2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Nyerhető mérkőzést veszített el a Bodrogi Bau

Nyerhető mérkőzést veszített el a Pécs ellen a Bodrogi Bau a férfi kosárlabda NB I A csoportjában. A hajrában Drahos és Brooks kipontozódása, valamint a sok kihagyott büntető végzetesnek bizonyult.
Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli - PVSK-Expo Center Pécs
NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, 7. forduló. Vásárhely, 600 néző. Vezette: Kóthay, Pozsonyi, Gál.
Bodrogi Bau: Drahos 11/9, Brooks 13/3, Freeman 14, Kováts 9, GÉMES 19/9. Csere: Máté 5/3, Kukla 2, Böszörményi 1. Edző: Czuprák László.
Pécs: WITTMANN 13/3, WILLIAMS 19/3, Dénes, Grebenár 6, Czigler 4. Csere: LAPOV 13/9, Alekszics 10/3, TÓTH N. 13, Hosszú, Kutasi. Edző: Sztojan Ivkovics.

Állva maradt a rajtnál a Kosársuli, a tabella harmadik helyén álló pécsiek 7–0-ra, majd 14–6-ra is vezettek. A szövetségi kapitány, Sztojan Ivkovics együttese korábban az Albacomp, majd a Körmend vendégeként is nyert, és az első negyed közepe táján félő volt, hogy Alekszicsék sebtében átszaladnak a hazaiakon. A forgatókönyv azonban másképp alakult. Az ifjú Máté Márk és Freeman kosaraival meccsben tartotta magát a Bodrogi Bau, tíz perc után két pontra olvadt a hátránya.

A második negyedre Gémes is játékba lendült. A vásárhelyiek centere az utóbbi hetekben mutatott jó szokásához híven távolról is veszélyes volt, és amikor a 18. percben elsüllyesztett egy triplát a pécsi gyűrűben, először a mérkőzés során előnyhöz jutott a házigazda. A félidőben 40–36-ra vezettek a kék- sárgák, akik ezúttal a korábban oly sokszor bírált védekezésükben is elfogadhatót nyújtottak.

Fotó: Tésik Attila
A nagyszünet után Drahos nagyon hamar megkapta a negyedik személyi hibáját, és hiába tartott Freeman dupla-duplánál már a 24. percben, a Pécs Tóth Norbert kosaraival fordított.

Az utolsó játékrész 59–57-es vendégelőnnyel indult, ám ennél sokkal jelentősebb tény, hogy Drahost egy finoman szólva is kétségbe vonható ítélettel a játékvezetők a 31. percben kipontozták. Az addig felettébb halovány David Brooks megérezte, hogy a nehéz helyzetben rajta van a sor, más kérdés, hogy az amerikai légiós ebben az időszakban is jóformán csak büntetőből volt eredményes. Három és fél perccel a meccs vége előtt a Bodrogi Bau 72–71-nél így is magához ragadta az előnyt. A szurkolók optimizmusa azonban gyorsan megcsappant. A bírók Brooksnak is bevésték az ötödik fekete pontot, így a hajrára szinte példátlan szituáció állt elő: Kováts Róbert lett a Kosársuli irányítója. Aligha meglepő, hogy az egyébként sem túl bő kerettel rendelkező hazaiak az utolsó percekben nem bírták el a Drahos–Brooks páros hiányát, a túloldalon pedig Nicolas Williams „nagymonológja" mindent eldöntött.

A Pécs utolsó hét pontját az amerikai hátvéd dobta, és bár a drámai végjátékban a Bodrogi Baunak is volt esélye a győzelemre, a sok kihagyott büntető megpecsételte a Czuprák-csapat sorsát.

Czuprák László: – Egy Pécs szintű csapat ellen tizenkilenc eladott labdával és a végjátékban kihagyott büntetőkkel nem lehet meccset nyerni.

További eredmények: Dombóvár–Paks 108–112, Szolnok– Nyíregyháza 81–72, Kaposvár– Zalaegerszeg 73–66, Sopron– Szombathely 87–97.