2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 2°C | 12°C Még több cikk.

Nem kellett izgulni: Balatonfüred-Pick 23-36

Szeged - Ma 18 órakor a férfi kézilabda NB I-ben idegenben lépett pályára a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata és győzött 13 góllal.

Balatonfüred-Pick Szeged 23-36 (12-18)
Férfi kézilabda NB I, 18. forduló (halasztott mérkőzés). Balatonfüred, 800 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.
Balatonfüred: Szathmári - Lelkes 2, Grigorjev 4/1, Rio, Kovács Gy. 2, ZDOLIK 10/4, Pásztor 1. Csere: Szabó T. (kapus), Kis Á., Sandrk, Kemény 1, Szöllősi B. 2/1, Nagy D., Faluvégi 1. Vezetőedző: Sótonyi László.
Pick Szeged: MIKLER - Prodanovics 1, Zubai, Czina 1, BLAZEVIC 3, Pribanic 3, Vadkerti 3. Csere: Tatai (kapus), SULC 5, BALOGH ZS. 7, LARHOLM 8/6, Ancsin 2, Kekezovics 2, Nagy N., Buday 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteres: 7/6, ill. 6/6.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.

60. perc: újabb Larholm-hetesből lesz gól 23-36. Időn túli szabaddobás, nincs gól. Ez a vége.

59. perc: Buday is feliratkozik a gólszerzők közé 22-35. Grigorjev góljával 23-35.

58. perc: Pásztor száguld, ahogy szokott, gól a vége 22-34. Időkérés.

57. perc: Faluvégi talál be Tatainak 21-34.

56. perc: Ancsin vár ki egy ütemet, és lő nagy gólt 20-34.

55. perc: Kekezovics 19-33. Kovács közelről 20-33.

54. perc: Zdolik tizedik gólja hetesből született 19-32.

53. perc: Ancsin harcol ki hetest. Larholm büntetője bent, ez a 100. szegedi gólja, ami a bajnokságot és a kupát együtt illeti 18-32.

52. perc: Szöllősi lövése is befér 18-31.

51. perc: betalál Ancsin is 17-31.

50. perc: mindkét edző beküldte a cseréket a kispadról.

49. perc: Sulc parádés gólja a harmincadik. Test mellől lőtt, a bal felsőbe vágódott 17-30.

48. perc: Pribanic vetődik, Sulc passzol, Kekezovics gólt lő. Zdoliktól jön a válasz 17-29.

47. perc: Larholm hatodszor 16-28.

46. perc: kitalálják? Igen, Zdolik lövi a gólt 16-27.

45. perc: Balogh hetedszer, ma minden összejön neki 15-27.

44. perc: Zdolik tarja a lelket a hazaiakban. Larholm is betalál 15-26.

43. perc: remek csel után talál be Balogh Zsolt 14-24. Sulc passzából Pribanic 14-25.

42. perc: Zdolik Mikler füle mellett lövi be a hetest, majd elnézést kér 14-23.

41. perc: közte tíz! Czina is betalált 13-23. Első gólját lőtte tavasszal.

40. perc: végigrohan a Pick, Pribanic a befejező 13-22.

39. perc: Balogh opassza után Vadkerti a rövidbe lő 13-21.

38. perc: időt kér a Pick Szeged.

37. perc: Larholm kisodródott helyzetből lő mellé.

36. perc: Ancsin a pályán, az első lövése fölé megy.

35. perc: Zdolik ötödik gólját szerzi 13-20.

34. perc: Pribanicot lökik két kézzel, hetes. Larholm ezt is bevágja 12-20.

33. perc: Blazevic adott remek labdát Prodanovicsnak 12-19.

32. perc: Szöllősi lő fölé.

31. perc: eladjuk a labdát, de Prodanovics visszaszerzi.

Félidő.

30. perc: Szöllősi lövi be a hetest 12-18. Sulc vetődése zárja a félidőt.

29. perc: Baloghról állítják ki Zdolikot, Sulcot is kiküldik. Larholm villan, a bal felsőben a labda 11-18.

28. perc: Zdolik harcol ki hetest. Grigorjev lövi, Mikler védi.

27. perc: Vadkerti dobja be a ziccert 11-17. Hazai időkérés.

26. perc: nem spórolnak a hazai szurkolók a dobokkal. Grigorjev, majd Sulc 11-16.

25. perc: remek formában kézilabdázik Balogh Zsolt, a góljára Lelkes felel 10-15.

24. perc: Zdolik hetesét Tatai sem védhette 9-14.

23. perc: Zubai ad hatalmas asszisztot Vadkertinek 8-14. Talán ki kellene próbálni egyszer irányítóként?

22. perc: megtalálja a rést Balogh 8-13.

21. perc: Zubairól letépi a mezt Zdolik, ki is állítják. Kemény indulásból 8-12.

20. perc: Zdolik bevetődve szerez gól Mikler alatt 7-12.

19. perc: hetes a túloldalon, Vadkertit kiállítják. Zdolik bedobja 6-12. larholm lent marad, ápolni kell. Úgy tűnik, nem komoly a baj.

18. perc: szegedi hetes, jön Larholm. Be is dobja 5-12.

17. perc: Mikler véd, majd segít neki a kapufa.

16. perc: szegedi időkérés. Balogh Zsolt erőszakossága ér gólt 5-11.

15. perc: Zdolik, majd Lelkes 5-10.

14. perc: Sulc újra villan 3-10.

