2018. 07. 22. vasárnap - Magdolna 20°C | 29°C Még több cikk.

Női vízilabda: Negyedik helyen zárt a Taylor&Nash

Női vízilabda: Negyedik helyen zárt a Taylor&NashKevés szegedi lehetőség adódott a dunaújvárosi kezek között. Fotó: Kuklis Istvá
A Szegedi Vízmű Taylor&Nash női vízilabdacsapata a bronzcsata második mérkőzésén sem tudta meglepni a Dunaújvárost, így Molnár Péter tanítványai az OB I negyedik helyén fejezték be a szezont.
Az UVSE elleni elődöntők után elfogyni látszottak a szegedi női vízilabdások. Akkor az idegenbeli első találkozón még alaposan megnehezítették az újpestiek dolgát, viszont a hazai visszavágón már nem kegyelmezett a fővárosi alakulat, simán győzött. A bronzcsatában meglepetésre nem a BVSC, hanem a friss LEN-kupa-bronzérmes Dunaújváros várt Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetemre.

Az idegenbeli hétgólos vereséget most egy 13–5-ös zakó követte a már sátor nélküli SZUE-ban. Az egyik fél második győzelméig tartó párharcot simán nyerte a Dunaújváros. A szegedi összecsapáson több koncentrációval csökkenthette volna a különbséget a hazai együttes. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó fináléban az UVSE 2–0-ra vezet a BVSC-vel szemben, a bajnokavatásra kedden este kerülhet sor.

Molnár Péter: – Gratulálok a lányoknak, a negyedik hely szép teljesítmény, büszkék lehetünk rá. Ebben a meccsben több volt, szorosabb eredményt érhettünk volna el, de nem tudtunk élni a megúszásainkkal és az emberelőnyeinkkel. Sajnos az utolsó három meccsünk a nagy különbségű vereségekről szólt, így némiképp rossz szájízzel zárjuk a szezont.

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem–Dunaújváros 5–13
(2–4, 1–4, 0–3, 2–2) Női vízilabda OB I, rájátszás
a 3. helyért, 2. mérkőzés. Szeged, SZUE, 100 néző. Vezette: Birri, Bereczki.
Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem: Tóth E. (9 védés) – Miklós, Gémes 1, Lengyel A., Kádár, Bujka, LENGYEL DOM. 3. Csere: Árkosy 1, Lengyel Dor., Pengő, Tóth P. Vezetőedző: Molnár Péter.
Dunaújváros: Kasó (9 védés) – SZILÁGYI 3, Menczinger 2, GURISATTI 4, Huszti, SOMHEGYI 2, Mchunu. Csere: Horváth 1, Brezovszki, Garda, Ziegler, Vályi V. 1. Edző: Mihók Attila.
Gól – emberelőnyből: 7/0, ill. 6/1.
Kipontozódott: Miklós.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Dunaújváros javára.

SZEOL SC: Már a csoda is kevés

A labdarúgó NB II utolsó két helyezettje találkozott a szegedi SZVSE-pályán, ahol a sereghajtó SZEOL SC 1-0-s vereséget szenvedett a Cigándtól. Tovább olvasom