2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 35°C Még több cikk.

Nemzetközi ifjúsági úszóverseny a Gyarmati Dezső Sportuszodában

Hódmezővásárhely - Két napos nemzetközi úszóversenyt tartottak a hétvégén Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában. A Szegedi Úszó Egylet által rendezett V. TYR Kupán négy ország, 450 versenyzője vett részt.
Mindent Vásárhelyről

A delmagyar.hu hivatalos Hódmezővásárhely Facebook-oldala, nem csak vásárhelyieknek.

Több mint harminc csapat képviseltette magát a Szegedi Úszó Egylet által szervezett V. TYR Kupán. A Hódmezővásárhelyen megrendezésre kerülő két napos nemzetközi tornán négy ország fiatal sportolói álltak rajtkőre. A verseny szegedi sikerrel zárult. A Tisza-parti város úszói húsz aranyérmet szereztek. A vásárhelyi HÓD Úszó SE sportolói is kiváló teljesítményt nyújtottak. A megnyert 17 arannyal, 8 ezüsttel 14 bronzzal, valamint a további 35 pontszerző hellyel az egyesület a tabella harmadik helyén végzett. A fiúk mezőnyében kiemelkedő teljesítményt nyújtott a 2004-es születésű Oláh Norbert, aki mind háton, mind pillangón remekül úszott, s így 5 aranyat szerzett. A lányok mezőnyében, a HÓD Úszó SE versenyzői közül Zaka Maja tudott kétszer győzni. Az általános iskolás úszólány 200 méter mellen közel 10 másodpercet vert a többiekre.

Nemzetközi úszóverseny a Gyarmati Dezső Sportuszodában. Fotó: delmagyar.hu (galéria)

Ezzel szemben, alig több, mint egy másodperccel maradt le az aranyról Ugrai Panna a 2004-esek versenyében, 200 méter vegyesen. A lány a két nap alatt egy aranyat, két ezüstöt és egy bronzot szerzett.

Szertár Sportbolt-kupa: sikertörténet Röszkén

16 csapat számára ideális felkészülést jelenthetett a Szertár Sportbolt-kupa kispályás labdarúgótorna, amelynek a röszkei sportcsarnok adott otthont. Tovább olvasom