2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Nyert a Bonyhád Vásárhelyen, izgulhat a Szedeák

A Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák legnagyobb ellenfele, a Bonyhád nyerni tudott az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli vendégeként a férfi kosárlabda NB I B csoportjának rájátsztásában.

EnterNet Vásárhelyi KS–Bonyhád 76-87 (32-25, 21-23, 15-20, 8-19)
Férfi kosárlabda NB I, B csoport, férfiak, rájátszás az 1–8. helyért. Hódtói Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Gál, Farkas, Fodor.
Kosársuli: Dani 4, Czibere 18/12, UTASI 19/6, Vas 7/3, Kukla 1. Csere: Mócsai 6, Balaton 2, Bere 4, Szilágyi 2. Edző: Elek András.

A Kosársuli egészpályás zónaletámadása igencsak meglepte a vendégeket, akik három percig kosarat sem dobtak. A támadás is jól ment hazai részről, Czibere a 7. percben már a 4. tripláját vágta be. A tízpontos előny a 9. percig megmaradt, mert bár a vásárhelyi védekezésbe egyre több hiba becsúszott, támadásban Kukla és Utasi is szorgalmasan dobta a pontokat. Az első negyed vége – az időkérés, a cserék és a védekezésváltás ellenére a Bonyhádé volt. Sajnos Kukla kihagyott két ziccert, a csapat három büntetőt – így az előny nem nőtt, hanem hét pontra csökkent.

A második tíz perc kezdetén már felzárkóztak a vendégek, majd a 18. percben ki is egyenlítettek. Ebben az időszakban könnyű kosarakat kapott a hazai csapat, és becsúszott jó pár eladott labda is. Az időkérés segített, a cserék révén kicsit szervezettebbek lettek a támadások, és 51-46 után 53-46-as előnnyel zárult a félidő.

A második húsz perc elején a 208 cm magas Morgent nem tudta tartani a vásárhelyi csapat: kilenc pontot szerzett zsinórban, és máris egál volt ismét a meccs. Az újabb időkérés után Utasi révén elhúzott ugyan a Kosársuli, de a negyed végén 68-68 állt a táblán.

A negyedik negyed elején összeomlott a Kosársuli, a Bonyhád négy perc alatt 12 pontot dobott, a Vásárhely egyet sem (68-80). Volt közben két újabb időkérés, de az erőlködős, szenvedős támadásokból csak Utasi tudott néhány kosarat dobni, így a vendégek megőrizték előnyüket.

Elek András: - Nem mentség, hogy többen betegen játszottak – ilyen sokat nem szabad hibázni. Dicséretesen küzdöttünk, de a végére elfáradtunk mind fizikálisan, mind mentálisan. Azért remélem, a Szedeák a mi elmaradt segítségünk nélkül is bajnok tud lenni.

• 2. kugel 2010. május 17. 16:49
    „Megesszük Bonyhádot mint a kását!Tanács mankóval is lepattanót szerez csak figyeljed!;)”
  • 1. bj029 2010. május 16. 12:36
    „Izguljon csak a Szedeák! :))) Most játszál nagyot Bonyhádon Vida, Nyilas és Gémes és a mankós Tanács! Majd most hajtsatok úgy, mint Vásárhelyen a félig ifista csapat ellen!
    A meccs elején Bonifert még ott vigyorgott a vásárhelyi lelátón, aztán mikor a Bonyhád átvette a vezetést, már le lett törölve a vigyor az arcáról... :)))”

Szegedi TE: ezüst jutott

A férfi teke szuperliga döntőjének visszavágóját szombaton rendezték az újszegedi teke-és… Tovább olvasom