2017. 06. 27. kedd - László 17°C | 33°C Még több cikk.

Nem túlzás a különbség: Mediteam Szeged-Szekszárd 109-62

Szeged – Az első félidőben gyakorlatilag lerendezte a Szekszárd elleni meccset a Mediteam Szeged. Könnyed, eredményes játékkal győztek a hazaiak. A különbség egyáltalán nem túlzó, sőt a Szekszárdra nézve hízelgő.

Mediteam Szeged-Atomerőmű KSC Szekszárd 109-62 (35-15, 24-18, 25-14, 25-15)
NB I A csoportos női bajnok kosárlabda-mérkőzés. Újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Szilas, Vida.

Mediteam Szeged: Laklóth 5/3, Sazonenko 26/18, Rasheed 15, Roglics 12/3, Zserzserunova 24/6. Csere: Lengyel 8/6, Farkasisznki 2, Fejes 9, Kováts 4, Békefi 4. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Szemerédi 12, Jevtusenko 2, Medgyessy 8, Vincze V. 16, Szavercsenko 1. Csere: Vincze A. 3, Demeter 10, Tamis 6, Hajdú 2, Turcinovic 2. Vezetőedző: Ujhelyi Gábor.

Végig magabiztosan játszva, megerőltetés nélkül, ilyen arányban is megérdemelten nyert a Mediteam Szeged. A különbség abszolút reális. Míg a hazaiak 17 három pontos kísérletükből 12-t bedobtak, addig a vendégeknél ez a mutató 4/0.

4. negyed
10. perc:
Tamis a vonalon. Mindkét büntetője jó, 109-62. Ezek a meccs utolsó kosarai.

10. perc: Kováts harcosságának köszönheti két büntetőjét. Mindkettő a helyén, 109-60.

10. perc:
Rasheed két büntetőjével 107-60.

9. perc:
Zserzserunova kosarával 105-58, Tamis is dob egy vendégkosarat, 105-60.

9. perc:
A büntetőpárbaj következő résztvevője Vincze Andrea, első kísérlete volt csak jó, 103-58.

Jó mulatság, csajos munka volt! Mediteam Szeged-Atomerőmű KSC Szekszárd 109-62. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)
9. perc: Kováts áll a büntetővonalra, mindkét kosara jó, 103-57.

9. perc:
Demeter Anita is gyakorolhatja a büntetődobásokat, mindkettő bemegy, 101-57.

9. perc:
Békefi dobja a századikat, meg a következőt is, 101-55.

8. perc:
Hajdú könnyű kosarával 99-55.

8. perc:
Sazonenko újra triplát lő, 99-53.

7. perc:
Ezúttal Tamis dobja be szekszárdi büntetőket, 96-53.

6. perc:
Roglics is büntetőzik, ő mindkettőt bedobja, 96-51.

6. perc:
Medgyessy áll oda újra a büntetővonalra, de újra csak az egyiket dobja be, 94-51.

6. perc:
Lengyel triplája süllyed el, 94-50.

4. perc:
Rasheed tempója esik be, 89-50, majd leindításból Lengyel Dalma szerez kosarat, 91-50.

4. perc:
Medgyessy büntetőzik, csak az első volt jó, de a Szekszárdé a pattanó, Vincze ki is használja, 87-50.

3. perc:
Farkasinszki szép centergóljával 87-47.

3. perc:
Roglics szerzi a negyed első pontját, büntetőből. A második esik be csak, 85-47.

2. perc:
Két percnyi gólcsend, technikai hibák, rossz dobások követik egymást.

3. negyed
10. perc:
Rasheed az utolsó másodpercben saját térfeléről engedett el egy dobást, majdnem beesett.

10. perc: Rasheed a körte tetejéről, 84-47.

9. perc:
Ez eddig Zserzserunova perce, kétszer egymás után dob könnyű kosarat, 82-47.

8. perc:
Zserzserunovának most csak az első büntetője jó, 78-47.

8. perc:
Szemerédi előbb hármasból, majd betörésből próbálkozik, előbbi lepattan, utóbbinál ő pattan le a Fejes-Laklóth Mediteam-védőfalról.

7. perc: Zserzserunova is büntetőzik, 77-47.

7. perc:
Tamis Dorottya büntetőivel 75-47.

6. perc:
Sazonenko tévedésből kétszer egymás után "csak" duplát dob,
75-45.

6. perc:
Szemerédi áll a büntetővonalra, a másodikat kihagyja, 71-45.

5. perc:
Gyors kosárváltás után 69-44. Egyre több a szabálytalanság fejes újra büntetőkből eredményes, 71-44.

4. perc: Szemerédi áll a vonalra és értékesíti a büntetőt, előtte a tempója is jó volt, 65-42, lerohanásból Fejes Réka eredményes, 67-42.

3. perc:
Demeter duplájával 65-39.

2. perc:
Rasheed középtávoli kosarával 65-37.

2. perc:
Zserzserunova most centerből dob gólt, majd Vincze Viktória válaszol, 63-37.

2. perc:
Zserzserunova is büntetőzhet, ős is csak a másodikat dobja be, 61-35.