13. perc: Grigorjev dob be egy hetest 3-9.

12. perc: szerencsénk is van, Balogh lövése megpattan, majd a jobb felsőbe pörög 2-9.

11. perc: ez igen! Blazevic lő, a labda a bal kapufa alsó részéről vágódik a hálóba 2-8.

10. perc: meignt jó Blazevic átlövése, kétgólos a horvát 2-7.

9. perc: Grigorjev lövése beakad 2-6.

8. perc: egy újabb remek Mikler-védés. Pribanic hetest harcol ki. Larholm pedig bevágja 1-6.

7. perc: Pribanic kap remek labdát, és lövi ki az alsó sarkot 1-5.

6. perc: Rio lő mellé.

5. perc: a cserepadról beszálló Balogh Zsolt góllal kezd, már 1-4.

4. perc: Blazevic góljára Kovács felel beállóból 1-3.

3. perc: ismét Sulc villan, remek megoldás, remek lövés volt 0-2.

2. perc: Sulc góljával vezetünk 0-1.

1. perc: egy szegedi blokkal kezdődik a meccs.

17.58: a hazaiak kerete: 1 Szabó, 2 Nagy Dániel, 3 Gerdán, 4 Németh, 7 Rio, 8 Kis, 10 Lelkes, 14 Szöllősi Balázs, 15 Pásztor, 16 Szathmári, 17 Kovács, 20 Sandrk, 22 Faluvégi, 23 kemény, 29 Zdolik, 33 Grigorjev.

17.49: eljött a meccsre Veszprémből a vezetőség részéről Hajnal Csaba ügyvezető, Hunyadfalvi Ákos társadalmi elnök, a játékosokat pedig Renato Sulic képviseli a lelátón.

17.43: nézzük a Pick keretét: 12 Tatai Péter, 16 Mikler Roland, 2 Buday Dániel, 6 Kekezovics Marinko, 7 Vadkerti Attila, 9 Nagy Norbert, 10 Jonas Larholm, 14 Antonio Pribanic, 17 Zubai Szabolcs, 19 Balogh Zsolt, 21 Alen Blazevic, 24 Czina József, 27 Rajko Prodanovics, 29 Frantisek Sulc, 34 Marko Lasica, 90 Ancsin Gábor.

17.39: ha Larholm ma hét gólig jut, akkor meglesz a 100. szegedi találata a hazai porondon. A bajnokságban 82-nél, a kupában 11-nél jár a svéd klasszis.

17.35: a hazaiaknál viszonylag új név az orosz Alekszej Grigorjev, aki az ősszel még a BL-ben szereplő Szentpétervárban szerepelt, és 20 BL-gólt szerzett.

17.15: üdvözlünk mindenkit Balatonfüredről. Kicsit már mozgott a Pick, hamarosan elkezdik a bemelegítést a játékosok. 18 órától jön a meccs. Tarsanak velünk!

Ma 18 órakor a férfi kézilabda NB I-ben idegenben lép pályára a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A Tisza-parti gárda Balatonfüreden csatázik. Az alapszakaszból már csak két meccs van hátra, nagy tétje egyiknek sincs, hiszen az a veszprémi vereség után eldőlt, hogy a Skaliczki-csapat a második helyet szerzi meg az alapszakaszban.

Ennek ellenére nem lesz sétagalopp a mai összecsapás, főként azért nem, mert a Sótonyi László vezette Balaton-parti alakulat számára fontos lenne a győzelem megszerzése, mert így még esélye lenne a hatodik helyre. Füreden az elmúlt években mindig nehéz meccset játszott a Szeged, tavaly nem mindennapi izgalmak közepette 23–22-re nyert. A 2010–2011-es szezonban azonban hiába vezetett sokáig a Tisza-parti együttes, a végén nagy meglepetésre a hazaiak diadalmaskodtak 23–22-re. Előtte nagy különbségű vendégsiker született, 2009–2010-ben 36–25-re, a 2008–2009-es idényben 25–21-re nyert a Szeged. Az újszegedi sportcsarnokban mindig nagy volt a különbség, az őszi meccsen 38–25-re ütötte ki a Pick a Balatonfüredet.

Igaz, ebben az idényben gyengélkedik a Sótonyi-csapat, több meglepő vereséget is elszenvedett az NB I-ben. Egy biztos: a válogatott kapusedzője, a Füred hálóőre, Szathmári János még mindig meghatározó szerepet tölt be, és azt se feledjük, hogy Mikler Rolandot és Tatai Pétert is jól ismeri, hiszen a nemzeti csapatnál a két szegedi kapus az ő kezei alatt dolgozik.

A játékosállományt tekintve: ha a Pick Szeged nem az Orosházán látott játékot nyújtja, akkor nem lehet gond, simán kell hoznia a meccset, szállítani a győzelmet.

• 3. ashmore 2013. március 06. 21:30
    „Lasica szar, azért nem játszott.... vadkerti 3 gól waooooooo. Hány lehetőségből??????”
  • 2. Bábkacsa 2013. március 06. 19:29
    „Lasica miért nem játszott?”
  • 1. TUTI 2013. március 06. 16:25
    „Az irány, a célok jók! EGy jó felkészülési meccs lehet!!!...

HAJR PICK SZEGED!”

Itthon nincs kegyelem: A-Híd Szeged VE-Honvéd 7-6

21 forduló után is veretlen az A-Híd Szeged VE csapata. Szivósék többször vezettek 3 góllal is,… Tovább olvasom