2018. 01. 20. szombat - Fábián, Sebestyén -2°C | 6°C Még több cikk.

Nem voltak kérdőjelek

Meggyőző fölénnyel, 35–27-re győzte le idegenben a Gyöngyöst a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az NB I 20. fordulójában. Ez volt a Pastor-csapat zsinórban aratott 26. sikere a szezonban.

1–0-nál vezetett először és utoljára a Gyöngyös a Pick Szeged ellen a férfi kézilabda NB I 20. fordulójában. Frey Tamás találata nyitotta a bajnokit, ám Jonas Källman azonnal egyenlített, Marko Laszica gólja után pedig már a vendégeknél volt az előny a harmadik percben. Innentől kezdve Juan Carlos Pastor csapata végig az irányítása alatt tartotta a találkozót, két gólt mindig megőrzött az előnyéből. A meccs elején a két svéd, Larholm és Källman jelentett veszélyt a kapura, majd Ilyés Ferenc védekezés mellett támadásban is villant, hat perc alatt lőtt három gólt – őt a második félidőben pihentette is a vezetőedző. Bár kapott elkerülhető gólokat a Pick, ezt elöl ellensúlyozni tudták: a Pastor által sűrűn rotált keretből kilencen is eredményesek voltak.

A Szurkoló hangja

A szurkolók hangjában a Pick Szeged drukkereit szólaltatjuk meg. A csapat Facebook-oldalán több hozzászólás is érkezett a magabiztos győzelem után.

Jutka:
– Az újabb lendület megvolt, maradjon is így a szezon végéig!

Jutka, II.: – Gratulálok nektek! Sok sikert kívánok, vagyis sikereket, hogy büszkék lehessünk arra, hogy kétsopronyi játékos (Ancsin, a szerk.) van olyan csapatban, aki kimagasló eredményeket ér el.

A csereként beszálló Niko Mindegía is jó formában, gólerősen kézilabdázott, ugyanez igaz Nikola Prcére, aki stabil védőmunkája mellett négy gólt is szerzett. A montenegrói szélső, Laszica ötig jutott, ami dicséretes, ám több olyan szituáció is volt, amelyben rossz megoldást választott: egyszer például ziccerből „agyonlőtte" a hazai kapust, ahelyett, hogy az üresen álló Vranjeshez passzolt volna. Sérülése óta Ancsin Gábor most játszott a legjobban, öt gólt szerzett, emellett tesztelte a gyöngyösi kapufákat is. Egyre jobban elkapja a fonalat, és mivel most Baloghnak nem ment a játék, kellettek a góljai jobbátlövőben. A találkozó végén már csak az volt a kérdés, hogy meglesz-e a tízgólos különbség – nem lett meg, de emiatt senki sem szomorkodott.

A Pick a bajnokságban 20 forduló után is hibátlan, emellett tovább javított a klubcsúcson, hiszen már 26 meccsesre nyúlt a győzelmi szériája (20 bajnoki, 1 BL-meccs, 4 EHF-kupa-meccs és egy magyarkupa-találkozó). Juan Carlos Pastor kiválóan osztja be a csapat erejét, hiába a heti két összecsapás, ránézésre nem fárad a társaság: ezt legközelebb szerdán 18 órakor, hazai pályán, a Tatabánya ellen mutathatják be Ancsinék.

Juan Carlos Pastor: – Örülök, hogy ilyen jó ritmusú mérkőzést tudtunk játszani. Az első félidőben még nem sikerült megtörni a hazaiakat, de a szünet után már a mi akaratunk érvényesült.

További eredmények: Tatabánya–Csurgó 27–27, Mezőkövesd–Balatonfüred 19–28, Cegléd–Győr 33–30, Orosháza–Vác 26–25.

A férfi kézilabda BL-ben: Veszprém–Zagreb 34–27. A Veszprém csoport első lett.

Ilyés Ferenc az első félidőben remek gólokat szerzett Gyöngyösön. Fotó: Schmidt Andrea

Gyöngyös–Pick Szeged 27–35 (14–18)

Férfi kézilabda NB I, 19. forduló. Gyöngyös, 1000 néző. Vezette: Andorka, Hucker.

Gyöngyös: Tamási – Szőllősi, HAJDÚ 5, FREY 7/4, Debreczeni 1, Acusi 1, VARSANDÁN 5. Csere: Holló (kapus), Bakos 2, Iváncsik Á. 1, Sándor Á. 2, Koller 3. Vezetőedző: Gulyás István.

Pick Szeged: Mikler – LASZICA 5, Zubai 1, KÄLLMAN 3, PRCE 4, Ilyés 3, LARHOLM 7/3. Csere: Tatai (kapus), Balogh, Mindegía 3, VRANJES 4, Vadkerti, Ancsin 5, Gidai. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Hétméteres: 4/4, ill. 4/3. Kiállítás: 8, ill. 6 perc.

Tetszett

Félelmetes érzés lehet egy kapusnak, amikor Nikola Prce közeledik felé. A Pick bosnyák óriása amikor támadásban is pályán van, rendre vállalkozik, és alig hibázik. Jó látni, hogy milyen kiváló erőben van az átlövő – ezt már a nemzetközi porondon is bebizonyította.

Nem tetszett

Bár az országos média egy ehhez hasonló meccset igyekezett rangadóként „eladni", egy olyan bajnokinak, amelyben benne lehet a meglepetés, például egy döntetlen, látni kell, hogy ez a Pick Szeged sokkal jobb csapat, mint a Gyöngyös. Elég lenne csak az illetékeseknek a tabellára pillantani.

A Hungerit nyerte a rangadót

Érvényesült a papírforma, a Hungerit Szentes nyerte a megyei rangadót a női vízilabda Vodafone OB I-ben. Tovább olvasom