2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 14°C | 23°C Még több cikk.

Nem sikerült a bravúr: a Szeviép a bronzéremért csatázik

Nem sikerült a bravúr: a női kosárlabda NB I A csoportjának rájátszásában, az elődöntő második meccsén hazai pályán kikapott a Szeviép-Szeged, így a párharcból a Pécs 2:0-s összesítéssel került a fináléba. A Szeviép a bronzéremért a BSE-vel csatázik.

Szeviép-Szeged - Mizo-Pécs 47-65
NB I csoportos női kosárlabda-mérkőzés, elődöntő, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Ádám, Hegedűs.
Szeviép-Szeged: Török 4, FÜRÉSZ 13/3, Mészáros, Tomova, Kajdacsi 4. Cserék: Russai 9/3, Vrancseva 9, Szlimák 6/3, Izsák, Pungor. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.
Pécs: IVÁNYI 6, JOHNSON 8, DAPO 7, Béres 6, EDWARDS 17. Cserék: Fegyverneky 7/3,, VAJDA 12/9 Bujdosó, Dojcsinovics 2, Krivacsevics, Fürtös, Kováts. Edző: Rátgéber László.

Lehet, hogy a négynapos ünnep, lehet, hogy a jó idő okozta, de a vártnál kevesebben voltak kíváncsiak a Szeviép-Szeged–MiZo-Pécs bajnoki elődöntő mérkőzésre. Sőt a vendégek szurkolótábora is hangosabbnak bizonyult, mint a szegedi.

Hatalmas lendülettel kezdett a Pécs, az amerikai Vickie Jonhson vezérletével állva hagyták a Szegedet. Gyorsan időt is kellett kérnie Peresztegi edzőnek. Egyedül Török Szilvia tartotta a lépést, a válogatott irányító kosarai tartották a lelket a Tisza-partiakban. Egy szerencséjük volt a hazaiaknak, a pécsiek is rengeteget hibáztak. Nem is a védekezéssel volt a legnagyobb gond, hanem a támadásvezetéssel.

Fürész: 20 IBM-pont

Fürész Emőkére megint nem lehetett panasz. Szerzett 13 pontot, mezőnyből százszázalékos volt, hiszen négyből négy kísérlete a gyűrűben landolt. Három büntetőből kettőt értékesített. Kiharcolt négy szabálytalanságot. Ez 20 IBM-pontra volt elég, a csapata legjobbjának bizonyult.

Különösen a két center, Tomova és Kajdacsi volt megjátszhatatlan a palánk alatt. Jött Russai, és a pécsi születésű kosaras pontjai életet leheltek a társakba. Fürész Emőke érezte úgy, hogy most már ő is hozzá tesz a játékhoz, a szegediek csupa szív hátvédje a második negyed közepén egyenlített, méghozzá egy remek triplával. Sajnos ezután jött egy újabb rövidzárlat. A már említett három játékoson kívül senki sem tudott pontot szerezni, így a félidőben 22–31 állt az eredményjelzőn. Pedig a Pécs sem volt acélos.

Iványinak most sem ment a dobás, a világ egyik legjobb iránytója képtelen távolról a gyűrűbe találni, de olyan asszisztokat osztott ki, ami után könnyű kosarakat szerzett a MiZo. És amire senki sem számított, nem Béres Tímea, ha nem a jamaicai Edwards villogott. A 193 centiméter magas center a 31-ből 13-at hintett. Persze nem volt veszve semmi, hiszen kilenc pont az még nem hátrány, és az újszegedi sportcsarnokban a Szeviép mindig remekül küzdött. Ebben bíztak legalábbis a nézők: a csodában, a győzelemben.

A meccs statisztikái

Össz. mezőnybeli dobószázalék: 19/44 43%, ill. 26/76 34%.
Kétpontos: 16/34 47%, ill. 22/57 39%.
Hárompontos: 3/10 30%, ill. 4/19 21%.
Lepattanó: 24, ill. 36.
Szerzett labda: 19, ill. 22.
Gólpassz: 9, ill. 16.
IBM-pontok: 66 (Fürész 20), ill. 102 (Edwards 23).

Nos, az a várt jó folytatás elmaradt. Mert a Szeviép közel sem azon a hőfokon játszott, mint a márciusi meccsen. Elemi hibák sorát vétette a hazai gárda. A Pécs a palánk környékén egyeduralkodó volt. Lepattanózásban felülmúlta a hazaiakat. Még nem is a védő-, hanem a támadólepattanók elvesztése miatt bosszankodtak a nézők. Sajnos, Fürészen kivül senki sem tudott hozzátenni a játékhoz. Tomova és Kajdacsi többször is betlizett. A védekezésük még elfogadható volt, de semmi veszélyt nem jelentettek a pécsi gyűrűre. 20–20-nál még mindenki a csodában reménykedett. A harmadik negyedben pedig már abban, hogy tíz perc alatt nehogy csak két pontot szerezzen a Szeged. Egyedül Fürész tudott kosarat dobni. Szerencsére 15 másodperccel a negyed vége előtt ismét a válogatott hátvéd szerzett pontot. A jamaikai Edwards mellett Iványi továbbra is szárnyalt, magas hőfokon mozgatta csapatát.

Vajda elkezdte szórni a hármasokat, Dapo pedig nagyon hasznosan kosárlabdázott. Teljesen padlót fogott a Szeged. Éppen ezért kulcsembereket pihentette Peresztegi edző, hiszen a negyedik negyed elején látszott: elúszott a hajó. Kajdacsi végra a gyűrűbe talált, sőt Vrancseva is elkezdte szórni a pontokat. Ekkor felmerült a kérdés a nézőkben: miért nem tették ezt hamarabb, mondjuk 20–20-nál. Nem tették, éppen ezért már csak egy cél lebegett a szeviépesek előtt: húszon belül maradni. Ez végül összejött, hiszen tizennyolc ponttal nyert a Pécs, és ezzel kiharcolta a döntőbe jutást, ahol a Sopron lesz majd az ellenfele. A Szeviép pedig a bronzért csatázhat a BSE ellen.

Peresztegi Nagy Ákos: – Sajnos a harmadik negyedben minden eldőlt. Előtte is próbálkoztunk mindennel, de támadásban ma gyengék voltunk. Azért azt nem szabad elfelejteni, hogy a Pécs jobb csapat.
Rátgéber László: – Nagyszerű győzelmet arattunk Szegeden, annak pedig külön örülök, hogy a népes pécsi közönségnek örömet tudtunk szerezni a játékunkkal.
Iványi Dalma: – Nem támadtunk jól, de védekezéssel megoldottuk a játékot. Felkészültünk a Szegedből, szerencsére nekem csak a játékszervezéssel kellett foglalkoznom, a társaim pedig dobálták a pontokat.

A vereség nem jár egyedül

A női kézilabda NB I rájátszásában nem jártak sikerrel a Csongrád megyei csapatok: az 5–8.… Tovább olvasom