2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos -2°C | 8°C Még több cikk.

Nincs igazság! Hetesekkel a Veszprémé a kupa

Hiába küzdött oroszlánként, hiába vezetett szinte végig, hetesekkel végül elbukta a kupadöntőt a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az MKB Veszprém ellen.
MKB Veszprém-Pick Szeged 27-27 (12-14) - hetesekkel 30-28
Magyarkupa-döntő. Balatonfüred, 800 néző. Vezeti: Herczeg, Südi.
Veszprém: Perics – Gulyás P., SESUM 8 (2), Eklemovics 2, Sulics 1, Terzics 1, Iváncsik G. 1. Csere: FAZEKAS (kapus), Vilovszki, IVÁNCSIK T. 4, Pérez 9 (1), Korazija 3 (1), Lusnyikov 1 (1), Lapcsevics. Edző: Mocsai Lajos.
Szeged: MARJANAC – ZVIZEJ 6, KATZIRZ 5, Andjelkovics, Herbert, Zubai Sz., STRANOVSKY 5. Csere: Liszkai (kapus), Vadkerti 1, Oszmajics, Lele, KRIVOKAPICS 10 (4), Nenadics 1, Vancsics. Edző: Dragan Djukics.
Kiállítások: 16, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 9/5, ill. 10/4.

Katzirz Dávid: - Nagyon csalódott vagyok, főként a kihagyott hétméteresem miatt. Bár kikaptunk, pozitívuma a meccsnek, hogy most nem csak egy félidőt, hanem egy egéész meccset képesek voltunk jól játszani a világ egyik legjobb csapata ellen.

Iváncsik Tamás: - Nüanszokon múlott a kupagyőzelem, a nagyobb szív és akarat döntött a javunkra.

4. pár: Nenadics gyomorszájba lövi Fazekast... Kupagyőztes a Veszprém. Minden elismerés a Pick Szegedé.

3. pár: Katzirz is Fazekasba lövi... baj van. Lusnyikov belövi. Nagyon-nagy baj van.

2. pár: Zvizej lövését védi a most pályára lépő Fazekas. Korazija nem hibázik. 2-1.

1. pár: Krivokapics kezd, bent van!!! Pérez sem ront. 1-1.

60. perc: Pérez gólja nem jó, hat másodperc még a hátrányből, az eredmény 27-27. 50 másodperc van vissza. Ki kellene védekezni!!! Miénk a labda, Maki védett!!! 22 másodperc, Djukics kér időt. A Szeged támad, ezt elbukni már nem szabad. Sőt, meg kell nyerni. "Ember nem jön át a félpályán" - adja ki az utasítást Herbert Gábor az időkérés során. Egy lövés a kupaaranyért!!! Andjelkovics lövése nem megy be, hetesekkel dől el a kupagyőztes kiléte.

59. perc: Krivo hatalmas lövése kapufa! Egy perc van vissza. Micsoda döntő.

58. perc: Zvizej remekül védekezik. Zubait kiküldik, a legrosszabbkor. Kettő fél van vissza, egy az előny. Pérezt csak nagy nehezen állítjuk meg. Korazija kiegyenlít 27-27.

57. perc: Korazija hibázik, mi támadunk. Katzirz veszi vissza az előnyt 26-27.

56. perc: micsoda gól! Pérez 10 méterről, állásból, emberhátrányból... Először vezet a Veszprém 26-25. Zvizej a szélről egyenlít 26-26. Ez de kellett.

55. perc: Terzicnek is a harmadik kettő perce, ő is Andjelkovicsot rántja vissza. Lassan elfogy a Veszprém, igen durvák Pericsék. Sok minden múlik ezen a két percen!!! Krivo elejti...

54. perc: Zvizej gólja nem érvényes, Pérez egyenít hat perccel a vége előtt 25-25.

53. perc: megvan a labda, mi támadunk!!! Elhagyjuk... Sesum hozza közelebb az MKB-t 24-25.

52. perc: Péreznek sem megy be minden. Bezzeg Krivokapicsnak!!! 23-25. Andjelkovics leül két percre.

51. perc: Pérez nagyszerű góljával hátrányból egyenlít a Veszprém 23-23. Zvizej bepattintja! Az ő góljai is nagyon kellenek 23-24.

