2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Nem volt esélye a Picknek Leónban

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata 31–25-ös vereséget szenvedett a 2011/2012-es szezon utolsó BL-mérkőzésén Spanyolországban, a León otthonában, és az ötödik helyen fejezte be a csoportküzdelmeket.
Reale Ademar León (spanyol)–Pick Szeged 31–25 (17–10)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, D csoport, 10. forduló. León, Palacio de los Deportes de León, 2500 néző. Vezette: Lemanowicz, Baranowski (lengyelek).
León:
Losert – Cabanas 1, Carou, Ferrer 1, Andreu, STRANOVSKY 6 (1), García 3 (1). Csere: Álamo (kapus), Baena 3, RUESGA 5, Carou 1, Goni 3, CSUTURA 4, BORGES 3. Vezetőedző: Martín Martínez.
Pick Szeged:
Tatai – PRODANOVICS 5, ANCSIN 8, Sulc 4, PRIBANIC 5, Beocsanin, Vadkerti 2. Csere: Mikler, Tóth (kapusok), Czina, Bajorhegyi, Zubai 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások:
8, ill. 8 perc.
Hétméteresből: 3/2, ill. 1/0.

Zubai egy gólig jutott a spanyolok szorításában. Fotó: Schmidt Andrea
Zubai egy gólig jutott a spanyolok szorításában.

Ha valaki utazott már 15 órát egyfolytában, az tudja, hogy milyen fárasztó. Nos szombaton ebben volt része a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának, ennyi időbe telt, hogy Budapestről eljusson a spanyolországi Leónba. Csodaszép idő, szombaton 18, vasárnap 20 fok fogadta a társaságot. Sok tétje nem volt a szezon utolsó pickes BL-meccsének, hiszen az eldőlt, hogy a León 3. lesz a csoportban, és továbbjut, míg a Szeged az ötödik helyen fejezi be a küzdelmet, és számára az idei szezonra véget ért a nemzetközi szereplés.

Osztályzatok

Lapunk minden BL-meccs után értékeli a Pick Szeged játékosait. 1-től 6-ig osztályozunk. Tatai (2,5): Nem tudott felpörögni. Mikler (4): Jól védett. Prodanovics (4): A második félidőben a legjobb volt. Ancsin (4,5): Bombagólok a spanyol bronzérmesnek. Sulc (3,5): Az első félidőben villogott. Pribanic (4): Nagyot harcolt, eredményesen. Zubai (3): Nem sok levegője maradt. Beocsanin (2,5): Nem játszott jól. Czina (3,5): A második félidőben jól védekezett. Bajorhegyi (3): Őt is a második félidőben lehet dicsérni. Vadkerti (3,5): Fokozatosan javult fel. Tóth egy hetes erejéig állt be, Nagy és Fekete nem kapott szerepet.

A hatezres csarnok kicsit kongott, a jó idő inkább a szabadban tartotta a hazai nézőket. Jól kezdett a Pick, ez főként a két gólvágónak, Frantisek Sulcnak és Ancsin Gábornak volt köszönhető, akik rendesen termelték a gólokat, a horvát válogatott Losert nem tudott mit kezdeni a lövésekkel. Sajnos a 14. percben jött a holtpont, a kettős emberhátrány kikészítette a magyar csapatot, a León pedig egy gyors akciónak köszönhetően növelte az előnyét. Nem volt ellenszer, rengeteg labdát elszórt a fáradt Pick. Forgatta csapatát Skaliczki mester, de nem találta az ellenszerét a spanyol rohamoknak, így a félidőben már 17–10 volt a hazaiaknak.

A második félidőben 22 percig kimondottan jól játszott a Pick. Fokozatosan jött fel, és dolgozta le a hátrányát. Pribanic, Prodanovics vette át a gólfelelős szerepét, ami lendületet adott a többieknek, Mikler is egyre többet fogott, így az 52. percben 23–20 volt az eredmény, sőt, ha a két ziccerét értékesíti a magyar csapat, akkor még szorosabb lehetett volna az eredmény. Az igazság az is, hogy a két lengyel spori akkor nyúlt bele a meccsbe, amikor kellett, 23–20-nál előbb Zubai egy combjára kapott ütés miatt kiszállt a meccsből, majd nem adtak meg egy jogos hetest, a másik oldalon viszont könyörtelenül befújtak egyet, sőt Vadkertit még 2 percre is kiszórták a beállós Baenával szemben. Körülbelül 80 kilógramm különbség van a két játékos között, a spanyol javára, így nehezen érthető, hogy miként tudott szabálytalankodni a magyar fiú.

A végén ismét gólerősen játszott a León, így 31–25-re nyert, a Pick Szeged számára véget ért a nemzetközi szereplés, a komoly feladat immár a magyar bajnokságban és kupában vár a Skaliczki-fiúkra. Máris itt az első, a szombati Veszprém elleni idegenbeli rangadó.

Martín Martínez: – Ez már egy tét nélküli meccs volt, de egy olyan csapattal mérkőztünk, aki abból az országból érkezett, amellyel a következő körben találkozhatunk, így fontos volt. A Pick egy szimpatikus és jó csapat, úgy gondolom, hogy ha így építkezik, akkor még sok szép eredményt érhet el.

Skaliczki László: – Az első félidőben elkövett sok technikai hiba olyan hátrányba hozott bennünket, hogy nem volt esélyünk. A León olyan sebességgel játszott az első harminc percben, amit mi a második játékrészben tudtunk igazán felvenni.

Szegedi TE: nehezen, de megvan

Rendkívül nehéz mérkőzésen van túl a Szegedi TE, amely az alapszakasz 16. fordulójából elhalasztott… Tovább olvasom