2017. 02. 26. vasárnap - Edina -3°C | 10°C Még több cikk.

Nem törték el a Betont

Hazai győzelemmel zárult az első ízben kiírt Hídépítő-kupa nemzetközi férfi vízilabdatorna. Hosnyánszkyék mind a négy mérkőzésüket megnyerték, így megérdemelten utasították maguk mögé az FTC-t, az Egert és a szlovák ligaválogatottat.
Hosnyánszky (a labdával) első nekifutásra 13 gólig jutott. Fotó: Gyenes Kálmán
A pénteki dupla győzelem után (az FTC-t 9–7-re, a szlovákokat pedig 19-7-re verték) az Eger ellen már egy kis gólkülönbségű vereség is belefért volna a Szeged Beton döntőbe jutásához. Az utóbbiból természetesen kértek Élesék, az előbbiből viszont nem. Nyerni akartak, és nyertek is. Pedig ijesztően indult számukra a bajnoki bronzcsata „visszavágója", az első két percben két gólt is szerzett a hevesi alakulat. Nem nagyon ment a Betonnak, de játékosai becsületére váljon, nagyon küzdöttek, akartak.

Egy háromról kiegyenlítettek, onnantól kezdve pedig végig fej fej mellett haladt a két csapat. A nézősereg láthatott szép megoldásokat is, de azért a hibákból is akadt bőven. Mondhatnánk, ez a természetes, hiszen ez még csak felkészülési viadal, majd a Magyar Kupában, az Euroligában és a bajnokságban kell csúcsformában pólózni. A két együttes 6–6-tal kezdte a záró nyolc percet, de Barát kapus több bravúrján kívül már csak egyetlen említésre méltó eseményt jegyezhettünk fel: Lehmann előnyből elért, szegedi győzelmet jelentő találatát, 7–6. Mivel a Fradi játszi könnyedséggel páholta el a gyengécske szlovákokat, ez azt jelentette, hogy a fináléban a fővárosi zöld-fehérek vártak a szegediekre.

A harmadik helyért lejátszott találkozó nélkülözött mindenféle izgalmat: a kialakult tízgólos vezetés után csak az volt a kérdés, hogy lesz-e közte húsz? Nem lett, „csak" 20–4-re verte az Eger a szlovák ligaválogatottat. Itt elmaradt a nagy csata, viszont a fináléban garantált volt.

Legalábbis erre számított mindenki. Aztán az első játékrészt látva elbizonytalanodtak az emberek. Ugyanis jókora különbség mutatkozott a két gárda között – a Szeged javára. A 38. évében járó Tóth László tarthatatlan volt, a második gólját például 10 m-ről(!) szerezte. A legjobb nyolc percét produkálta a tornán a Beton. A várt folytatás azonban elmaradt. A második negyedben még csak megtorpanásról beszélhettünk, az igazi visszaesés a harmadikban következett be. A pesszimistább drukkerek már- már veszni látták a trófeát, csakhogy 6–6 után a válogatott-kerettag Hosnyánszky pazar teljesítményének köszönhetően meglett a győzelem, Szegeden maradt a Hídépítő-kupa.

Szeged Beton–Eger  7–6 (3–3, 2–1, 1–2, 1–0)
Gólszerzők: Komlósi 2, Tóth L. 2. Hosnyánszky, Lehmann, Éles, ill. Matajsz 2, Kis G. 2, Gór-Nagy, Hegedűs.

Döntő: Szeged Beton–FTC 10–8 (4–2, 1–1, 2–3, 3–2)

Szeged: Barát – Mészáros, Varga P., Komlósi 1, Tóth L. 2, Hosnyánszky 5, Lehmann 1. Csere: Vukanics, Molnár P., Éles, Munkácsy, Kádár 1. Edző: Gyöngyösi András.
Az FTC gólszerzői: Binder 3, Monostori 3, Weszelovszky, Bánhidy.

További eredmények: FTC–Szlovákia 15–7; a 3. helyért: Eger–Szlovákia 20–4. A végeredmény: 1. Szeged Beton VE, 2. FTC, 3. Eger, 4. Szlovák ligaválogatott. Különdíjasok: Barát Ferenc (Szeged – a legjobb kapus), Binder Szabolcs (FTC – a legjobb mezőnyjátékos), Kis Gábor (Eger – gólkirály).

Gyöngyösi edző az alázatot kifogásolta

Tornagyőzelem ide, százszázalékos teljesítmény oda, Gyöngyösi András, a Szeged Beton VE edzője nem volt teljesen elragadtatva legénységétől.
– Ahhoz képest, hogy 5-6 hét kemény felkészülés után vagyunk, meg hogy nem készültünk külön erre a tornára, nem rossz eredmény a győzelem – kezdte értékelését a mester. – Egyik meccsen sem voltunk csúcsformában, úgy gondolom, legalább 40 százalék benne maradt a csapatban. A keretünk megerősödött, egy évvel ezelőtt, ha rosszul játszottunk, akkor nagyon kikaptunk, most viszont gyengébb teljesítménnyel is nyerni tudtunk. Ez természetesen örömteli, az egyénieskedés viszont nem tetszett, csapatként kell hajtani. Hiába a sok jó pólós, a most látottaknál jóval nagyobb alázattal kell viseltetniük, ha ez nem így lesz, a bajnokságban még a négy közé sem jutunk be...

Aki mer, az ma vb-aranyat nyerhet

Az izgalmak fokozódnak. Két versenynapon vannak túl a kajakosok és a kenusok a zágrábi… Tovább olvasom