy K. (33.), Halász (40.).

IV. negyed (81-89)

10. perc: Nelson beemeli 80-84. Williams ellépi. Halász büntetői 80-86. Jereminov hármasa lejön. 17 mp. Halász kipontozódik. Csorvási M. egy büntetője bent 81-86. Nelson egyet dob be a vonalról 81-87. Nelson, ez a vége 81-89. Vereséggel búcsúzik közönségétől a Szedeák.

9. perc: Jereminov ront hármast. Budimir 77-82. Jereminov dob egy triplát 80-82.

Nem jött össze a szép búcsú: Naturtex-SZTE-Szedeák-Pécs 81-89.

8. perc: Nelson büntetői 77-80. Megint nincs rádobásunk, lejár a támadóidő.

7. perc: Budimir kosara után vezet a Pécs 77-78.

6. perc: kivédekezi a Pécs, Csorvási Milán kosara a dudaszó után jön. Nelson 77-76.

5. perc: Halász triplája után újra szoros a meccs 77-74.

4. perc: Bíró harmadszorra talál be, Williams szép kosara 77-69. Nelson 77-71.

3. perc: Nagy Krisztián közelijével 73-66. Aztán faultol egyet, így kiponttozódik.

2. perc: Nagy triplája, majd Budimir. Levy is triplát szór 73-64.

1. perc: Horváth Ákos, egy újabb tripla 70-59.

III. negyed (67-59)

10. perc: Csorvási Milán egyik büntetője bent 64-56. Nelson kétszer a vonalról 64-58. Csorvási Leventére fújnak faultot. Horváth Ákos játszik az idővel, majd bevág egy hármast a dudaszó pillanatában 67-59.

9. perc: Csorvási Milán hibázik, Nelsonhoz passzol, aki köszöni szépen, és bedobja 63-56.

8. perc: Molnár András is egy kézzel oldja meg a palánk alatt 63-54.

7. perc: pécsi büntetők, majd Csabay közelije 61-52. Időkérés a szegedi oldalon.

6. perc: Williams duplájára Bodor válaszol 59-48. Megint Csorvási Milán, már 15 pontos 61-48.

5. perc: Csorvási Milán is betalál 57-46.

4. perc: Nelson, majd Jereminov 55-46.

3. perc: Horváth Ákos zsinórban kétszer szerel szépen. Az igen! Lejár a támadóidő, Horváth Ákos egy kézzel ráhajítja, be is megy 50-44.

2. perc: gyönyörű kosárral válaszol Csorvási Milán 47-41.

1. perc: Sarlija fordul be 45-41.

II. negyed (45-39)

10. perc: kicsit kiengedünk, Budimir dob egy hármast 45-37. hazai időkérés. Kiss Zsolt dob, hosszú. Halász kosarával zárul a negyed 45-39.

9. perc: Csorvási Levente büntetői után Bíró triplája a sarokból jön 45-31.

8. perc: rossz pécsi tripla, két Levy-büntető 43-28.

7. perc: Csorvási Levente teszi vissza saját lepattanóját 41-28. Széesett a Pécs.

6. perc: szegedi labdaszerzés után Williams dob ziccert 37-28. Horváth Ákos dobása is bent, tíz fölött az előny 39-28.

5. perc: Williams ziccere után időt kér a Pécs 35-28.

4. perc: Vida mellől Nelson eredményes 31-28. Horváth Ákostól jön a válasz 33-28.

3. perc: Horváth, majd Sarlija 28-26. Csorvási Levente a pályán. Williams elvállal egy triplát, jó! 31-26.

2. perc: Csirke Ferenc reklamál hevesen, nincs ítélet. Emlékezhetünk rá, Nikola Lazicsot hasonlóért kiállították Pécsett.

1. perc: Nelson hármasa behullik.

I. negyed (26-21)

10. perc: Csorvási közelije és Délity középtávolija is jó 22-21. Williams duplázik, 26-21 a negyed vége.

9. perc: Horváth Ákos triplája remek 18-16. Williams, majd Nagy Krisztián, van kosár bőven 20-19.

8. perc: most büntetőből talál be Csorvási Milán, majd Levy is eredményes 15-16.

7. perc: Horváth Ákos büntetői, majd Budimir és Sarlija 11-14.

6. perc: Csorvási Milán, Budimir, majd Levy 9-10.

5. perc: Horváth Ákos a sarokból 5-8.

4. perc: Csabay szép kosara után 3-8.

