2017. 08. 23. szerda - Bence 15°C | 25°C Még több cikk.

Nem volt egyszerű: Szedeák-Debrecen 101-97 - hosszabbítás után

Sok szép megoldással és még több hibával tarkított meccsen a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák hosszabbítás után 101-97-re legyőzte a Debrecent a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák–Debrecen 101-97 (33-20, 22-23, 20-24, 16-24, 10-6)
Férfi kosárlabda NB I A csoport. Újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezeti: Cziffra, Győrffy, Szilas.
Szedeák: DRAHOS 15/3, Rubin 12, NYILAS 21/12, DUKICS 20, McKenzie 12. Csere: Tanács 10, Molnár M. 8/6, Vida 3. Vezetőedző: Fodor Péter.
Debrecen: BOROS 9/3, Singletary 17/6, Balogh A. 9, MEKONGO 28/9, LANGFORD 12. Csere: Kovács I., Tóth G. 7/3, KALUHA 12/6, Máté 3, Vas. Vezetőedző: Mika Turunen.

Fodor Péter: - Az első negyedben szerzett előny túlzottan is megnyugtatta a csapatot. Fordulás után gyenge védekezésünket kihasználva egyenlített az ellenfél. A hosszabbításban ha nehezen is, de sikerült kiharcolnunk a fontos sikert.

Mika Turunen: - A csapatra büszke vagyok, a vereség elkeserít. Idő kell, hogy az új stílust megszokják játékosaim.

Hosszabbítás

5. perc: 56 mp van hátra. Nyilas büntetők, az első bent. A második is, 99-94! Vendégbüntetők, Máté csak egyet dob be 99-95. Rubin dobja be Drahos álompasszát 101-95! Megvan. Hát, nem volt egyszerű, de jár a "Szép volt, fiúk!" Balogh alakítja ki a végeredményt 101-97.

4. perc: a palánk vasszerkezetéhez ért a labda, hiába dobják be, a kosár nem jó! Drahos büntetői megint jók! 97-94! Technikai Kaluhára, ő is kiszáll, időkérés.

3. perc: McKenzie szándékos faultja, leütötte Mekongót. Ki is pontozódik. Mekongo persze most bedobja 91-94. Nagy játék, Tanácsé a kosár 93-94. Singletary is kipontozódik, Drahos büntetivel 95-94.

2. perc: McKenziet faultolják, három dobásunk sem ment be. Majd a büntetők. Az első nem, a második sem... A Debrecen kidobja a labdát, miénk. Jön Nyilas vissza.

1. perc: a vendégtámadás kimarad. A mienk is. Mekongo büntetők, egy jó 91-92.

Szedeák-Debrecen 101-97. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

IV. negyed

10. perc: Egy bent, a második fennragad a gyűrűn. Alig bírják leszedni, de marad nálunk. McKenzie egyenlít 91-91. Támadunk, Rubin kidobja. Hosszabbítás!

9. perc: Rubin triplája rövid. Drahos visszaszerzi. Dukics dupla 88-91. labda nálunk, jó volt a védekezés. McKenziet faultolják, dobhat.

8. perc: megint a kameruni, ez is bemegy 86-88. Triplát szór az afrikai, elképesztő 86-91.

7. perc:
Rubin labdaszerzés és kosár, őrjöng a csarnok, kár, hogy izgalmas lett 86-84. Mekongo veri meg McKenziet, a pluszbüntető megint kimarad, ismét egyenlő 86-86.

6. perc: Tanács duplája mint egy falat kenyér, úgy kellett 84-82. Tanácsra fújnak faultot, véleményes. Singletary dupla, majd büntető, utóbbi nem jó 84-84.

5. perc: Mekongo-tripla, 82-79. megint csak egy kosár. Singletary tripla megint a dudaszóval egyidőben 82-82.

4. perc: borzalmas védekezés után Langford, időt kérünk 80-76. Rubin bravúrkosarával 82-76.

3. perc: Singletary dudaszavas triplájával 80-74. Nálunk Nyilas 19-nél, a túloldalon Mekongo 15-nél jár.

