2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Nyert a Szedeák és a Kosársuli is

A Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák NB I B csoportos férfi kosárlabdacsapata remek játékkal 87-76-ra győzött a vendég Baja ellen, míg az EnterNet Vásárhelyi KS Utasi parádjéval verte idegenben a Kecskemétet.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák-Baja 87-76 (27-18, 24-22, 11-20, 25-16)
Újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Farkas J., Bogárdi J.
Szedeák: SIMÁNDI 8/6, REZÁK 8, NYILAS 23/3, KOVÁCS D. 14, GÉMES 18/3. Csere: MOLNÁR M. 16/6, Varga M., Komáromi. Edző: Bonifert Domonkos.

A siker értékét növeli, hogy a szegediek sérült irányítójuk, Vida Máté nélkül léptek pályára, Molnár Miklós pedig betegen vállalta a játékot. Ennek ellenére a Szedeák rajt-cél győzelmet aratott, a Keleti csoportban tavaly második helyen végzett bajaiak egyetlen másodpercig sem tudtak vezetni a déli rangadón.

Bonifert Domonkos együttese újabb sikerével a harmadik helyen áll a táblázaton, és a 6. fordulóban, november 8-án a második pozíciót elfoglaló Eger vendége lesz.

Bonifert Domonkos: - Jó meccset játszottunk. Az első félidő produkciójára lehet építeni, és különösen örömteli, hogy a fiúk a 3. negyed rövidzárlatát is át tudták vészelni. A keretünk ezúttal sem volt teljes, ráadásul néhányan betegen vállalták a játékot, így még inkább büszkék lehetünk erre a győzelemre. Közönségünk ismét kitett magáért, köszönjük szurkolóink támogatását.

Kecskeméti Főiskola - EnterNet Vásárhelyi KS 89-106 (16-16, 23-30, 30-27, 20-33)
Kosársuli:
Balaton 9, Czibere 19/6, UTASI 36/9, Vas 16/3, Kukla 12. Csere: Szilágyi, Bere 3, Mócsai 6, Böszörményi 5, Dani. Edző: Elek  András.

Második idegenbeli mérkőzését is megnyerte az EnterNet Vásárhelyi KS. A vásárhelyi csapatban Utasi Gábor elképesztő teljesítményt nyújtott: dobott 36 pontot, volt 13 lepattanója, 12 kiharcolt faultja valamint 7 szerzett labdája, emellett kiválóan védekezett és a sérülések után 20 percig ő irányított.

Az elején felváltva estek a kosarak: a hazai csapat betörésekből és büntetőkből, a vásárhelyiek lerohanásokból szerezték pontjaikat. A vendégek az előző meccsekhez hasonlóan sokat cseréltek, de ezúttal inkább a folyamatos egyéni hibák miatt.
A második félidő elején Vas és Czibere 13 pontjára csak két tripla volt a válasz, így 45-59-nél eldőlni látszott a mérkőzés, ekkor azonban mindkét vásárhelyi irányító megsérült. Az utolsó játékrész elején kiegyenlített a Kecskemét, de a következő négy perc fantasztikus vásárhelyi parádét hozott - Utasi zsinórban 13 pontot dobott, így a Vásárhely végül simán nyert idegenben.

Elek András:
Nagyon értékes győzelmet arattunk egy rendkívül jó együttes ellen. Kár, hogy nem a csapat kollektív sikere volt, hanem Utasi Gábornak köszönhetjük. Mentségünkre szolgáljon, hogy a sérülések és betegségek miatt a héten csak egyszer edzettünk teljes létszámmal.

• 2. better77 2009. október 25. 13:46
    „A Szedeák talán. A Vásárhely biztosan nem. Ott jó ha 2 ember tudása eléri az A csoportot.”
  • 1. insideman 2009. október 24. 22:45
    „a szedeák vagy a vásárhely csapata kiegészülve 3 légióssal simán megállná a helyét az nb1ben...”