2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 3°C Még több cikk.

Nem várt vereséget szenvedett a Szeviép-Szeged

Nem várt súlyos, 76–55-ös vereséget szenvedett a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata Zalaegerszegen.

Zala Volán–Szeviép-Szeged 76–55 (22–23, 17–16, 20–6, 17–10)
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Zalegerszeg, 400 néző. Vezette: Hartyáni, Kovács.
Zala Volán: NÉMETH 15/9, SZŐKE 16/9, Szélesy 4, MOUA 21, Libicova 10. Csere: Males 2. Edző: Bencze Tamás.
Szeviép-Szeged: Török 5/3, Izsák 7/3, Mészáros 9/9, Vukovics 11/3, KAJDACSI 18. Cserék: Russai 5/3, Szlimák, Pungor. Edző: Zseljko Dokics.

Russai Petra sem volt csúcsformában. Fotó: Gyenes Kálmán
Fontos meccs. Ezzel tisztában voltak a szegediek is. Fontos, hiszen csak a győzelem megszerzésével kezdhette meg a felzárkózást a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata. Bizakodó volt a hangulat, hiszen a szegediek jó formában keltek útra Zalaegerszegre.
Hogy még jobb legyen a vendégek közérzete, arról az első negyed gondoskodott. Kézben tartották a meccs irányítását, végig Izsákéknál volt az előny. Lendületesen, jól játszott a csapat. Ez volt a jellemző a második tíz percre is. Két perccel a félidő vége előtt hat pontos szegedi előnyt mutatott az eredményjelző, sőt, ha Vukovics értékesíti a ziccert, akkor még nagyobb lehetett volna különbség. Igen ám, de a sportban nincsen ha. Jött két hazai hármas, pillanatok alatt döntetlen lett az állás, 39–39.

Ez rendesen megfogta a szeviépeseket. A harmadik negyedben teljesen szétesett a játékuk. A Zala Volán agresszív harcmodora nem igazán ízlett Zseljko Dokics tanítványainak. Fokozatosan nőtt a különbség, főként azért, mert biztos dobóhelyzeteket rontottak el a szegediek. A negyedik negyedben csak fellángolása volt a Szeviépnek, Mészáros távoli pontjaival sikerült közelebb kerülni. Azonban hét perccel a vége előtt Török Szilviát arcon könyökölték, így a válogatott irányító kénytelen volt kiszállni a játékból. Ezután a Volán őrizte a megszerzett előnyét, és a végén fölényes, 76–55-ös győzelmet könyvelhetett el.

A lefújás után síri csend honolt a szegediek öltözőjében, hiszen a végelszámolás szempontjából fontos meccset buktak el.

További eredmények: Szolnok–BEAC-Újbuda 78–62, BSE- ESMA–Diósgyőri KSK 56–45, Atomerőmű KSC-Szekszárd–Rába Quelle Foton 60–44.

Meglepetések

A NB I A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság meglepetését a Sopron és a bajnok Atomerőmű szolgáltatta. Az éllovas paksiak szoros csatában szenvedtek vereséget a 11. helyezett Sördögök vendégeként.
NB I A csoportos eredmények: Soroni Sördögök–Atomerőmű SE 96–91, Kaposvári KK–Falco KC Szombathely 91–84, Körmend–Szolnoki Olaj KK 72–75, MAFC-Újbuda–Univer KSE 91–89, Dombóvár KC–Albacomp 91–95, Nyíregyháza-Debrecen 101-103.

SZDRE: cél a feljutás

A feljutásra pályázó SZDRE NB II-es női röplabdacsapata ma játssza idei első tétmeccsét. Tovább olvasom