2017. 12. 12. kedd - Gabriella 7°C | 15°C Még több cikk.

Nincs izgalom, közte tíz: Pick-Balatonfüred 35-25

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata tíz góllal győzte le a Balatonfüredet, így továbbra is száz százalékos a bajnokságban.
Pick Szeged-Balatonfüred 35-25 (17-12)
Férfi kézilabda NB I, 6. forduló, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Bacs, Bán.
Pick Szeged: Mikler – Parrondo 4, Ancsin 7, Larholm 6/4, Zubai 1, Sulc 3, Vadkerti. Csere: Tatai, Tóth M. (kapusok), Blazevic, Mindegía 2, Vranjes 7, Kekezovics 3, Gidai 1, Balogh 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Balatonfüred: Székely – Tombor 6/4,Kovács, Gerdán, Kis, Szöllösi 3, Pásztor 4. Csere: Komendánt (kapus), Zdolik 5/1, Juhász 2, Faluvégi 2, Németh 1, Nagy, Mátó, Lelkes 1. Vezetőedző: Sótonyi László.
Kiállítás: 8, ill. 12 perc.
Hétméteres: 4/4, ill. 5/5.

Mikler Roland nyilatkozott.

60. perc: Kekezovics tesz vissza egy kipattanót 34-25. Megint ő, ez a vége 35-25.

59. perc: Balogh forgácsolja a kapufát, Tombor 33-25.

58. perc: Mátó, két perc.

57. perc: Vranjes hetedszer, az eddigi legjobb meccse szegedi mezben 33-24.

56. perc: remek megoldás Larholmtól 32-24.

Nincs izgalom, közte tíz: Pick-Balatonfüred 35-25. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

55. perc:
Juhász 31-24.

54. perc: Vranjest kiállítják, Pastor magyaráz neki. Tombor bevágja a hetest 31-22. Németh gól, Larholmot kiállítják 31-23. Szöllősit is kiküldik.

53. perc: Balogh, ez bent van, nagy gól 31-21.

52. perc: Mindegía labdát szerez, elrontja a trükköt a végén. Németh bedobja 30-21.

51. perc: Balogh gyenge lövése megy mellé.

50. perc: ez bent van, Faluvégi 30-20.

49. perc: Larholm kapufás hetesével 30-19.

48. perc: támadásban teljesen leblokkolt a Füred.

47. perc: számol a közönség, Parrondo gólja után tízzel vezetünk 29-19.

46. perc: villámgyorsan végigvisszük, Zubai bevágja 28-19.

45. perc: Ancsinból "hetes" lesz 27-19.

44. perc: újabb bomba Ancsintól 26-19. Időt kérnek a vendégek.

43. perc: Zdolik góljával 24-19. Vranjes áll ki.

42. perc: szépen találja meg a rést a röviden Kekezovics Marinko 24-18.

41. perc: Parrondo gólja után hat találat a különbség 23-17. Zdolik dobja be a hetest 23-18.

40. perc: Ancsin hatalmas gólja 22-17.

39. perc: Tombor egyaz egyben megveri Mindegíát 19-17. Vranjes lövi be hatodik gólját 20-17. Mindegíára nem lépnek ki, rosszul teszik 21-17.

38. perc: Tatai véd, Mindegía szétlövi a jobb felsőt 19-16. Időkérés.

37. perc: Parrondo másodszor is tiszta ziccert ront a meccsen.

36. perc: Tatai véd két ziccert, a legjobbkor!

35. perc: Faluvégit hagyjuk felugrani 18-16.

34. perc: Vranjes szerez labdát, majd rohan vele végig 18-15.

33. perc: Pásztor, ez is bent van, egyből szoros 17-15.

32. perc: újabb gólt lő a Füred 17-14.

31. perc: Pásztor 17-13.

Félidő.

30. perc: fél perc van hátra, szegedi időkérés. Belefért még a félidőbe egy nagy Ancsin-dugó! 17-12.

29. perc: megint betalál Vranjes, remek meccset játszik 16-12.

28. perc: Szöllősi 15-12.

27. perc: Larholm betalál 15-11.

26. perc: Vranjesnek szinte letépik a karját, de így is betalál 14-11. Mátót állították ki.

25. perc: hatalmas gólt lő talpról Fero Sulc. Juhász is eredményes 13-11.

24. perc: Faluvégi harcol ki hetest, jön Tatai. Korábbi csapattársa, Pásztor neki is betalál 12-10.

23. perc: Pásztor belövi a hetest 12-9.

22. perc: Gidai góllal száll be 12-8.

21. perc: Sulc gólja után hárommal vezet a Szeged 11-8.

21. perc: Vranjes Kis Ákossal a nyakában lő gólt, a füredit ki is állítják 10-8. Németh is két percet kap.

20. perc: Tombor hetesből 9-8.

19. perc: Vadkerti kapar össze egy labdát, Vranjes lő belőle gólt 9-7.

