2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Nem nyerhetett a Beton...

Nem sikerült a bravúr, bekövetkezett az, amire talán előre lehetett számítani: az Eger legyőzte a Szegedet, és ezzel a Gerendás-legénység szerezte meg a bajnoki bronzérmet a férfi vízilabda OB I-ben. A Beton, akárcsak tavaly, a negyedik helyen végzett.
Eger - Szeged Beton VE 10-7
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés a 3. helyért, második találkozó. Eger, Bitskey uszoda, 800 néző. Vezette: Németh A., Székely B.
Eger: JÁSZBERÉNYI – Hegedűs 1, KISS CS. 2, Decker Á., KIS G. 2, MÄRCZ 3, Nyéki 2. Csere: Matajsz, Baco, Gór-Nagy, Császár, Mackeben, Bálint. Edző: Gerendás György.
Szeged: BAKSA – Mészáros, Juhász Zs., KOMLÓSI 2, Tóth L., Varga P., LEHMANN 3. Csere: Szamardzsics, Molnár P., Éles 1, Monostori 1. Edző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 13/3, ill. 6/2. Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 az Eger javára.

A Szeged Beton férfi vízilabdacsapatának edzője, Gyöngyösi András nem tette kötelezővé a tegnap délelőtti tréninget, mégis valamennyi játékos élt a lehetőséggel. Oldott volt a hangulat, a pólósok igyekeztek nem az esti, Eger elleni ütközetre, a bronzmeccs második felvonására gondolni. Az elsőt alaposan elszúrták (8–11), egyetlen esélyük maradt a javításra: nyerniük kellett! Ellenkező esetben ugyanis ugrik a harmadik hely, és a vele járó Euroliga-indulás.

Az első percben Mészáros kettős emberfórban(!) bombázta a labdát Jászberényibe. Mindkét gárda jól védekezett, az első gólra egészen a hatodik perc közepéig kellett várni. Kiss Cs. gólja után a negyedből fennmaradó két és fél percben sorrendben Lehmann, Märcz és Éles is betalált, 2–2. A második nyolc perc elején megkezdődött a bírói offenzíva a Szeged ellen. Előbb büntetőt fújtak a hazaiaknak, majd bő két perc alatt háromszor játszhattak előnyben az egriek. Azokat még sikerült kivédekezniük Komlósiéknak, a negyediket viszont Märcz már beverte.

Ezek után kisebb csodának lehetett értékelni, hogy a forduláskor csak 6–5-re vezettek a házigazdák. A számok önmagukért beszélnek: a második negyedben az Eger ötször, a Szeged meg csak egyszer játszhatott előnyben, a hazaiak kétszer dobhattak ötméterest a Szeged egyével szemben...

Azt is írhatnánk, kár volt elutaznia, költségbe vernie magát a Betonnak. Hogy miért írjuk ezt? Nos, a harmadik negyed második percében Kis Gábor négy méterről vágta szabaddobásból a kapuba a labdát. A szabály viszont kimondja: öt méternél előrébbről nem lehet azt kapura küldeni. Németh bíró mégis megadta a gólt... Gyöngyösi edző naná, hogy reklamált, villámgyorsan villant is a piros lap.

Ahogy egy éve, ezúttal is negyedik helyen zárta a bajnokságot a Beton. Pedig jobban is szerepelhetett volna. Nem csak rajta múlt.
A meccs után Körtvélyessy Péter, a klub elnöke bejelentette, hogy a gárda egy évre leigazolta a BVSC 23 éves balkezes játékosát, Balatoni Mátét.

Gyöngyösi András: – Az alapszakaszban csodálatosan teljesítettek a fiúk, a play offban viszont bebizonyosodott, hogy minden körülményhez fel kell nőni. Összességében a csapat dicséretet érdemel.

Lékó Péter bejutott a vb-döntőbe

Lékó Péter döntetlen játszott az orosz Barejev ellen az Elisztában zajló sakkvilágbajnok-jelöltek… Tovább olvasom