50. perc: Eklemovics gólja nem jó. Másodjára már igen 22-22. Nagyon kemény a Veszprém, most Katzirz marad lent. Hetest kapunk, Krivo dobása előtt Mocsai második sárgája miatt lemegy még egy veszprémi. Kettős előny, közben Krivo bevágja!!! 22-23.

Öldöklő volt a küzdelem az mk döntőn.

49. perc: Zubairól kapunk hetest. Krivokapics bevágja 21-22.

48. perc: Andjelkovicsot sokadjára "ölik meg", Sulic kiszáll a meccsből. Ez mondjuk nem baj.

47. perc: Sulic egyenlít beállóból 21-21.

46. perc: Marjanac áll vissza. Sesum hetese kimarad!!! Maki marad is bent. Katzirz gólját fújják vissza.

45. perc: Eklemovics gólja nem jó, Krivokapics szétlövi a veszprémi kaput 20-21.

44. perc: Katzirz marad lent, nincs kiállítás. Rossz és felesleges szegedi bejátszás.

43. perc: Perics rosszkor kez el védeni... Végre Liszkai is fog egyet, ám Sesum ismétlésével tehetetlen, egyenlő 20-20.

42. perc: Korazija is betalál. Zubai és Terzic ül le két percre 19-20.

41. perc: Iváncsik T., majd Krivokapics 18-20.

40. perc: Stranovsky remekel, ötödik gólja 17-19. Nem akarjuk elkiabálni, de a Veszprém még nem vezetett a döntőben.

39. perc: Liszkai véd, de becsorog a lábáról 17-18.

38. perc: Krivokapics talpról, Perics véd. Liszkai is, de jár a hetes a veszprémieknek.

37. perc: ez nem szabad hagyni! Iváncsik T. indulásból 16-18.

36. perc: Krivo negyedszer! 14-18. Iváncsik Tamás ziccerből nem hibázik 15-18.

35. perc: Perics és Marjanac is véd egyet. Na, Pérez mellé is tud lőni.

34. perc: Pérez ötödször. Unalmas kezd lenni 14-17.

33. perc: Krivokapics végre bedob egy szegedi hetest 13-16. Sőt, Zvizej hasznája ki a veszprémi zavart 13-17.

32. perc: szokásos csere a veszprémnél, a Gulyás helyén játszó Iváncsik Tamás góllal kezd 13-15.

31. perc: micsoda kezdés! Kihasználva a pár másodperc emberelőnyt, Stranovsky eredményes a szélről 12-15.

Remekül kezdte a kupadöntőt a Pick Szeged! Marjanac védései éa Katzirz góljai hamar előnyhöz jutattatták a csapatt, amely a félidőig is kitartott. Csak nehogy a második játékrész elején megint hullámvölgybe kerüljenek Andjelkovicsék.

30. perc: Vadkerti veszi vissza az előnyt 12-13. Krivokapics pedig megduplázza, 12-14 a félidő ide!!!

29. perc: Zubairól kapunk hetest, Terzic kiszáll. Zvizej kihagyja a harmadik hetest is.

28. perc: Sesum bizonyítja klasszisát, Djukics kér időt 12-12.

27. perc: Sesum a kapufára pattintja a hetest.

Zubai védekezésben is kimagaslót teljesített.

26. perc: végre! Pérez is tud hibázni. Sajnos Nenadics is.

25. perc: Nenadics lő gólt 11-12.

24. perc: Péreznek ez már a negyedik gólja, Sulic kiszáll két percre 11-11.

23. perc: Zvizej nem hagyja annyiban 10-11.

22. perc: Perics véd, de nálunk marad a labda. Aztán elhagyjuk, Sesum egyenlít. 0-0 után először egyenlít a Veszprém 10-10.

21. perc: Andjelkovicsot is kiküldik két percre. Hártányban támadunk, telik az idő.

20. perc: megint Csárli. Kezdeni kéne vele valamit 9-10.

19. perc: Lusnyikov nem hagy elvégezni egy szabaddobást, ki is küldik. Egyenlő létszámmal támadhatunk, nincs gól. Pérez hoz lendületet a Veszprémbe, Stranovsky egyéni akcióból talál be 8-10.

18. perc: Zvizej indulásból, megint három 6-9. Iváncsik gól, Krivo két perc 7-9.

17. perc: Iváncsik cunderére ér le Marjanac, azonban hetest kap a Veszprém. Liszkai jön, Sesum jár túl az eszén 6-8.

16. perc: Sesumnak hagytunk helyet, ki is használja. Zvizejről kapunk hetest, Nenadics dobja - Pericsbe... 5-8.

