2017. 07. 22. szombat - Magdolna 20°C | 34°C Még több cikk.

Nyert a Pick Szeged, de ennél jóval több kell majd a BL-ben

A papírformának megfelelően simán (35–25) nyert Mezőkövesden a Pick Szeged Budapest Bank férfi kézilabdaligában szereplő csapata, a mutatott játék azonban sem Vladan Matics edzőt, sem a klubvezetést, de még a drukkereket sem nyugtatta meg a szerdai velenjei BL-mérkőzés kapcsán.
Mezőkövesdi KC–Pick Szeged 25–35 (11–18)
Mezőkövesdi városi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kisfalvi, Péli.
Mezőkövesd: GYÖRGY – Pető 1, Ulics 1, Fügedi 3, MOLNÁR 4, Fekete 2, Németh 3. Csere: Bakos (kapus), Panyi, Vujovics 1, KOCSIS 2, Földi, Nyikes 6 (5), Bán 2. Edző: Juhász István.
Pick Szeged: Puljezevics – Ghionea 3, Djurkovics 1, Herbert, OSMAJICS 4, ANDJELKOVICS 4, ZVIZEJ 3. Cs: Kiss Olivér (kapus), Bendó 4, Vadkerti 1, KRIVOKAPICS 8 (2), Petrea 2, Bajusz 2 (1), Stamate 3. Edző: Vladan Matics.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 5/3.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 4–2, 14. p.: 4–9, 22. p.: 9–14, 37. p.: 14–22, 46. p.: 18–28, 50. p.: 19–31, 54. p.: 20–33.

Vladan Matics edző azt kérte játékosaitól, hogy az eddigiekkel ellentétben vegyék komolyan az ellenfelet, ha nem teszik, akkor igencsak keserű perceket szerezhet nekik. A szakember szavait a találkozó elején még mintha elfelejtették volna Puljezevicsék, ám ahogy teltek a percek, úgy került fölénybe a Pick – tulajdonképpen néhány játékos szemmel látható javulásának köszönhetően.

– Nem volt kérdéses a győzelmünk, de Velenjében ennél sokkal jobban kell játszani ahhoz, hogy végig partiban legyünk az ellenfelünkkel szemben – mondta a szegedi tréner.

Matics mesternek ezen a mérkőzésen kísérletezni is volt lehetősége, hiszen Luka Zvizejt kipróbálta irányítóban is. Osmajicsot pedig a korábbiaknál többet tartotta a pályán támadásban.
– Osmajics végre jól játszott, de az igazi fokmérő nem a Mezőkövesd, hanem mondjuk a Velenje. Úgy látom, Zvizej beválik irányítóban is, s rövid időre bevethető, s vele helyettesíthetem Andjelkovicsot. Egyébként látszik, hogy akar a csapat, de ez szerdán mégis kevés lesz. Ott még jobban kell hajtani, s főleg koncentráltabban, kevesebb hibával kell játszanunk.

A mérkőzésen megsérült Daniel Andjelkovics: – Beletérdeltek a combomba, de reménykedem, hogy ez nem befolyásolja a szerdai játékomat – jelentette ki a Pick karmestere. Herbert és Puljezevics is kisebb sérüléssel bajlódik.

Lukács János, a csapat tolmácsa és rebalitációs trénere minden mérkőzésen statisztikát készít az egyéni teljesítményekről. Ebből szemezve megállapítható, hogy Osmajics három kiállítása mellett mindössze egyetlen technikai hibát vétett, de a négy lövéséből valamennyi célba talált. Bendó egy félidőt játszott , s mindössze egyszer hibázott, de lőtt négy gólt és hetest is kiharcolt. Andjelkovics két hetest harcolt ki, hat kísérletből négyszer vette be a kaput.
A csoport másik mérkőzésén: Százhalombatta–Tatabánya 34–28!