2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Nem panaszkodhatunk: Tiszavirág Szeged Diapolo-Szolnok 7-10

Világklasszisok sorát látta vendégül a Tiszavirág Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapata, hiszen a magyar kupa címvédője a Szolnokot fogadta a negyeddöntő első mérkőzésén. Becsülettel helytállt.

Tiszavirág Szeged Diapolo-Szolnok 7-10 (2-2, 2-2, 1-3, 2-3)
Férfi vízilabda magyar kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok. Vezette: Székely, Dodog.
Tiszavirág Szeged Diapolo: Meixner - Seman, Varga II. Zs. 1, MANHERCZ K. 3, Manhercz Á., Kunac 1, Kiss 1. Csere: Török A., Palotás, Chilkó 1, Sánta, Zsigri. Vezetőedző: Varga Péter.
Szolnok: Nagy - Madaras 1, Varga Dá., VARGA DÉ. 2, Kis 1, Mitrovics 1, Jansik D. 1. Csere: Gocics 1, Hangay, Vámos, Mezei 1, ALEKSZICS 2, Tóth M. Vezetőedző: Cseh Sándor.
Gól - emberelőnyből: 8/4, ill 11/3.
Gól - ötméteresből: 1/0, ill -/-.
Kipontozódott: Manhercz Á.

Varga Péter: - Védekezésben nagyot alkottunk, koncentráltak voltunk a szolnoki támadásoknál. Persze voltak hibák, de ez érthető, a fiatalok még nem szokták meg ezt a tempót. Elöl nem voltunk olyan jók, mint hátul, de összességében nagyon jó meccset játszottunk.

4. negyed (2-3)

8. perc: Kunac vállalkozik, jól teszi. 7-9 Atya ég, milyen gól! Az olimpiai bajnok Kis Gábor két védő szorításában, a víz alól épphogy felbukkanva, háttal szerez gólt, a feje mellett elpöckölve a labdát. Klasszis. 7-10

7. perc: Egy-egy védés mindkét oldalon.

6. perc: Varga II. Zsoltnak ezen a meccsen nincsenek jó lövései, bár erről a szolnoki védelem is tehet.

Tiszavirág Szeged Diapolo-Szolnok 7-10 - GALÉRIA

5. perc: Emberelőyben a Szolnok, Cseh Sándor időt is kér. Ilyet is ritkán látni: Varga Dánielnek ziccerben kiesik a labda a kezéből.

4. perc: Most mindkét csapat hibátlanul védekezik.

3. perc: Goicics nagy birkózás közepette is tud lőni egy gólt. Ez hogy sikerült? 6-9

2. perc: Alekszics nem tudott kinek passolni, így ellőtte. Védhetetlen. 6-8

1. perc: Chilkó góljával zárkózunk. 6-7

3. negyed (1-3)

8. perc: Varga Dénes az utolsó másodpercben szomorít minket egy pattintott lövéssel. 5-7

7. perc: Jansik majdnem kettétöri a szegedi kapoufát, amely megint velünk van.

5. perc: Seman labdát szerez, majd visszahúzzák, így előnyben a Szeged, amely gyorsan felúszik, Manhercz Krisztián üresen marad, és bevágja a labdát. 5-6

4. perc: Meixner újra formában, Varga Péter időt kér.

3. perc: Remek szegedi védekezés és egy Meixner hárítás.

2. perc: Madaras és Mezei összjátékával a szolnoki embeelőny második másodpercében gól születik. 4-6

1. perc: Alekszics a második félidő első támadását máris gólra váltja. 4-5

2. negyed (2-2)

8. perc: Kunac próbálkozik egy pattintott lövéssel, de gyenge kísérlet. Vámos kinézi a jobb felsőt, de Meixner átlát rajta, számított erre és eléri a labdát. Időt kér a Szolnok. Sánta kiharcol egy büntetőt, de Manhercz Krisztián fölé lő. Ezért nagy kár.

7. perc: Nem számoljuk a szolnoki kapufákat. Vámos sem jár szerencsével. Jansik Dávid már igen. 4-4

6. perc: Varga Dénes ziccerben, Meixnerrel szemben, ezt nem hibázza el. 4-3

5. perc: Csak a szokásos: szolnoki lövés és kapufa. Ezúttal Mitrovics peches.