15. perc: Pérez bele is lezd a gólgyártásba 4-7. Lapcsevics száll ki két percre. Zvizej is megtalálta az utat a kapuig 4-8.

14. perc: Katzirz a nyerőember, labdaszerzés után bevágja Pericsnek. 3-7 ide!!! Mocsai időt kér, jön Pérez "Csárli".

13. perc: Marjanac újabb védése, kiegészültek a csapatok. Zvizej messze tegnapi formájától, hetese után most ziccert ront.

12. perc: Katzirz harmadik gólja is hatalmas 2-6. Terzic is belekezd 3-6.

11. perc: Herbert és Sulic áll ki két percre, kakaskodtak egy kicsit. Mocsai mester is kap egy sárgát. Sesum talál be beállóból 2-5.

10. perc: támadóhiba a Veszprémnél, majd mégegyszer. Katzirzot megfogják, hetes ide. Tíz perc alatt egy gólt kapott Marjanac, Zvizej hetese is kimarad.

9. perc: Terzic lövésénél szerencsénk van, Stranovsky bevágja az indítást. 1-5!!!

8. perc: Marjanac védi Gulyás ziccerét. Krivokapics is zseniális gólt szerez. 1-4, álomkezdés.

7. perc: micsoda gól! Katzirz kilenc méterről, talpról vágja be 1-3.

6. perc: kemény és egyben remek szegedi védekezés. Eklemovics átlövése ellen azonban tehetetlenek vagyunk 1-2.

5. perc: Stranovsky a szélről! 0-2!

4. perc: mi van itt! Marjanac Terzic hetesét is védi!

3. perc: Katzirzé az első gól, vezetünk 0-1!

2. perc: Sulic meg fölélő.

1. perc: jól kezdünk, Marjanac védi Iváncsik Gergő hetesét.

15.51: Jön a Veszprém, mindenki a dudát fújja.

15.50: Megjelent a címvédő is, Eklemovics legelöl. A Pick vonul be először, Südi Péter játékvezető vezeti fel a fiúkat.

15.49: Egyik sarokból, a másikba küldik a csapatokat, a Veszprém még mindig a folyosón.

15.47: A Pick már a pályán, a Veszprém még az öltözőfolyosón.

Minden rendben, minden Pick-játékos egészséges. A veszprémi keretből kimaradt Marko Vujin, Mocsai Lajos nem nevezte a döntőre. A bronzérmet nagy csatában a Füred szerezte meg, a hazaiak büntetőkkel verték a PLER-t. A Pick fehérben játszik, Dragan Djukics vezetőedző ma két taktikaii értekezletet is tartott. A pihenőben kisebb pingpong-bajnokság alakult ki, amit végül dr. Szabó István nyert Porobic Haris és Dragan Djukics előtt. Ma szépen megtelt a szegedi szektor, közel 100 Tisza-parti drukker foglal helyet a lelátón.

Csapatunk szombaton 16 órakor a Uniqa Magyar Kupa balatonfüredi döntőjében az MKB Veszprémmel csatázik. A Pick Szeged az elődöntőben a Füredet (26-22), a címvédő Veszprém a PLER-t (32-22) verte.

Szombaton nyolc órakor volt ébresztő, 8.30-kor pedig reggeli. Minden játékos jó hangulatban ébredt, a magyar játékosok körében természetesen a fő téma Varga Zoltán tragikus halála volt. Szomorúan olvasták a Nemzeti Sport cikkét az egykori Fradi zseniről.

A Pick Szeged Alsóőrsön az Aranysas szállodában töltötte az éjszakát, itt aludt a PLER is. A két csapat játékosai a reggelinél találkoztak, Herbert Forgácsékkal beszélgetett. Szombaton már nem volt olyan jó idő, mint pénteken. Felhős az idő, fúj a szél, szerencsére azért nincs olyan hideg. Néhányan sétálni indultak, de többen a szobájukba mentek. 11.30-kor lesz egy taktikai megbeszélés, 12 órakor ebéd, majd 13.30-kor egy újabb taktikai értekezlet, 14.15-kor indul a füredi csarnokba a Pick Szeged.

További előzmények és Nikola Eklemovics interjú a Pick Szeged hivatalos weboldalán.

Balatonfüred–Pick Szeged 22–26 (9–14)
Uniqa magyar kupa, elődöntő. Balatonfüred, 800 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.

