2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 2°C | 12°C Még több cikk.

Nyert a Szeged Beton, de milyen játékkal...

Kevésen múlt, hogy nem született bombameglepetés a férfi vízilabda OB I nyitányán. A BVSC közel állt a pontszerzéshez a sokkal esélyesebb, de gyengén pólózó Szeged ellen.
Senki nem tudja, mi a baj. Pedig az bizony létezik. A bajnoki éremre vágyó Szeged Beton az utóbbi hetekben csak szenved. Az első figyelmeztetés a magyar kupa negyeddöntőjében érkezett, amikor nem várt pofont kapott a Tisza-parti alakulat az Újpesttől. Mint ismeretes, a Beton a fővárosi „odavágón" nyert ugyan 8–7-re, de a másnapi szegedi visszavágón 9–7-re alulmaradt. Pofon volt a javából, a nem várt kudarc után, azt gondolták a szurkolók, a bizonyításvágytól hajtott Szeged „felfalja majd" a gyengécske BVSC-t.

Ehhez képest a találkozó 58. másodpercében már 2–0-ra vezettek a fővárosi kék-sárgák. Ekkor viszont összenéztek a vendégek, ez azért mégse járja, villámgyorsan kezdjünk el normálisan pólózni – játszódhatott le valami ilyesmi a játékosok fejében. Így történt vagy nem, mindenesetre a negyed végén már ők vittek 5–2-re. A szegedi érzelmű szurkolók ekkor nagy összegben mertek volna fogadni, hogy Milos Korolijáék kitömik a Vasutast. Csakhogy a folytatásban a vendég gólcsap már csak csöpögött, de ebből ekkor még nem volt különösebb baj, Baksa kapus bravúrjainak, a jó védekezésnek köszönhetően. A harmadik negyed harmadik percében Weszelovszky előnytalálatával már 8–3 virított az eredményjelzőn. Ekkor azonban történt valami. Szétesett a vendégek játéka, a vérszemet kapó BVSC pedig megkezdte a felzárkózást. Kásás edző hiába próbált sokat cserélni, sehogy sem sikerült megtalálni az elveszett fonalat. Már az utolsó percben járt a találkozó, amikor 9–8-as szegedi vezetésnél a BVSC támadhatott. Ha gólt szerez a Vincze-legénység, döntetlen a vége, ami az mk-kudarcnál is nagyobb égéssel ért volna fel. Szerencsére a betonosoknak végül nem kellett szemlesütve távozniuk a Szőnyi útról, kivédekezték a támadást, sőt a vége előtt pár másodperccel Weszelovszky precíz ejtése még javított is valamit az amúgy meglehetősen rossz szegedi közérzeten.

Milos Korolija (balról) legalább szerzett három gólt. Fotó: Karnok Csaba
Milos Korolija (balról) legalább szerzett három gólt.
Fotó: Karnok Csaba

Ez volt az a mérkőzés, amelyen kizárólag csak a három pontnak lehet örülni. Akkor jár mindenki jól, ha a mutatott játékot nagyon gyorsan elfelejti. Nem lesz könnyű...

Kásás Zoltán: – Könnyen nyerhető meccset tettünk nehézzé, még két méterről sem találtuk el a kaput. Amit előnyben csináltunk, arra nem tudok mást mondani: nonszensz.

További eredmények: Pécs–Eger 5–11, Fehérvár–Újpest 7–10, Szolnok–FTC 7–16, OSC–Vasas 4–13. A Bodrogi Bau-Szentes–Honvéd találkozó szerdán 18 órakor kezdődik a ligeti uszodában.

A mérkőzés jegyzőkönyve

BVSC–Szeged Beton 8–10 (2–5, 1–2, 2–1, 3–2)

OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés, 1. forduló. Budapest, Szőnyi út, 150 néző. Vezette: Horváth Cs., Schlosser.
BVSC: DECKER A. – Ambrus 1, HOPKINS 2, Tóth Z., Szűcs L. 1, Galambos, Simon. Csere: Pecz, Szabó P. 1, Nagy S., KRISZT 3, Halek. Edző: Vincze Balázs.
Szeged Beton: BAKSA – Vejzagics, WESZELOVSZKY 3, Komlósi, MILOS KOROLIJA 3, Varga T. 1, LEHMANN 2. Csere: Varga P. 1, Juhász Zs., Molnár P., Éles, Kuncz, Török B. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 13/4. Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.

HPQ Szeged: a Dág sem jelentett akadályt

Az első osztályú férfi röplabda-bajnokság kiemelt csoportjában az újonc HPQ Szeged a második… Tovább olvasom