2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 22°C Még több cikk.

Nem sikerült a pontszerzés: Herceg Novi-Szeged Beton 13-10

13-10-es vereséget szenvedett a Szeged Beton csapata a montenegrói Herceg Novitól a férfi vízilabda Euroligában. Baksáék az utolsó negyedig tartották magukat, de a hazaiak simán gyűjtötték be a 3 pontot.

Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Szeged Beton 13-10 (3-3, 5-3, 3-3, 2-1)
Férfi vízilabda Euroliga, 2. forduló. Herceg Novi. Vezette: Brasiliano Fabio (olasz), Kratochvil Vlastimil (szlovák).

A Herceg Novi gólszerzői: Crepluja 4, Janovics 3, Premus 2, Latinovics, Kalinics, Gojkovics, Kovacsics 1-1.

A Szeged Beton gólszerzői: Somogyi-Molnár 2-2, Younger, Komlósi, Kiss, Vindisch, Török 1-1.

Kipontozódott: Molnár.

4. negyed

A Szeged kezdheti az utolsó etapot, de Molnár lövését blokkolják, majd Somogyi tesz hasonlóan Crepuljával szemben. Komlósit szórják ki a bírók, Premus ki is használja a lehetőséget, újra három gól hátrányban a Beton. 12-9. Folyamatosan jönnek a hibák mindkét oldalon, kontra, kiállítás, rossz lövések. Baksa bravúrral védi a montenegrói nehéztüzéreket, de egyedül nehéz. A hazaiak kapusa is kivédi a szemünket, semmi nem akar összejönni.Kalinics forgatja még meg bennünk a kést, 13-9. Kimarad a szegedi fór, de Somogyi hatalmas góllal köszön el. 13-10 a vége.

3. negyed (3-3)

Rendhagyó módon elég gyengén kezdődik a 3. játékrész, Filipovics háromra növeli a hazaiak előnyét. Molnár és Vindisch lövése is kimarad, viszont Younger óriási bombája a hálóba pattan. 9-7. Janovics gyorsan reagál, így megint háromgólos vezetést mutat az eredményjelző. Vindischt küldik ki, időt kérnek a hazaiak. Az emberhátrányt megúsztuk, a gólt is, labdát szerzünk, de Somogyi próbálkozását védi a kapus. Az eddig jól működő védekezést megbontja a Herceg Novi, és Crepulja négyre növeli az előnyüket. Szegedi időkérés után Molnár kétszer is betalál fórból, így 11-9-es montenegrói vezetéssel jön az utolsó negyed.

2. negyed (5-3)

Jól kezdi a második játékrészt a vendég alakulat, a pár percnyi gólcsend után Molnár harcol ki ötméterest, amit Vindisch könnyedén helyez a bal felsőbe. Crepulja és Premus duplája közé szorul be Kayes emberelőnyös gólja, ezzel már kettővel megy a hazai gárda. Komlósi-Janovics gólváltás a végére, így a szünetre 8-6-os hazai vezetéssel mennek a csapatok.

1. negyed (3-3)

Fej-fej mellett haladnak a csapatok, s bár a hazaiak szereznek vezetést, gyorsan egyenlít a Beton Török révén, majd Kiss Csaba csavarása után vezetnek a Tisza-partiak. Komlósi az első negyedben 2 hibát is összegyűjtött, a másodikért ötméterest is adnak a bírók, amit Janovics be is lő. Crepulja szerzi vissza a vezetést a vége előtt nem sokkal, de a Szeged se hagyja annyiban a dolgot, és Somogyi révén egálra hozza az első negyedet. 3-3.

Kásás Zoltán edző és tanítványai kedd hajnalban keltek útra, hogy megtegyék a Szeged és Herceg Novi közötti nagyjából ezer kilométert. A csapatot kellemes, tizennégy Celsius-fokos, de esős idő fogadta. Az Euroliga első fordulójában a Szeged Beton 9–9-es döntetlent játszott a Vasassal, míg mai házigazdája, a Jadran Herceg Novi 12–7-re kikapott Kotorban, a sorozat A csoportjának másik montenegrói csapatától.

A két csapat közül a Szeged jó szájízzel utazhatott el, hiszen a megyei derbin 20–6-ra legyőzte a Bodrogi Bau Szentest. A Jadran Herceg Novi viszont a Jadranska Liga ötödik fordulójában 9–9-re végzett Budvában. A Beton játékosai bíznak a pontszerzésben, amellyel visszahozhatnák az első fordulóban a Vasas ellen elvesztett egy pontot.

Baksa bizakodó
- A csapatunk eddig eléggé kétarcú, voltak rossz meccseink, de olyan is, hogy a sírból hoztuk vissza a mérkőzést - például a Vasassal szemben. Szerintem ez főleg attól függ, hogy hogy állunk a mérkőzéshez. Ha oda tudunk figyelni és "megyünk", akkor minden rendben lehet. Ha elkezdünk butaságokat csinálni elöl, akkor hiába védekezünk jól, könnyen gondjaink lehetnek. Kétszer is videóztunk, felkészültünk az ellenfélből. Tudjuk, hogy meghatározó emberek mentek el tőlük a Reccóhoz, mégsem tekinthetjük gyenge csapatnak őket - a montenegrói bajnokról van szó. Szeretnénk pontot szerezni és ezzel visszahozni valamit abból, amit az első fordulóban hazai pályán elvesztettünk - nyilatkozta Baksa László a vlv.hu-nak.

• 1. tomidzsí 2010. december 01. 18:13