2. perc: debreceni kosár után Nyilas triplája, 4/4-gyel áll 78-71. Drahos leindulja a vendégeket 80-71. Időt kér a Debrecen.

1. perc: a Debrecen támadhat. Langford 75-69.

III. negyed (75-67)

10. perc: ez a negyed vége.

9. perc: debreceni hármas után Tanács paskolja be a labdát 73-67. Megint, már 75-67.

8. perc: megint Balogh, Dukics késett el kicsit 69-64. Jön Nyilas, a pontfelelős, Tanács büntetői bent 71-64.

7. perc: Dukics hát mögötti passzát McKenzie zsákolja be kíméletlenül 69-60. Balogh duplájával 69-62.

6. perc: labdát szerzünk, jókor! Drahost faultolják, dobhat kettőt. Bent és bent 65-56. Balogh dob oldalról "kapufát", a második bent, Dukics nem ront 67-58.

5. perc: Rubin eddig adós volt a pontokkal, most kezdi bepótolni a lemaradást. Vendégidőkérés 63-56.

4. perc: Boros, majd Kaluha, 59-56. Baj van, időt kérünk. Dukics triplája lejön, a maroknyi debreceni drukker belelkesül. Amikor a szerb duplát dob, a szegedi oldal hangosabb 61-56.

3. perc: Kaluha dob triplát, majd bőszíti fel Rubint, és harcol ki támadófaultot 59-51. Langford egyik büntetje jó, majd a labda marad a vendégeknél 59-52.

2. perc: Boros ad asszisztot Drahosnak, csak azt bánhatja, hogy másik csapatban szerepelnek 59-48.

1. perc: Mekongo hármassal kezd, ő a legjobb légiós a Debrecenben 55-46. Dukics duplája a palánk alól 57-46.

II. negyed (55-43)

10. perc: Nyilas büntetői 55-41. Singletary kosarával 55-43 a félidő.

9. perc: Nyilas triplája a legjobbkor jön, kis levegőhöz jutunk, közben a védekezés is remek, majd mégegy Nyilas-tripla!  Megy ez 53-39. Singletary 53-41.

8. perc: Mekongo most mindkét büntetőjét bedobja, McKenzie jön vissza 45-37. Megint a kameruni, kezd meleg lenni. Rubin szemfüles kosarával 47-39.

7. perc: Dukics jó büntetői, valahogy került egy pont a vendégcsapathoz is a táblára, a születéséről semmit sem tudunk 45-35. Tanács dobása jön le.

6. perc: Vida büntetők, egy jó 44-31. Langford kosár plusz büntető 44-34. Eddig Dukics a legjobb szegedi, 11 pontnál jár.

5. perc: Nyilas: a kosár jó, a bónuszbüntető is 41-29. Érdekes stílusban vezetnek a játékvezetők, 27 faultnál járunk, 12:15-ös elosztásban. Eladjuk, majd megszerezzük, Vida pedig kosárra váltja 43-30.

4. perc: kaotikus percen vagyunk túl, időt is kér Fodor Péter. Mekongót nem a büntetőiért szerződtették, minden másodikat dobja be 38-29.

3. perc: Mekongo dob be egy büntetőt 36-25. Dukics ziccerével már 38-25. Azonnal jön a válasz Kaluha talál be 38-28.

2. perc: Molnáré tripla, Tóth Gáboré csak kettőt ér 36-24. Remek hazai védekezés, dobásig sem jut a Debrecen.

1. perc: Langford dobja be másodjára 33-22.

I. negyed (33-20)

10. perc: szintén nem hibázik a vonalról Rubin, büntetőivel 31-18. McKenziet is faultolják, ő sem ront, megy ez 33-18. Két vendégbüntetővel zárul a negyed, 33-20.

9. perc: Molnár mindkét büntetője jó 29-15. Boros hármasa sem csúnya 29-18.

