2017. 11. 22. szerda - Cecília 5°C | 13°C Még több cikk.

Női kézilabda NB I: döntetlen Hódmezővásárhelyen

Az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata 33–33-as döntetlent ért el a Vác ellen. Úgy, hogy az utolsó másodpercekben a bírók a hazaiknak egy szabályos gólját nem adták meg, az ellenfél pedig büntetőt dobhatott.
ASA-Consolis-HNKC–Vác 33–33 (18–13)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Balogh Imsi Sportközpont, 700 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos.

ASA-Consolis-HNKC: ABRAMOVICS – Pomozi 5, SOPRONYI 7, KUDOR 7, Fülöp 3, Ghionea 5, Wolf 4. Csere: Király (kapus), Gaál, Zsuzsa 1, Antal 1. Edző: Farkas József.

Vác: Juhász – Baross 4, TEMES 7 (1), Uhrakova 4 (1), Tóth 4 (1), Farkas 1, VASZARI 7. Csere. HERR O. (kapus), Bagócsi 5, Klivinyi 1, Barján. Edző: Németh András.

Kiállítások: 6, ill 4 perc.
Hétméteresek: – , ill. 6/3.

Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság tegnapi vásárhelyi meccsén az első gólt a hazaiak dobták, amire gyorsan jött a válasz, és sokáig – a 7. perc 3–4-es állását leszámítva – az ASA-Consolis vezetett egy-két találattal a Vác ellen, vagy egált mutatott az eredményjelző. Az első félidő záró 10 percében remek hajrát produkáltak Farkas József edző tanítványai, és elsősorban a remekül irányító Kudor, valamint a gólerős jobbszélső, Pomozi vezérletével ötgólos előnyre tettek szert a szünetig., 18–13.

Fordulás után pillanatok alatt kettőre olvadt a különbség a két csapat között, melyet a játékrész derekára újra ötre hízlaltak Fülöpék, 27–22. Ezután, HNKC szemszögből, egy 1–7-es széria következett, ami azt jelentette, fordította a Vác, 52 perc: 28–29. A hajrában sikerült visszavenni a vezetést, az utolsó négy hazai gólt Sopronyi lőtte.

Pontosabban csak hármat, mert a legfontosabbat, ami teljesen szabályos volt, a gárda 34. találata lett volna, az Ágnecz, Sipos bírókettős nem adta meg. A másik oldalon azonban pár másodperccel a lefújás előtt befújtak az ellenfélnek egy hetest, amit már időntúl Tóth értékesített. Így lett a vége 33–33.

Mindenki úgy érezte (joggal), a bírók „belenyúltak" a mérkőzésbe és döntően befolyásolták a végeredményt. Azért azt is tegyük gyorsan hozzá: a házigazdák védekezése meg sem közelítette az első félidőben mutatott produkciót és támadásban is több hibát vétettek.

Kecskemét: füttykoncert és arcpirító vereség

A Falco KC Szombathely 85-62-re győzött a Messzi István Sportcsarnokban. Tovább olvasom