18. perc: Szöllősi másodszor eredményes 8-7.

17. perc: Sulc, nagy gól 8-6!

16. perc: Larholm bedobja a hetest, időt kér a Füred 7-6.

15. perc: Németh Balázst állítják ki.

14. perc: Parrondo indulásból egyenlít 6-6.

13. perc: Ancsin ma sem nagyon ront 5-6.

12. perc: megint Zdolik 4-6.

11. perc: a nagy tehetség Zdolik eredményes 4-5.

10. perc: jó a szegedi blokk.

9. perc: Ancsin duplázik 4-4.

8. perc: Szöllősi Balázs futott végig a pályán, majd lőtt ziccert 3-4.

7. perc: Gerdán kap két percet.

6. perc: ismét Pásztor, fej-fej mellett a csapatok. Larholm újra egyenlít 3-3.

5. perc: Larholm villan, ismét egyenlő 2-2.

4. perc: Pásztor a szélről 1-2.

3. perc: mindkét oldalon jó a védekezés.

2. perc: Ancsin egyenlít 1-1.

1. perc: Zdoliké az első gól 0-1.

17.43: rengeteg kisgyerek ül a lelátókon, eddig a legnagyobb kedvencünnk a Pick-bika.

Melegít a Pick.

17.40: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Zajlik a bemutatás, mindjárt kezdünk!

A fürediek bár az ötödik helyen állnak, nem kezdték jól a bajnokságot. A Cegléd, a PLER és a Juniorválogatott ellen nyertek, de Gyöngyösön csak 22–22-es döntetlent játszottak, míg a Csurgótól hazai pályán kaptak ki 31–26-ra.

A Pick eddig hibátlan a sorozatban, a csapat az öt találkozóján harminc lőtt gól felett jár átlagban. Érdekesség, hogy a spanyol válogatott jobbszélső, Roberto García Parrondo szerezte a szegediek 100. és 150. találatát is, úgy tűnik, hogy a korábbi BL-győztes kiválóan ért az időzítéshez.

A góllövőlistán egyébként egy Pick-játékos, Jonas Larholm vezet, az olimpiai ezüstérmes svéd átlövő 31 találatnál tart öt bajnokin, legjobb meccse a Cegléd elleni volt, amikor 11 alkalommal talált be. Mögötte a veszprémi Momir Ilics következik 28, majd a tatabányai Harsányi Gergely 26 góllal. A második legjobb szegedi, Ancsin Gábor 22 találatával a holtversenyen hatodik helyen áll.

Larholm (10) 31 találatával vezeti az NB I góllövőlistáját.  Fotó: Schmidt Andrea
Larholm (10) 31 találatával vezeti az NB I góllövőlistáját.

A találkozóra – amelyen kérdéses a nem száz százalékos Ilyés Ferenc játéka – a belépő 1500 forintba kerül. A meccset a Sport Klub élőben közvetíti, a delmagyar.hu pedig online tudósításban számol be róla.

„Ne nyavalyogjunk már örökké mindenért!
    1500 Ft-s belépő egy normális sportcsarnok székes űlőhelyéért, a tavalyi ezüstéremes , a régió legnépszerübb csapatának NB I-es meccséért nagyon jutányos ár.
    Én 2 évig rendszeresen 1000 ft-t fizettem egy koszos lelálátó támla nélküli ülőhelyéért, másodosztályú meccsen, emberhez méltónak alig nevezhető környezetben.”
  • 5. hangman 2013. szeptember 25. 21:41
    „Van aki(k)nél felakadt a tű!”
  • 4. dezsi 2013. szeptember 25. 21:24
    „Ha ez a feladat, hogy turbozzuk a nézőszámot akkor, oké....ha egyszer őszinték leszünk akkor elmondható (ha a gyerekeket és az ovisokat levonjuk!!!), hogy a 4!!!! hazai meccsen ÖSSZESEN 2000-max.2500 néző volt kint!!!!! Még maradtak fanatikusok...de ne dugjuk már a fejünket a homokba...türelem van, DE A MINÖSÉGI KÉZILABDÁHOZ SZOKOTT SZEGEDI NÉZŐK EGYENLŐRE EBBŐL A BL NÉLKÜLI CSAPATBÓL NEM KÉRNEK!!!!! Ui.: remélem a Csurgó ellen már 2000ft lesz a belépő.... :(”

• 1. zehn 2013. szeptember 25. 18:45
    „Kérdem én: mit keres ebben a csapatban a két spanyol, Kekezovics, Balogh? Zdolik egymaga veri tehetségben mind a négyet. Persze nem őt igazoltuk,hanem ezeket a.....”

A 32 közé jutott az mk-ban a Szeged 2011

A labdarúgó magyar kupa országos táblájának harmadik fordulójában a Szeged 2011-Grosics Akadémia Tiszaújvárosban szerepelt, és hosszabbítás után egy góllal győzött. Tovább olvasom