2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 21°C Még több cikk.

Néma Kanárik

Az elmúlt héten botló Első Beton csapata nagyszerű második félidőt produkálva nagy csatában otthon tartotta mind a három pontot a Kanárik ellen.
Első Beton–Kanárik 6–5 (1–3)
NB I-es futsalmérkőzés. Vezette: Albert, Tóth.
Első Beton: Tihanyi – Szentágotai, Csúri, Németh, Brinszky. Csere: Fekete, K. Tóth, Rácz, Kovács, Puskás, Balog. Edző: Szabó Zsolt.
Gólszerzők: K. Tóth (2), Szentágotai, Rácz, Csúri, Brinszky, ill. Lukács (2), Ughy, Sándor.

Igencsak átaludta az első tíz percet az Első Beton. A szegedi kapusnak, Tihanyinak a kezdés utáni 25. másodpercben már kétszer kellett bravúrral védenie. Aztán a 3. percben már ő sem tehetett semmit Lukács lövésével szemben, 0–1. A folytatásban is jobban pörögtek a vendégek, és a 9. percben Ughy szerencsés góljával tovább nőtt az előnyük, 0–2. Nem is tehetett mást Szabó Zsolt edző, minthogy időt kért. Ez eredményre vezetett, hiszen Brinszky és Balog is helyzetbe került, ám a nagy lehetőségek mind kimaradtak. Aztán jött a 15. percben Kovács zseniális passza és K. Tóth végre megszerezte a várt Beton-gólt., 1–2. Ám elég volt egy újabb figyelmetlenség és az őrizetlenül hagyott Lukács a léc alá pörgette a labdát, 1–3.

A második félidő minden igényt kielégített. A vendégek a 26. percben már 4–1-re elhúztak, ám a szegediek négy perc alatt 5–4-re fordítottak. Ekkor Csúrit második sárga lappal kiállították, de az emberhátrányt a Beton kivédekezte. A Kanárik Lukács révén ugyan egyenlített, de Brinszky egy szóló után döntött a három pont sorsáról, 6–5.

Szabó Zsolt: – Adtunk egy félidőnyi előnyt az ellenfélnek, majd a második játékrészben akaratunk, harcosságunk meghozta a fordítást, a sikert.

Két fontos gól

Régóta várta edző és szurkoló, de leginkább a csapat, hogy K. Tóth Gyula jól és gólerősen játsszon. Ez tegnap sikerült neki, két találatával életben tartotta a szegedi reményeket. A vége ismert: nyert a Beton!

Ünnepelhetett a Pick Szeged

Győzelemmel folytatta bajnoki szereplését a Pick Szeged. A kilencedik vesztes ellenfél a Tatabánya… Tovább olvasom