2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

Nyertnek hitt mérkőzést adott döntetlenre a Makó

A labdarúgó NB II-ben két egyenlítést követően a vezetést is megszerezte a Makó FC, mégsem tudta legyőzni a Jászberényt.
Makó FC–Jászberény 3–3 (2–2)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei téri sporttelep, 600 néző. Vezette: Berettyán (Medovarszki, dr. Vári).
Makó: Czirbus 5 – Podonyi 4, Varga F. 5, Mórocz 5, Puskás 5 – Szűcs 5, Magyar 6 – Kulacsik 7, Varga R. 5, Bány 5 – Schreiber 6. Edző: Kolozsvári János.
Jászberény: Papp T. – Fekete, Villányi, Hajzlik, Kovács Á. – Lukácsi, Somogyi, Sinkó, Bárkányi, Gulyás – Németh. Edző: Szabó Imre.
Gólszerzők: Kulacsik (19., 44.), Magyar (76.), ill. Németh (6., 82.), Sinkó (24.).
Csere: Podonyi helyett Szaveljev (5) a 36., Somogyi h. Szabó D. a 60., Bárkányi h. Molnár a 60., Varga R. h. Csák (–) a 69., Puskás h. Bakos Á. (–) a 69., Gulyás h. Vaszicska a 87. percben.
Sárga lap: Villányi a 14., Kovács Á. a 32., Gulyás a 39., Csák a 77., Szaveljev a 81., Magyar a 89. percben.

Góltörténet

6. perc: Gulyás balról adta középre a labdát, Németh pedig 6 m-ről a jobb felső sarokba fejelt, 0–1.
19. perc: Bány hatalmas bedobással indította Schreibert, ő balról középre passzolt, a remek ütemben érkező Kulacsik öt lépésről a kapuba továbbította a labdát, 1–1.
24. perc: Sinkó előbb Podonyit rázta le magáról, aztán Móroczot cselezte ki, végül pedig nehéz szögből, 10 méterről kilőtte a bal sarkot, 1–2.
44. perc: Kulacsik a jobb oldalon faképnél hagyta őrzőjét, a lelátóról úgy tűnt, mintha be akarná adni a labdát, amely kissé lecsúszott a lábáról, így pedig az a megrökönyödött Papp fölött a jobb sarokba vágódott, 2–2.
76. perc: Bány bal oldali szögletét követően a magasra ugró Magyar 8 m-ről a jobb sarokba fejelte a labdát, 3–2.
82. percben: Mórocz melléről Németh elé pattant a labda, ő „megköszönte", betört a 16-oson belülre, majd Czirbus mellett a kapu bal oldalába lőtt, 3–3.

A találkozót egyperces néma gyászszünet előzte meg a közelmúltban elhunyt Darányi László rendező tiszteletére.

Ha a sereghajtó Jászberényt sem verjük meg, akkor senkit – fogalmazott az egyik makói drukker. A szurkolók már nagyon várták a szezonkezdetet, várták, hogy győztes rajtot vegyenek a kedvencek.

Ehelyett azzal kellett szembesülniük, hogy a vendégek pár perc elteltével máris vezetést szereznek. Akadozott a gépezet, rengeteg volt a pontatlan átadás. Még szerencse, hogy a pályán volt Kulacsik, aki az első félidőben kétszer is fogadhatta társai gratulációját, a nézők tapsát. De hiába duplázott, nem térhetett előnnyel pihenőre a Maros-parti alakulat.

– Nem játszottunk jól, egyfolytában futnunk kell az eredmény után. Csak egyszer már mi vezetnénk, akkor tuti, hogy itthon tartjuk a három pontot – értékelt a szünetben Pápay József (Göndör) rendező. Most az egyszer tévedett, mert ezúttal nemcsak elöl voltak gólképesek a makóiak, hátul is...

Kolozsvári János: – Nem ilyen rajtról álmodtunk; nagyon nehéz dolgunk lesz tavasszal.

További eredmények: Jászapáti–Ferencvárosi TC 0–2, Szolnok–Békéscsaba 2–0, Orosháza–Nyíregyháza 0–1, Baktalórántháza–Kazincbarcika 2–2, Kecskemét–Tuzsér 1–1, Vecsés–Karcag 3–2, Bőcs–Budafok 0–1.

1. Ferencváros 16 12 4 – 43 – 9 40
2. Nyíregyháza 16 11 5 – 38 – 12 38
3. Szolnok 16 8 5 3 25 – 21 29
4. Tuzsér 16 7 5 4 21 – 22 26
5. Bőcs 16 7 4 5 18 – 19 25
6. Orosháza 16 6 6 4 26 – 25 24
7. Kecskemét 16 5 7 4 23 – 21 22
8. Karcag 16 5 6 5 17 – 21 21