3. perc: kimarad a pécsi tripla.

2. perc: Levy kettő plusz egyes akciója 3-6.

1. perc: Nelson büntetőivel indul a meccs, majd Sarlija eredményes 0-4.

17.55: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból, ahonnan a Szedeák hazai búcsúját közvetítjük az NB I A csoportos szezontól. tartsanak velünk!

Hol úszott el a rájátszás a Naturtex-SZTE-Szedeák élvonalbeli férfi kosárlabdacsapata számára? Erre a kérdésre próbálunk választ keresni a szombati vereség óta. Nem kizárólag Körmenden, az biztos.

Remek középszakasz

Mert Körmenden ki lehet kapni. Bár a Szedeák számára a vasi vereséggel szállt el végleg a rájátszás, nem azon a meccsen múlott. Sőt nem is a középszakaszon. Az ott lejátszott eddigi 10 mérkőzéséből hetet megnyert az együttes, ez kiváló mérleg. A kezdés előtt mindenki úgy számolgatott, nyolc győzelem valószínűleg, kilenc szinte biztosan elég lesz a play offhoz, ám hiába érhetik még el ezeket a számokat, biztosan nem lesznek ott a végjátékban. Nikola Lazics érkezése óta 14 meccsen kilenc sikert aratott az együttes, ami szintén remek eredmény. De akkor mi hiányzott?

Öt siker idegenben

Talán az idegenbeli bravúrok? Nem! A Szedeák az alapszakaszban nyert Pécsett, Jászberényben és Körmenden, a középszakaszban pedig Nyíregyházán és újból Jászberényben. Ez öt siker, amely több, mint amit az utóbbi években elért a csapat elhagyva a Szeged táblát. Persze a Nyíregyháza otthonában elbukott alapszakaszbeli partit nem lehet elfelejteni, emellett fájó a Kaposváron hosszabbítás után, valamint a Kecskeméten 19 pontos előnyről elveszített bajnoki is. A játékoskeret talán az eddigi legerősebb volt a szezonban, főleg hogy idény közben előbb Horváth Ákos, majd Molnár András is csatlakozott. Előbbi egy gyengébb kezdeti időszak után húzóember lett, és Molnárnak is voltak jó meccsei, igaz, neki kevés ideje maradt játékba lendülni. Szóval a kerettel és az idegenbeli teljesítménnyel sem volt baj.

Nikola Lazics együttese ma a Pécset fogadja. Fotó: Frank Yvette

Menetelő Pécsiek

Valami viszont hibádzott. Az egyik gond az volt, hogy a Csirke Ferenc vezette Pécs extrát csinált a középszakaszban, tíz meccsből kilencet megnyert. Erre talán még ők sem számítottak, nemhogy a riválisok. Az, hogy a Szegednek volt esélye utolérni a Körmendet, inkább a vasiak gyengélkedésének köszönhető, hiszen öt győzelemmel többjük volt az alapszakasz után. Reálisan a Pécs lehetett volna az az ellenfél, akit megelőzhetnek, ám ezt a mecsekaljaiak másként gondolták. A szegedi szereplés ennek ellenére dicsérendő, hiszen tavaly a pontok 70 százalékát szerezték meg, és tizedikek lettek, míg idén egyelőre 73 százalékkal már biztosan kilencedikek, ami a klub fennállásának eddigi legjobb eredménye.

Búcsú a szurkolóktól

Talán az alapszakaszban elbukott szoros hazai bajnokikat lehet leginkább hibáztatni. Az Alba Fehérvártól és a Kecskeméttől kiélezett meccsen kapott ki 84–75-re és 68–59-re, emellett a felsőházba jutó csapatok ellen egyszer sem nyert a Naturtex. A Sopron ellen is alulmaradtak, akiket az utóbbi években rendre felülmúltak Újszegeden. A legszomorúbb pedig a Körmend elleni, hosszabbításos 89–92 volt januárban. Ha ezek másként alakulnak, a csapat most úgy készülhetne a ma 18 órakor a Pécs ellen játszandó meccsére, hogy a rájátszás lebeg a szeme előtt. Így viszont marad a kilencedik pozíció, és a feladat, hogy győzelemmel búcsúzzanak a szurkolóktól.

SZVPS: újabb gólzápor Dubajban

Második meccsét is magabiztosan megnyerte a Rossmann Szegedi Vízipóló Suli a dubaji utánpótlás… Tovább olvasom