2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Nem kegyelmezett a Bodrogi Bau a BVSC-nek

A férfi vízilabda Vodafone OB I harmadik fordulójában a Bodrogi Bau Szentesi CS&K saját medencében a BVSC-Zugló együttesét fogadta. A hazaiak a kezdeti döcögős játék után végül magabiztosan, 17–9-re győztek.

Bodrogi Bau Szentes - BVSC-Zugló 17-9 (3-2, 4-3, 4-1, 6-3)
Vodafone férfi vízilabda OB I. 3. forduló.
Szentes, ligeti uszoda, 200 néző. Vezette: Vogel Gábor, Kun György.
A Szentes gólszerzői: Lázár 5, Weszelovszky 4, Nagy M., Tóth P., Szőke 2-2, Szabó Z., Csacsovszky 1-1.
A BVSC gólszerzői: Borsós, Hőna 2-2, Bedő, Rajnai P., Nagy S., Kotsidis, Keresztes 1-1.
Emberelőny: 9/2 ill. 10/6.
Ötméteres: 1/1 ill. 3/1.
Kipontozódott: Araczki, Józsa, Németh ill. Rajnai P., Ambrus (cserével végleg).

Az első két negyedben még szoros volt a találkozó, hiszen a vendégek vezettek a második nyolc perc elején 4–3-ra. Innentől kezdve azonban beindult a Szentes, a Lázár, Weszelovszky duó szórta a gólokat, így a hazaiak produkáltak egy 8–1-es sorozatot, amelynek köszönhetően elhúztak 11–5-re. A második játékrészben a Szentes tíz gólt szerzett, lefordulásokból és távoli lövésekből egyaránt betalált, ez pedig mindent elmond a két csapat közötti kondicionális különbségről.

Bár a BVSC még felkapaszkodott kétszer is négy találatra (11–7, 12–8), a Bodrogi Bau győzelme nem forgott veszélyben. A hazai alakulat hamar elvesztette kipontozódó csapatkapitányát, Németh Dánielt, illetve a vendégeknél Ambrus kiszólt a játékvezetőknek, ezért őt cserével végleg kiállították.

A Bodrogi Bau Szentesi CS&K szombaton 20 órától a Pécs vendége lesz.

Lukács Dénes: – Maximálisan elégedett vagyok a csapattal, fegyelmezetten, a megbeszéltek szerint játszottunk végig, és a harmadik negyedben eldöntöttük a mérkőzés sorsát.

Veteránbajnokság: a pénteki eredmények

Tizenegy mérkőzést rendeztek meg pénteken a Török György veteránbajnokságban. Eredmények. Tovább olvasom