2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 5°C

Nem sikerült a remélt bravúr

Beigazolódott, hogy sok volt a Genovában összeszedett ötgólos hátrány. A Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapata győzött ugyan a Nervi ellen, de búcsúzott a LEN-kupától.
Szeged Beton VE - Nervi 8-6
Férfi vízilabda LEN-kupa, nyolcaddöntő, visszavágó. Újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Koganov (azeri), Kouretas (görög).
Szeged: BAKSA – Mészáros, JUHÁSZ ZS. 2, KOMLÓSI 2, Tóth L., Varga P. 1, Lehmann 1. Csere: ÉLES 2, Szamardzsics, Molnár P., Monostori, Plézer. Edző: Gyöngyösi András.
Nervi: MINA – Mammarella, Temellini, Celia, Astarita, KUNAC 2, Fiorentini. Csere: Karac 1, Ragosa, Turbati, Merlo, LAPENNE 3. Edző: Goran Radjenovics.
Gól – emberelőnyből: 8/5, ill. 5/1.
Továbbjutott: a Nervi, 15–12-es összesítéssel.

Baksa László a Nervi ellen is válogatott formában őrizte kapuját. Fotó: Segesvári Csaba
A lecke alaposan fel volt adva a Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapatának. Az első, a genovai „odavágón" összeszedett ötgólos hátrány (4–9) nemcsak első, hanem sokadik ránézésre is tetemesnek tűnt. Soknak, de nem ledolgozhatatlannak. Erre készültek gőzerővel a Gyöngyösi-tanítványok. Az általános vélemény ugyanis úgy szólt: jókora bravúrral sikerülhet a csodaszámba menő továbbjutás, lévén, hogy a Szeged a november 29-i eredmény ellenére semmivel sem gyengébb csapat, mint vetélytársa, az olasz Nervi, sőt! A földkerekség legprímább alakulatainak is vannak, lehetnek rossz napjuk, na azon a meccsen nagyon nem volt topon a Beton.

– Ha az első két negyedben vezetünk majd két, de inkább három góllal, akkor kézzel fogható közelségbe kerülhet a hőn áhított nyolc közé jutás – ezt az egyik szegedi drukker mondta a másiknak miközben elfoglalta helyét a lelátón. Nem beszélt zöldséget, hiszen hasonlóképp gondolkodtak Mészáros Istvánék is.

Mindenki tudta az uszodában, a Szegednek csak akkor lehet esélye a továbbjutásra, ha nagyon kevés gólt kap, ellenben sokat dob. A csodára váró nézőket alig több mint egy perc elteltével Juhász Zsolt előnyből szerzett találata hozta először tűzbe, lázba. Ez megadta az alaphangot, még az sem rondított ebbe bele, hogy Lapenne klasszikus centergóllal (svédcsavar) egyenlített. Fegyelmezettek, lelkesek voltak a hazaiak, és bár egy-két lövésük nem sikerült, Varga Péter hatalmas bombája beakadt. Baksa kapus hátul parádézott, ezúttal is hozta a tőle megszokott válogatott formát. Éles pedig azt mutatta meg, hogy miért tartják az egyik legjobb lövőnek. Három egy ide, az ötből már sikerült ledolgozni kettőt. Még, még, ennyi nem elég! – jött a nézőtérről a biztatás.

A meccs előtt azt mondta Gyöngyösi edző, az első két negyedben sok minden eldőlhet. Most nem volt elég csak tartani a vezetést, azt fokozatosan hizlalni kellett. Elmondva ez egyszerűnek tűnt, a megvalósítás már nem annyira. Mert igaz ugyan, hogy Komlósi lövegével a 13. percben még 4–2-re vezetett a Beton, de a folytatásban rengeteg hiba csúszott a játékába. Kimaradtak az előnyök, rosszak lettek a lövések, pontatlanok az átadások. Ráadásul a védekezésbe is bőven csúsztak hibák, késtek a váltások, a tolódások, ezek együttesen pedig azt eredményezték, hogy a fordulásig Lapenne újabb két góljával 4–4-nél utolérték az olaszok a házigazdákat.