4. perc: Góóól! Varga II. Zsolt is betalál. 0-2-ről 4-2! Ez az, srácok!

3. perc: Madaras is kapufút lő, a szolnokiak el vannak átkozva,.

2. perc: Manhercz Krisztián újra villan, vezetünk! 3-2

1. perc: Varga Dániel lövését védi Meixner.

1. negyed (2-2)

8. perc: Gocics is a kapufát találja el, marad a 2-2

7. perc: Második emberelőnyét is gólra váltaná a Szeged, Varga Péter ezért időt is kér. Kiss Csaba bevágja!

2-2

Kiss Csaba gólja.

6. perc: Fórban a Szolnok is, de Alekszics csak a kapufát találja el.

5. perc: A Szeged megússza az első emberhátrányt kapott gól nélkül, majd Manhercz Krisztián megmutatja, hogy miért hívta be Benedek Tibor a válogatott keretébe, fórból eredményes, két szolnoki kéz és a kapus mellett pont egy labdányi hely volt. 1-2

4. perc: Eddig nagyon halovány a szegediek támadójátéka. Emberelőnybe kerül a Szolnok, Cseh Sándor időt kér.

3. perc: Varga Dániel zseniálsi passza után Madaras lazán lövi a labdát a léc alá. 0-2

2. perc: Mitrovics is centerben kap lehetőséget, ő nem véti el. 0-1

1. perc: Kis Gábor remekül helyezkedik centerben, tiszta lövőhelyzetet teremt magának, de a bal alsó felé tartó labda útját állja Meixner keze.

17.55: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, ahol hamarosan kezdődik a címvédő Tiszavirág Szeged Diapolo negyeddöntős odavágója a magyar kupában, az ellenfél a világklasszisoktól nyüzsgő Szolnok lesz.

Korábban:

A magyar sportéletben az év egyik bombahíre volt, hogy Madaras Norbert hazatér. 2004-ben, az első olimpiai bajnoki címe megszerzése után a Pro Recco csapatához igazolt, és tíz évig volt tagja a világ legjobb vízilabda-együttesének. Olaszországban legenda, egy évtizeden át kápráztatta el a szurkolókat, de most végre nálunk teszi ezt heti rendszerességgel. Ennek a női drukkerek is nagyon örülnek, így nem is kell majd csodálkozni, ha az újszegedi sportuszodában ma 18 órától még a szokásosnál is többen kísérik el párjukat, vagy jönnek barátnőikkel.

Persze a mai, Tiszavirág Szeged Diapolo–Szolnok magyarkupa-negyeddöntőben nemcsak Madaras lesz a sztár, hanem gyakorlatilag mindenki. Szolnokon egy világválogatott állt össze, és van még két klasszis, akiket szintén rég nem láthattunk tétmérkőzésen a szegedi sportuszodában: a horvátországi légióskodásból négy év után visszatérő Varga testvéreket is megnézhetjük. Lesznek nagyon ismerős arcok is, hiszen a tavasszal még Szegeden szereplő Nagy Viktor és Tóth Márton is a Szolnokot erősíti, ahogy az olimpiai bajnok Kis Gábor, a világbajnok Decker Attila és Vámos Márton is, és akkor még a klasszis szerbekről (Gocics, Alekszics, Mitrovics) nem is beszéltünk.

Nyáron tehát a Szolnok kerete bivalyerős lett, míg a Tiszavirág Szeged Diapolo csapata fiatalodott, így nem kérdés, hogy melyik csapat az esélyes a hétvégi dupla derbin – a szolnoki visszavágót már holnap 18 órakor megrendezik. A két csapat bajnokiján 19–7-es szolnoki győzelem született, és bár a Tisza- parti rivális a favorit, ez a különbség nem reális. Varga Péter és tanítványai mindenképp szorosabbá tennék az összecsapást, emellett pedig a tehetségek rengeteget tanulhatnak ma és holnap is, amelyet később kamatoztathatnak. És persze azt se felejtsük el, hogy a sorozat háromszoros címvédője fogadja az idei legnagyobb esélyest, tehát a srácoknak emiatt is illik nagyon komolyan venni ezt a párharcot.