2018. 08. 20. hétfő - István 19°C | 32°C Még több cikk.

Német rekordbajnok ellen játszik a MOL-PICK a BL-nyolcaddöntőben

A MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája A csoportjának ötödik helyén jutott a nyolcaddöntőbe, ahol a B csoport negyedikjével, a német THW Kiellel találkozik. Megnéztük, milyen esélyekkel vághat neki a párharcnak a Tisza-parti gárda.
A VELUX EHF Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában rendezett Barcelona–Szeged mérkőzés eredményétől függetlenül biztos volt, hogy a MOL-PICK az ötödik pozícióban végez. Sokkal inkább az A csoport küzdelmei érdekelték a kék híveket, hogy ki ellen játszhat majd a nyolcaddöntőben a Pastor-csapat. Úgy tűnt, a Kielce lesz az ellenfél, mivel a lengyelek győztek Kielben, és hozták a papírformát otthon a Breszt ellen (33–28), de a THW Kiel a Paris Saint-Germain csarnokában ötgólos hátrányból felállt, és bravúrral pontot szerzett (29–29). Ez azt jelenti, hogy a német rekordbajnok, a 15-szörös Bundesliga-győztes érkezik március negyedik hétvégéjén Szegedre.

Az észak-németországi város kézilabdacsapata nem ismeretlen a magyar szurkolók számára. A Veszprém rendszerint a THW-val szerepel egy BL-csoportban, míg a MOL-PICK Szeged négyszer találkozott vele – összesen hatszor –, amióta Juan Carlos Pastor a vezetőedző.

A 2014–2015-ös idény negyeddöntőjében a PICK 31–29- re győzött hazai pályán, de a visszavágón a németek magabiztosan játszva, 31–23-as sikerrel jutottak a kölni négyes döntőbe.
Egy évvel később ismét egymás útját keresztezte a Kiel és a Szeged, már a nyolcaddöntőben. A kétszeres magyar bajnok kezdte a párharcot, egy káprázatos mérkőzésen 33–29- re diadalmaskodtak a Pastor-tanítványok. A visszavágóra ez az előny kevésnek bizonyult, a németek 36–29-re nyertek otthon. Hazai pályán tehát mindenképpen esélyesnek számít a MOL- PICK Szeged, de a 2016-os, négygólos győzelmet aratott csapatból már csak öten játszanak itt. Amennyiben továbbjutnának Balogh Zsolték, úgy a  negyeddöntőben az A csoportot megnyerő, címvédő Vardar Szkopje várna rájuk.

Nem lehet ezekből a mér- kőzésekből messzemenő következtetéseket levonni, mivel komoly változásokon ment át mindkét együttes játékoskerete azóta. Az viszont kijelenthető, hogy a Juan Carlos Pastor vezetőedző által képviselt szisztémának fekszik a német stílusú kézilabda. A PICK már többször két vállra fektette a Löwent és
 a Kielt is, míg 2014-ben az EHF-kupa elődöntőjében a Füchse Berlint győzte le.

A THW Kiel–MOL-PICK Szeged BL-nyolcaddöntős párharcot a legjobban a csapatok sérültjei befolyásolják majd. Mindkét oldalon kulcsjátékosok hiányoznak jelenleg, így ahol többen, jobb állapotban térnek vissza, arra billenhet majd a mérleg nyelve az áprilisi visszavágó után. A németeknél a szezon végén Veszprémbe igazoló dán olimpiai bajnok René Toft Hansen, a világklasszis irányító Domagoj Duvnjak, az Eb- győztes Steffen Weinhold és Rune Dahmke is a maródiak listáján van jelenleg, míg Christian Zeitz csak az edzéseket látogathatja, meccskeretbe nem kerülhet. A Szegednél Thiagus Petrus boka-, Matej Gaber talpsérülés utáni rehabilitációját tölti még.

Csongrád megye második, harmadik vonala: felsőházba jutott a Szeged KE