1. perc:
Medgyessey palánkosával 66-35.

1. perc:
Roglics úgy gondolta, betör a festékbe. Két büntető a jutalma, de csak amásodikat dobja be, 60-33.

1. perc: Medgyessy tör be a szegedi palánk alá, de hiába, Zserzserunováé a pattanó.

Részeredmények a másik két, hat órakor kezdődött megyei mérkőzésről: Orosháza-Pick Szeged 13-20, Körmend-Szedeák 50-41.

2. negyed
10. perc:
Vincze Viktória szerez támadópattanót az elbambuló Zserzserunova mellett, 59-31, majd újra ő eredményes, 59-33.

9. perc:
Roglicsnak ütnek oda, büntetőzhetett: az első kimaradt, a másodikat viszont bedobta, 59-29.

9. perc:
Két gyors szekszárdi kosár, a lányok, mintha már szüneten lennének: előbb az egykori szegedi Vincze Viktória robogott végig, majd Szemerédi csente el a labdát, 58-29.

9. perc:
A frissen beállt Kováts teríti le a vendégek legjobbját, Szemerédit. A sértett büntetőket dobhat, él a lehetőséggel, 58-25.

8. perc:
Fejes Réka szép tempójával 58-23.

8. perc:
Sazonenkót két dobócsel után "agyonverik" a szigorítotton, büntetőt dobhat. Mindkettőt elsüllyeszti, 56-23.

7. perc:
Rasheed Rita a vonalon. Mindkét büntetője jó, 54-23.

7. perc:
Zserzserunova felugrásból, estében, 52-21, Vincze Andrea válaszol, 52-23.

6. perc:
Most Fejes büntetőzik, az elsőt dobja csak be, 50-21.

5. perc:
Jevtusenkót a kutyaugatás sem zavarja meg, bünbtetőivel 49-21.

5. perc:
Szavercsenko a két technikai büntetőjéből egyet értékesített, 49-19.

5. perc:
Már 49-18-ra vezet a Szeged, egyre nyomasztóbb a hazai fölény. Fejes Réka volt a kosár szerzője.

5. perc: Lengyel Dalma újabb ziccerével 47-18.

4. perc:
Roglics blokkja vált ki ovációt a szegedi drukkerekben.

3. perc: Újabb szegedi tripla, 45-17, Szemerédi egyik büntetője jó, 45-18.

2. perc:
Két percet kellett "várni" az első Mediteam-hármasra ebben a negyedben! Szerzője Lengyel, 42-15. A Szekszárd két büntetővel "kozmetikázza" az eredmént, 42-17.

1. perc:
Laklóth betörésével 37-15, Zserzserunova ziccerével 39-15.

1. perc:
Szép szegedi védekezéssel indul a negyed.

1. negyed
10. perc:
Turcinovic ziccerével 30-15, majd egy újabb Sazorenko hármassal 33-15, a negyed egy Roglics ziccerrel zárul, 35-15.

9. perc:
Egyszerű és szép játék akosárlabda, ha sazorenko van a csapatodban, újabb hármasával 30-13.

8. perc:
Sazorenko-Szemerédi kosárpárbaj, 27-13.

7. perc:
Roglics előtt nyílik autópálya a palánkig, be is dobja a ziccert, de a büntertője már nem jó, 24-9.

7. perc:
Zserzserunova ismét szállít egy hármast, 22-7, Szemerédi tartja úgy-ahogy meccsbe a vendégeket, 22-9.

6. perc:
Ismét Rasheed a vonalon, ezúttal mindkét büntetője jó, 19-7.

6. perc:
Szemerédi 2+1-ével zárkozik az Atomerőmű, 17-7.

6. perc:
Újra Sazonenko a vonalon, újra jó mindkét büntetője, 17-4.

5. perc:
Megvan a második szekszárdi kosár is, 15-4.

5. perc:
Rasheed áll a büntetővonalra, az egyiket sajnos elrontja, 15-2.

4. perc:
Sazonenko a büntetővonalról is eredményes 14-2.

4. perc:
Zserzserunova előbb a saját palánk alatt szerez labdát, majd az ellenfél palánkja alatt pattanót. Zserzserunova triplájával 12-0-ra húzunk el, majd szépít a Szekszárd, 12-2.

3. perc: Sazonenko tüzel, természetesen hármas, 9-0, majd a következő támadást Rogliccsal közösen elszórakozzák, pedig 2-1-es szituáció volt. Szekszárd időkérés.

3. perc: Zserzserunova eddig úrnő a hazai palánk alatt, kétszer egymás után szerzett erőszakosan, jól lepattanót.

3. perc: Sazonenko sem akar lemaradni, az ő hármasával már 6-0.

2. perc:
Még mindig nincs kosár, elég idegesen játszanak a csapatok. Majd Roglics megrázza magát, és szép hármassal nyit, 3-0.

1. perc: Mediteam-támadással indul a meccs, de elrontjuk, ahogy a Szekszárd is. A következő támadás is rossz mindkét oldalon.

