2017. 10. 20. péntek - Vendel 9°C | 24°C Még több cikk.

Nem vallottak szégyent

A Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata Pakson, a bajnok Atomerőmű SE vendégeként kezdte a bajnokságot és tisztesnek nevezhető 103–75- ös vereséget szenvedett.
Atomerőmű SE - Bodrogi Bau 103 - 75
NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Paks, 900 néző. Vezette: dr. Vígh, Hegedűs, Szilas.
Atomerőmű SE: Mészáros 4, Walters 12, SOMMERVILLE 29/3, Panta 9, HORVÁTH Z. 11. Csere: PAVLIK 26/12, Kiss 8/3, Lőrinc 4, Bikádi, Tóth V. Edző: Zsoldos András.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli: DRAHOS 21/3, Utasi 6/6, Nyilas 6/3, JAROSEVITS 14, GÉMES 24. Csere: Böszörményi 4, Czibere, Kukla, Vas. Edző: Czuprák László.
Kipontozódott: Mészáros (34. p.), Jarosevits (36. p.).
Az eredmény alakulása, 4. perc: 12–10, 9. p.: 21–16, 13. p.: 34–21, 17. p.: 51–29, 24. p.: 68–46, 28. p.: 82–53, 33. p.: 89–62, 36. p.: 94–71.

A Bodrogi Bau jobban megérezte Kováts hiányát (ujjtörés miatt nem játszott), mint a hazaiak Cziegler (csak így zárójelben az erőviszonyokról: a kiváló játékos fizetése több, mint a kék-sárgák egész éves költségvetése) és Balazics sérülés miatti kiválását.

Jól kezdett a Vásárhely, centereik szinte foghatatlanok voltak, és Utasi is pontosan célzott 8-9 méterről. Nyilas alig hét perc alatt begyűjtött négy személyi hibát, ezért őt lecserélték.

Jarosevits: jó debütálás

Remekül mutatkozott be a Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuliban Jarosevits Róbert, aki a Falcótól érkezett kölcsönjátékosként. A csapat legjobbjává az „avatta", hogy 14 pontja mellett sok lepattanót szerzett, főleg támadásban.

– A játékvezetők a találkozó végén elnézést kértek tőlem, mondták, hogy legalább két faultot tévesen ítéltek meg. Ez engem nem vigasztalt, mert emiatt hosszú időre kiváltam a játékból – mondta Nyilas István.
A második 10 perc katasztrófa volt... Eladott labdák, pontatlan dobások, felesleges szabálytalankodások: 40–21. A Paksból Pavlik villogott, de szerencsére Drahos is beindult, és Gémes is szorgoskodott. A szünetben Czuprák László edző nyugodtabb, megfontoltabb, okosabb játékot kért övéitől. Ez hat percen keresztül megvalósult, majd következett egy újabb rövidzárlat. A záró etapra rendezte sorait a Bodrogi Bau, és ezt a játékrészt meg is nyerték a kék-sárgák, bár a fáradtság már látszott rajtuk: hét büntetőt elhibáztak.

– Ilyen összeállításban ezen a meccsen játszottunk először, még kerestük egymást, az összeszokottság hiánya meglátszott. Végig egész pályás letámadást alkalmaztak ellenünk, s ez ellen a fegyver ellen nem hibáztunk, nem adtuk el a labdát, csak más szituációkban. Biztató, hogy csináltunk egészen jó dolgokat, nem vallottunk szégyent – vélekedett Drahos Gábor.

Czuprák László: – A második és a harmadik negyedben volt kétszer három perc, amikor „meghaltunk" a pályán és ez eldöntött mindent.

Tovább eredmények: Albacomp–Dombóvár 95–81, Körmend–ZTE 79–63, Pécs–Falco 91–67, Kaposvár–Szolnok 70–73, Debrecen–Nyíregyháza 82–78. Az Univer KSE–Sopron mérkőzést december 13-án játsszák le.

Talmácsi új szerződése

Talmácsi Gábor a nyolcadik helyen végzett a 125 kcm-esek között a gyorsaságimotoros-világbajnokság… Tovább olvasom