2017. 08. 24. csütörtök - Bertalan 13°C | 27°C Még több cikk.

Nem sikerült...

Budapest, Szentes - A Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapata győzelmi reményekkel, tervekkel utazott a bajnokság 9. fordulójában a Szőnyi útra.
BVSC-Zugló–Szentesi VK 9–5 (2–0, 4–2, 1–1, 2–2)
Vodafone, férfi vízilabda OB I., 9. forduló. Budapest, Szőnyi út, 200 néző. Vezette: Vojvoda, Marjai.
BVSC: GYÖRKE – Szűcs L. 2, RAJNA 3, Borsós 2, Ambrus 1, Czigány K., Létay. Csere: Urbán, Kotszidisz 1, Tatár, Nagy S., Bedő. Edző: Dabrowski Norbert.
Szentesi VK: Horváth T. – Tóth Z., TÓTH P. 2, Nagy M., Józsa, Németh D., Bálint G. Csere: Regős, Hegedüs B. 1, Szabó Z. 2, Pellei F., Szabó L., Werner. Edző: Lukács Dénes.
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 11/2.
Ötméteresből: 2/1, ill. –

A legutóbbi bajnokságban sikerült idegenben nyerni Horváth Tamáséknak a BVSC-vel szemben, s idén a magyarkupa-selejtezőben is a zuglóiak ellen aratott siker döntött a 8 közé jutásról. Ezúttal azonban nem sikerült.

A házigazdák kezdettől fogva magukhoz ragadták az irányítást, és a 2. negyedben már 3–0-ra vezettek. A Kurca-partiaknak innen sikerült felzárkózniuk 3–2-re, de a továbbiakban hazai pillanatok, gólok következtek, a BVSC a nagyszünetre négygólos előnyt szerzett. A vendégeknek talán több lehetőségük, helyzetük volt, de azokat vagy passzívan – a kapu veszélyeztetése nélkül –, vagy pontatlan lövéssel fejezték be, ráadásul a vendéglátók kapusa, Györke a mezőny legjobbjának bizonyult, 77 százalékkal védett. Rengeteg lehetőséget pazaroltak el a Lukács-fiúk. A 4. negyed elején már öttel is „mentek" a fővárosiak (8–3), és innen már csak egy kicsit sikerült kozmetikázni az eredményen. A 9–5-ös végeredményt 1:32 perccel a vége előtt a szentesi Szabó Zoltán állította be.

– Összességében azt kell mondjam, megérdemelten nyert a fegyelmezetten játszó, a helyzeteit jobban értékesítő hazai együttes – értékelt Lukács Dénes, a Szentesi VK vezetőedzője –, vereségünket elsősorban pontatlan támadójátékunknak tulajdonítom. A fiaskó ellenére nem állítanám, hogy a BVSC-Zugló jobb csapat, egyenlő erők küzdelméből most ők kerültek ki győztesen. Sajnálom, hogy így alakult, többet vártunk magunktól.

Szentesi ifjúsági ezüstök
A magyar női és férfi válogatott is ezüstérmet szerzett az ausztráliai Perth-ben zajló ifjúsági vízilabda-világbajnokságon. A nemzetközi szövetség honlapja alapján a női együttes – amely a negyeddöntőben a házigazdákat, az elődöntőben pedig az oroszokat verte magabiztosan – a vasárnapi fináléban a görögökkel csapott össze, de ezúttal nem volt esélye a győzelemre, 9–5-re alulmaradt. A magyar együttesben helyet kapott két szentesi játékos is: Miskolczi Ibolya és Gémes Anett. A férfiak a nyolc között szintén az ausztrálok felett diadalmaskodtak, majd a szerbek ellen is győztek egy góllal, s bár a döntőben is vezettek az olaszokkal szemben, végül 10–8-ra kikaptak.

Kalmár kétszer ötödik

Igen mozgalmasan telt az elmúlt időszaka a szegedi SZTE-EHÖK SE versenyzőjének, Kalmár Istvánnak. Tovább olvasom