8. perc: Singletary játssza el a nagyhalált, ezzel csak az Oscar-díjra lett volna esélye, faultra nem. Singletary kosár pulsz büntető, 27-15. Molnár harcol ki támadót. Vida is beszáll, Drahos pihenhet. Hazai időkérés.

7. perc: Nyilas triplája csont nélkül hullik a gyűrűbe, majd Drahos szerez labdát csúszva-mászva 22-11. Drahos büntetői jók, Molnár Miki is beszállt 24-11. Csak Mekongo egyik büntetője jó, Molnár Miki is hármast szór, micsoda kezdés 27-12.

6. perc: McKenzie mindkét büntetője jó, remekül kezd 19-10. Bemelegszenek a drukkerek is.

5. perc: belejöttek, megint Mekongo és Dukics 14-8. Beszáll Tanács Dukics helyett. Drahos szórja az első hazai triplát 17-10.

4. perc: Mekongo középtávolija jó 8-4. McKenzie csen el egy labdát, majd zsákolja be, egyelőre nem zifrázta túl 10-4. Boros felel, Dukics viszontválasza sem késik 12-6.

3. perc: Langford vérző orral nézi, amint Dukics vezetést szerez a Szegednek 4-2. Két büntetőből négy szegedi pont: McKenzie az elsőt bedobta, a másodikat kihagyta, a lepattanót Dukics leszedte, faulttal bedobta, majd a bónuszbüntetőt is értékesítette. Leírni hosszabb volt, mint megcsinálni, 8-2. Vendégidőkérés.

2. perc: Nyilas büntetői az első szegedi kosarak 2-2.

1. perc: Boros kezdi a pontgyártást, Drahos hármasa nem jó 0-2.

17.58: a hazaiaknál Kiss Zsolt már a kispadon ül, ám még civilben. Pénteken talán már jra mezt húzhat!

17.55: zajlik a bemutatás, egyelőre csak melegszenek a hazai drukkerek. Lesz ez még jobb is.

17:45
negyedórával a kezdés előtt a mieink a nyújtásban, a debreceniek a kinti tüzéreik élesítésében hisznek. Sajnos elég jól lövöldöznek mindkét sarokból, reméljük, csak a bemelegítés alatt ilyen hatékonyak...

17:32 köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból! A srácok már a parketten, mindkét együttes intenzív melegítésbe kezdett.

Korábban írtuk:
A hajdúságiak ellen összejöhet az, amire a szegedi szurkolók december vége óta várnak, tehát a következő, immár hetedik siker a legmagasabb osztályban.

– Csak a győzelemben gondolkozunk, nem is lehet más célunk a debreceniek ellen. Ez ősszel már összejött, akkor 77–66-ra múltuk felül őket, annak a meccsnek a tapasztalataira lehet építeni – mondta Fodor Péter, a Szedeák vezetőedzője.

Azóta azért történt némi változás az ellenfélnél, Ráthonyi Tamás vezetőedzőt a finn Mika Turunen váltotta a kispadon, a kerethez pedig új játékosként csatlakozott a mindössze 21 esztendős Kaluha Csaba is. Ami viszont állandó, az a három légiósuk, az amerikai Singletary és Langford, valamint a kameruni Mekongo jó szereplése, és bár utóbbi a Szedeák ellen hazai pályán nem remekelt, mindenképpen figyelemre méltó hármójuk összesen 51,9-es meccsenkénti pontátlaga.

Vida Mátéék (8) ma a Debrecen ellen lépnek pályára.  Fotó: Karnok Csaba
Vida Mátéék (8) ma a Debrecen ellen lépnek pályára.
Fotó: Karnok Csaba

A Szedeákból továbbra is hiányzik Kiss Zsolt, aki ugyan már edzett a napokban, leghamarabb a Salgótarján elleni, pénteki meccsen játszhat, mellette Simándi Árpádra sem számíthatnak betegsége miatt. Bár velük ütőképesebb lenne az együttes, az újszegedi sportcsarnokban, a mindig lelkes közönsége előtt így is csak a győzelem elfogadható a Szedeák számára.