Így látták

Éles Vilmos: – Csalódott vagyok, többet vártam magamtól, a csapattól. Elemi hibákat vétettünk. Amíg mi megszenvedtünk minden elért gólért, ők sajnos a mi hibáinkból könnyűeket szereztek.
Molnár Péter: – Nagyon fárasztó meccs volt. Négy kettőnél úgy éreztem, ha lövünk még egyet, lesz esélyünk a továbbjutásra. Nem most buktuk el a nyolc közé jutást, hanem Genovában.
Juhász Zsolt: – Kint rontottuk el... Ezt az eredményt kint is el kellett volna érnünk, ha nem követünk el annyi gyermeteg hibát. Nagyon rossz érzés azzal a tudattal búcsúzni, hogy a Nervi nálunk fikarcnyival sem jobb. Annyira lejátszanám még egyszer a genovai mérkőzést...

A térfélcsere után kezdődhetett minden elölről. De lélektanilag ez már teljesen más szituáció volt, mint a kezdésnél. Két negyed, mindössze tizenhat perc maradt az öt gól ledolgozására. Gyakorlatilag lehetetlen vállalkozás. Minden egyes eltelt másodperccel fokozatosan csökkent az esély. Az olaszok döntetlenre való felzárkózása jókora traumaként hatott a hazaiakra. Ez oda vezetett, a harmadik negyed első felében nemhogy gólt nem dobott a Szeged, még a kaput is alig találta. Ha meg igen, akkor meg ott volt Mina, aki legalább annyi bravúrt mutatott be, mint Baksa. Telt múlt az idő, és egyre inkább egyértelművé vált, a továbbjutásról, ha fájó szívvel is, de le kell mondani. Sőt: még a szépségtapasz, a hazai győzelem is erősen veszélybe került, miután a harmadik játékrész utolsó percében Kunac a kapuba húzta Temellini átadását, 4–5...

Mást nem tehetett a Szeged, igyekezett a lehető legrövidebb időn belül lövéssel befejezni a támadásokat. Az idő ugyebár nagyon sürgetett. A szép kupabúcsú még összejöhet – jegyezte meg az egyik szurkoló akkor, amikor Lehmann egyenlítését követően, Juhász Zs. előnytalálatával ismét a Csongrád megyeiek vezettek, 6–5. A vége 8–6 lett, és bár elbúcsúzott a további küzdelmektől a Beton, a közönség megtapsolta a csapatot. Megérdemelték a fiúk, most sajnálhatják igazán a genovai gyenge teljesítményt. A LEN-kupa nélkülük folytatódik tovább, de a bajnokságban még összejöhet egy nagyon szép eredmény.

Gyöngyösi András: – Négy kettőnél fórban eljátszottunk a továbbjutásunkat. Ha belőjük, bármi lehetett volna. Ezzel együtt gratulálok a csapatnak, főleg a bajnokságban mutatott teljesítményéhez.

Három ponttal vezetünk az Eger előtt, ezt tavasszal is szeretnénk megtartani. Boldog, békés karácsonyt és eredményekben gazdag új évet kívánok minden sportszerető szegedinek.

Negyeddöntős kupacsapatok

A férfi vízilabda LEN-kupa nyolcaddöntő visszavágóinak további eredményei: Sintez Kazany (orosz)–Hiosz (görög) 9–5, továbbjutott: a Kazany 18–15-ös gólkülönbséggel; Mataró (spanyol)–Sibenik (horvát) 16–13, tj.: a Sibenik (24–22); Terrassa (spanyol)–Sabadell (spanyol) 12–10, tj.: a Terrassa (21–18); Volgograd (orosz)–Mariupol (ukrán) 14–3, tj.: a Volgo-
grad (20–9); Spandau 04 (német)–Budvanska Riviera (montenegrói) 14–13, tj.: a Budvanska (25–24); Galatasaray (török)–Cremona (olasz) 13–18, tj.: a Cremona (32–20); Jadran Herceg Novi (montenegrói)–Dinamo Moszkva (orosz) 7–7, tj.: a Dinamo Moszkva (17–15).
A férfi Euroliga főtábláján mindhárom magyar gárda játszott az elmúlt hét végén. Eredményeik, C csoport: Vasas–Pro Recco (olasz) 8–9, Eger–Sturm Csehov (orosz) 14–13. D csoport: Panioniosz (görög)–Domino BHSE 3–15.

Hrepka és Törőcsik a sztárvendég

December 29-én a Kék Mókus-kupa keretén belül rendezik meg a Baróti Lajos-emlékmeccset. A lapunk és… Tovább olvasom