2018. 11. 21. szerda - Olivér 3°C | 8°C Még több cikk.

Nem segített Asterix

Az idei szezon nem Talmácsi Gábor szezonja. A világbajnok motorversenyző csak 14. lett Franciaországban.
A jövő hét végén már nem a motorok sebességét, hanem a szervák erősségét mérik majd Franciaországban, ugyanis kezdődik a Roland Garros. Talma egy teniszes hasonlattal fogalmazta meg vágyait: – Olyan gyors akarok lenni, mint egy Roddick-szerva, pontos, mint Federer, és verhetetlen, mint salakon Nadal. Remélem, vasárnap a futam után azt mondják majd a riporterek, hogy game, szett, meccs Talmácsi. Majdnem összejött...

A Le Mans-i pályán szombaton este motorosbemutatót tartottak a célegyenesben. Mint minden évben, Talma most is a boxutcából nézte a vakmerő trükköket. A végén sugárhajtású motort és autót is láthatót a tízezer főnyi publikum. A kétkerekű zsonglőrök trükkjei után mozizni indult a magyar pilóta. Talmácsi Gábor A motoros naplója című filmmel hangolt szombat este a másnapi versenyre. Che Guevara történetéből a világbajnok is erőt merített, és nagyon várta már, hogy újra motorra ülhessen.

A nyolcadik helyről startoló Talmácsi Gábor a rajt után az élbollyal tartott, és hatalmas csatát vívott az első három helyért. Az egyre népesebb élcsoporthoz többen felzárkóztak, és körről körre ádáz csatát vívtak a versenyzők. Az időjárás aztán beleszólt a versenybe, az eső egyre erősebb lett, ezért leállították a viadalt. Minden motoros a boxba hajthatott, hogy esőgumira váltson. Nagy sürgés-forgás kezdődött a csapatoknál, sietve szorgoskodott mindenki. Negyedóra alatt elvégezték a változtatásokat, és a leintés előtt a célvonalon való áthaladás szerinti sorrendben újra a rajtrácsra állhattak a versenyzők. Talma a negyedik volt, így az első sor végéről vághatott neki a maradék köröknek. A világbajnok remekül rajtolt, és az első kör végére már vezetett. A második kör végén az utolsó kanyarban túl hirtelen húzta meg a gázt, és elesett. Visszaállt a versenybe, és a tizennegyedik helyre hozta be a sérült motort. Gábor kisujja is megsínylette az esést, de szerencsére komolyabb baja nem lett. A versenyt végül a francia Di Meglio nyerte, aki összetettben is az élre állt. Talmácsi tizedik, 42 pont hátránnyal.

A csalódott magyar versenyző a következőket mondta: – Ez egy őrült futam volt. Az élről kiesni a legrosszabb dolog egy versenyző életében, nagyon sajnálom a dolgot. Hibáztam, ami huszonhárom világbajnoki pontba került. Pedig nem is kockáztattam, megfontoltan közlekedtem a pályán. Az első versenyrész remek csatát hozott, és végig harcban voltam a győzelemért.

Végeredmény és pontverseny

125 kcm: 1. Mike Di Meglio (francia, Derbi) 10:58.574 p., 2. Bradley Smith (brit, Aprilia) 10:09.374, 3. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 10:11.651, 14. Talmácsi Gábor (Aprilia) 10:32.269. A vb állása: 1. Di Meglio 74 pont, 2. Terol 66, 3. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 62, 10. Talmácsi 32.

250 kcm: 1. Alex Debon (spanyol, Aprilia) 47:27.406 p., 2. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 47:32.222, 3. Mattia Pasini (olasz, Aprilia) 47:32.404, 18. Tóth Imre (Aprilia) 47:58.293. A vb állása: 1. Mika Kallio (finn, KTM) 93 pont, 2. Pasini 77, 3. Debon 59.

MotoGP: 1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 44:30.799 p., 2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 44:35.796, 3. Colin Edwards (amerikai, Yamaha) 44:37.604. A vb állása: 1. Rossi 97 pont, 2. Lorenzo és Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 94-94.