Korábban írtuk:
Novemberben a biztos győzelem tudatával indult el a Szeviép Szeged Szekszárdra, ám nem várt, 70–63-as vereség lett a vége a dunántúli kirándulásnak, pedig a harmadik negyedig vezetett a csapat, ráadásul Laczi Edit meg is sérült a meccsen. Ismert, a csapat azóta nevet és edzőt is váltott, s Mészárosné Kovács Andrea munkája egyre jobban látszik a csapaton. A Mediteam két fontos győzelmet (BEAC, Vasas) aratott az előző két fordulóban.

A hátralévő három bajnoki találkozóból ez lesz a legkönnyebb. A mai találkozó után két hét múlva a Zalaegerszeghez utaznak Zserzserunováék, majd március első szombatján a listavezető Pécset fogadják. A hőn áhított ötödik hely megszerzéséhez ma mindenképpen győzni kell. Nagy hajrával és kis szerencsével pedig akár még a negyedik helyre is oda lehet érni, ehhez azonban háromból hármat kellene nyerni és az ellenfelek botlására is szükségük lenni Rasheedéknak. Az első lépést ma mindenesetre megtehetik.

Az Atomerőművel ma este visszatér Szegedre Vincze Viktória, mellette az ukrán Jevtusenko és a montenegrói Turciniovic okozhatja a legtöbb fejfájást a Mediteam-palánk alatt. Reméljük, könnyen és hamar meglesz az ellenszer az atomlányok ellen.

• 3. W666W 2011. február 13. 08:04
    „Talán még annyit hogy ha nem sikerül akkor meg kéne Nézni egy NS tudósítás hogyan is néz ki aztán azt NEM LEMÁSOLVA !!!! De valami olyasmi pofát kihozni egy tudósításnak.....PL

MEDITEAM-SZEGED-ATOMERŐMŰ KSC 109-62 (35-15, 24-18, 25-14, 25-15)
    Szeged, 150 néző. V: Szilas Gy., Vida B.
    SZEGED: Laklóth 5/3, SZAZONENKO 26/18, RASHEED 15, ROGLICS 12/3, ZSERZSERUNOVA 24/6. Cs: Lengyel 8/6, Farkasinszki 2, Fejes 9, Kováts A. 4, Békefi 4. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
    SZEKSZÁRD: Medgyessy 8, Szavercsenko 1, Szemerédi 12, VINCZE V. 16, Jevtusenko 2. Cs: Demeter 10, Turcsinovics 2, Tamis 6, Vincze A. 3, Hajdú 2. Edző: Ujhelyi Gábor
    Az eredmény alakulása. 4. p.: 9-0. 8. p.: 24-9. 12. p.: 42-15. 17. p.: 52-21. 23. p.: 65-37. 28. p.: 78-47. 34. p.: 87-50. 37. p.: 96-53
    Kipontozódott: Szavercsenko (27. p.), Demeter, Vincze A. (40. p.)

MESTERMÉRLEG
    Mészárosné Kovács Andrea: - Védekezésben kiemelkedőt nyújtottak a lányok. Az első félidőben távoli pontos dobásaink, nagyszünet után gyors támadásaink megoldhatatlan feladat elé állították ellenfelünket.

Ujhelyi Gábor: - Az első öt percben eldőlt a mérkőzés. A sportban benne van, hogy az egyiknek minden sikerül, a másiknak meg semmi.

EZ ALATT meg a részletes összefoglaló az ELSÖ NEGYEDDEL KEZDVE ÉS NEM A 4. NEGYEDDEL !!!!!!!!!”
  • 2. W666W 2011. február 13. 07:57
    „KEDVES DÉLMAGYAR SZERKESZTŐSÉGE !!!!!!

Miért nem lehet egy tetves tudósítást NORMÁLISAN MEGSZERKESZTENI hogy ÁTLÁTHATÓ IS LEGYEN ????????????????????

PL Addig rendben van hogy felül ott az eredmény alatta a csapatok összeállítása..

UTÁNA EDZÖI VÉLEMÉNYEK KELLENÉNEK

MAJD pedig az összefoglaló DE NEM MÁR A VÉGÉRÖL KEZDJÉK !!!!!!!!!!!
    Az hogy néz már ki hogy a 4. negyedtöl kezdem olvasni VISSZAFELE !!!!!!! a meccset ..

Ez KB olyan mintha egy filet elkezdenek a végétöl vetíteni azt mire a cikk aljára érjek akkor megtudom, hogyan is kezdődőtt ???????

Ez nevetséges és ez megy már hónapok óta minden tudósításnál.......

Lehet hogy csak Nekem zavaró ??? Ha igen akkor elnézést és megszokom az igénytelenséget..”
  • 1. rusirush 2011. február 12. 15:29
    „Garai.az is lehet,hogy azelső négy helyen levő csapatot kizárják és kis szerencsével a szeviép !! bajnok lesz!!”

Szedeák: feltámadás, majd vereség Körmenden

Hiába dolgozta le 17 pontos hátrányát, végül mégis vereséget szenvedet a Szedeák Körmenden. Moore és… Tovább olvasom