2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Nyert a Nyíregyháza

Czuprák László: – Tehetetlenek voltunk a hazai mezőnyjátékosok betöréseivel szemben, sok, közel 50 pontot kaptunk ebből a játékelemből.
Nyíregyháza - Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 92-85
NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Nyíregyháza, 500 néző. Vezette: Bodnár, Kiss B., Szabó G.
Nyíregyháza: SAVICS 20, LASLO 33, Tóth 3/3, Scott 7/6, TREPÁK 14/6. Csere: Sitku 2, BÓDi 13/12. Edző: Horváth Imre.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli: DRAHOS 29/6, Nyilas 3/3, FREEMAN 20/6, KOVÁTS 14, GÉMES 19. Csere: Utasi, Böszörményi. Edző: Czuprák László.

Laslo betörésből szerzett kosaraival hamar elhúzott a Nyíregyháza, ezekre Gémes középtávoli tempókkal válaszolt, és egyenlítettek a vendégek. Fej fej mellett haladtak a csapatok, a hazaiak tripláira is „feleseltek" a kék-sárgák. Az első két negyed hajrájára 45–39-re elhúzott a Kosársuli, de a szünet előtti utolsó másfél percben vétett hibák miatt csökkent az előny.

Harmadik mérkőzések

Női kosárlabda Euroliga, nyolcaddöntő, 2. mérkőzések: MiZo-Pécs–Brno (cseh) 72–56, az állás: 1–1; Jekatyerinburg (orosz)–MKB-Euroleasing-Sopron 71–69, a párharc állása: 1–1. A harmadik mérkőzésekre február 7-én (péntek) 18 órától kerül sor Sopronban, illetve 20 órától Brnoban.
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzésen: BSE-ESMA–Cegléd 77–61.

Fordulás után Freeman (ő bizonyult a Bodrogi Bau legjobbjának megszerzett pontjai mellett 14 lepattanót is szedett, és 31 IBM-pontot ért el) és Drahos villogott, de Savics és Laslo betöréseivel szemben védekezésben tehetetlenek voltak a vásárhelyiek, 61–60-ra fordítottak a házigazdák. Ettől kezdve egyre magabiztosabban játszott a Nyíregyháza, és szép támadásokból érte el pontjait, amelyre egy ideig bravúrpontokkal válaszoltak Kovátsék. A mérkőzés akkor dőlt el, amikor 72–70-ről 81–70-re megléptek Trepákék. Dobott még „trojeszeket", szép kosarakat a vendégegyüttes, de ezekre mindig érkezett válasz, így a hazaiak megszerezték a győzelmet a jól helytálló – otthon nagyobb különbséggel, 9 ponttal kapott ki – Bodrogi Bauval szemben.