2016. 10. 01. szombat - Malvin 11°C | 24°C

Novemberi fieszta Makón

Ennél szebben nem is lehetett volna elbúcsúzni az ősztől és a saját szurkolóktól, mint ahogyan azt a labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó tette: a 2008-as esztendő utolsó bajnokiján Szamosszegiék 5–1-re kiütötték a Vácot.
Makó–Vác 5–1 (2–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, 400 néző. Vezette: Szabó Zs.
Makó: Halász 6 – Rakonczai 6, Szamosszegi 6,5, Gévay 6, Molnár V. 5,5 – Podonyi 6,5, Varga R. 6,5, Magyar 7, Bány 6,5 – Schreiber 6, Maróti 5,5.
Edző: Kolozsvári János.
Vác: Horváth G. – Vidrai, Laki, Gáspár, Tányéros – Margitics, Kovács P., Vén, Farkas P., Horváth T. – Bánáti. Edző: Tóth János.
Csere: Margitics helyett Rob a 38., Vidra h. Hirt az 58., Gévay h. Győri a 64., Bánáti h. Kövesdi a 66., Varga R. h. Hadár és Schreiber h. Csamangó a 80. percben.
Gólszerzők: Magyar a 16. és a 30., Podonyi a 47., Szamosszegi az 53., Varga R.
a 66., illetve Bánáti a 45. percben.
Sárga lap: Horváth T. a 78. percben.

A két, igen eredményes gárda találkozóján először a tizedik percben zúdultak fel hangosan a hazai nézők. Maróti lövése ugyan éppen Horváth G. kezében halt el, de a drukkereknek ennyi is elég volt: – Hú, de jó volt! A Makó gólvágója egyetlen perc múlva már nem kapott dicséretet, hiszen kihagyta az addigi legnagyobb helyzetet: Schreiber fűzött át több védőt, kiugratta Marótit, aki azonban megint a váci hálóőrbe tüzelt. Innentől kezdve viszont már nem volt megállás, a Makó a következő öt helyzetét értékesítette. Előbb a hazai csapat egyik fegyverével, a hatalmas bedobással nem tudtak mit kezdeni a vendégek, aztán egy remek kényszerítő után Magyar már másodszor volt eredményes. A Makó gálája közepette a szünet előtti rövidzárlatot „rajzolt" góllal büntette a Vác, ám mindez a második félidőben nem látszott meg a vendéglátón. Schreiber újra megbolondította a Vác jobb oldalát, majd Magyar feladóként jeleskedett, végül a másik csodafegyver, a szöglet is gólt hozott.

Varga (elöl, zöldben) fejese a hálóban kötött ki. Fotó: Segesvári Csaba

Még egy–egy kapufa tette teljessé a statisztikát (hazai oldalon Bány, a másikon Kovács P. révén), a hajrában pedig a Makó szurkolói – miközben előkészítették tenyerüket a levonuló kedvencek vastapssal való köszöntésére – azon búslakodtak, miért van vége az idénynek. Majd hozzátették: az őszi bajnoki záráson akár kétszámjegyű győzelmet is arathatott volna csapatuk. Az a gárda, amely egy tehetséges fiatal, a csereként beállt, saját nevelésű, 18 éves Győri személyében újoncot avatott. Igaz, ehhez meg az kellett, hogy Gévay Bánáti karaterúgása után eltörje az orrát. Az egyiknek öröm, a másiknak bánat – a lényeg: novemberben is lehet fieszta. Ahogy tegnap volt Makón.
Kolozsvári János: – Minden jó, ha a vége jó.

További eredmények: Kazincbarcika–MTK II. 1–0, Vecsés–FTC 0–4, Bőcs–BKV Előre 1–1, Tököl–Jászberény 1–2, Baktalórántháza–Cegléd 3–0, Szolnok–Békéscsaba 1–2, Debrecen II.–ESMTK 3–1.

Góltörténet

16. perc: Bány hatalmas, jobb oldali bedobása után Magyar 10 m-re a kaputól magasra felugorva fejelte a labdát a jobb alsóba, 1–0.
30. perc: Maróti pörgette le a felpasszolt labdát Magyar elé, aki a 16-os vonaláig vezette azt, majd ballal a bal alsóba tüzelt, 2–0.
45. perc: szinte megrajzolt Vác-támadás: Rob lépett ki a lesre állítással próbálkozó makói védők között, beívelését Vidra bólintotta Bánáti elé, aki 6 m-ről a léc alá bombázott, 2–1.
47. perc: Schreiber a jobb oldalon az alapvonalig futott, visszafelé passzolt Podonyi elé, aki a hosszú alsóba belsőzött, 3–1.
53. perc: Magyar kiküzdött egy labdát, amely Szamosszegi elé került, a védő pedig csukafejessel juttatta a labdát a jobb sarokba, 4–1.
66. perc: Bány balról elvégzett szögletéből Varga R. a rövidre érkezve csúsztatta a labdát a hálóba, 5–1.

• 1. Lokálpatrióta 2008. november 17. 16:08
    „Gratulálok srácok! Nagyon jó meccs volt! Csak így tovább tavasszal!”

Székkutas az őszi bajnok

Ha az UTC ellen nehezen is (1–0), de győzelemmel fejezte be az őszi idényt a labdarúgó megyei… Tovább olvasom