Balatonfüred: SZABÓ – Pásztor 1, Németh 1, Kis, Horváth, Kovács, Tombor 1/1. Csere: Szathmáry (kapus), Bakos 5, Frey 3/1, SZÖLLÖSI 5, Salamon 3, Lelkes 1, Heiczinger 2. Edző: Sótonyi László.

Pick Szeged: LISZKAI – Stranovsky 2, KRIVOKAPICS 5, Andjelkovics 2, ZUBAI, Katzirz 4, ZVIZEJ 12/5. Csere: Marjanac (kapus), Oszmajics, Nenadics, Vadkerti, Herbert 1. Edző: Dragan Djukics.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresből: 4/2, ill. 7/5.

Három percig izgulhattak a szegedi drukkerek, ekkor szerezte Stranovsky révén az első gólt a Pick együttese, igaz, közben a hazaiak sem találtak a kapuba. A 12. percben robbantott először a Szeged, ekkor 6–3-ra sikerült meglépni. A hazai együttes ugyan megpróbált mindent, főként az egykori szegedi Bakos révén sikerült is közelebb kapaszkodniuk, de ez csak fellángolás volt (5–6). Luka Zvizej pedig úgy gondolta, hogy akkor most itt elég volt: a szlovén szélső parádés játékkal rukkolt elő, a félidőben nyolc góljának köszönhetően már 14–9 volt a Picknek. Ne feledkezzünk meg a remekül védő Liszkairól sem, a válogatott kapus még egykori mentora, Dejan Perics elismerését is kiérdemelte: az MKB Veszprém hálóőre néhány védése után elismerően biccentett felé.

A kép csalóka, Oszmajicséknak nagyon nem kellett szenvedniük a győzelemért. Fotó: Karnok Csaba
A kép csalóka, Oszmajicséknak nagyon nem kellett szenvedniük a győzelemért.
Fotó: Karnok Csaba

Három Zvizej-góllal indult a második félidő, a Füred lövőhelyzetbe is alig került, Liszkai pedig lehúzta a rolót – Oszmajicsék nagyon jól védekeztek –, a 38. percben a lelkes és hangos Pick-tábor rászámolt a Sótonyi-csapatra, 19–9. A hazaiak nyolc percig nem tudtak a kapuba találni. A magabiztosság megbosszulta magát, zsinórban négy hazai találat született, szerencsére Katzirz okos gólja megállította a hazaiak lendületét, 20–13 ide. Az utolsó 15 perc nem hozott látványos szegedi játékot, a magabiztos győzelmet azonban nem veszélyeztette semmi. A hazai publikum felállva szurkolt, hiszen három perccel a vége előtt már csak 25–21-re vezetett a Pick. Marjanac azonban leültette a nézőket, és Katzirz hálószaggató dugója után is csend lett a csarnokban. Végül négy góllal, 26–22-re nyert a Pick, és bejutott a mai fináléba.

A másik elődöntőben: MKB Veszprém–PLER 32–22.

Katzirz Dávid, a Pick átlövője: – Az első 45 percben az történt a pályán, amit mi akartunk. Nehéz meccsre számítottunk, ami a második félidőben a hazai pályán játszó Füred ellen nehézzé is vált. Teljesítettük a minimális elvárást, a döntőben szeretnénk meglepetést okozni.

• 3. pinkfloyd60 2010. április 12. 06:37
    „Hello! Nincs miért szégyenkezni! Nagyon becsületesen küzdött a csapat,csak igy tovább!!!!”
  • 2. kuhnagnes 2010. április 11. 21:34
    „Szerintem is a Pick nyerte a kupát ma videóról is megnéztem a mecset és Krivo,Katzirc,remek volt és amit Andjelkovics a védekezésben és támadásban is nyújtott szerintem fantasztikus volt mikor ki volt állítva mindig akkor jött közelebb a Fotex .Remélem ezt a játékot még legalább négy meccsre még tudják tartani a fiuk és abban is bízom ,hogy nagyjából együtt marad ez a csapat és akkor lehet jövőre tervezni.”
  • 1. Atipapa 2010. április 11. 19:14
    „remek meccs volt szegedi fiúk!

hasonló folytatást!”

Nem bírt a Szegedi TE a Zalaegerszeggel

A férfi teke szuperliga alapszakaszának utolsó, 18. fordulójában az első hely, így a legkedvezőbb… Tovább olvasom