2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Nyilas Elek végre dicsért

Magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott a Szeged 2011-Grosics Akadémia labdarúgócsapata az NB III Közép csoportjában, amely a Honvéd II. vendégeként győzött, így pedig őrzi első helyét a tabellán.
Honvéd II.–Szeged 2011-Grosics Akadémia 0–3 (0–1)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 4. forduló. Budapest, Bozsik-stadion, 200 néző. Vezette: Szvorda Melinda – jól (Pirkó, dr. Szabó P.).
Honvéd II.: Szemerédi – Csábi, Tandia, Remes, Moga – Nagy, Lőrinczy – Vernes, Prosser, Kozma – Koszta. Edző: Simon Miklós.
Szeged 2011: Molnár 7 – Kalapács 7, Szabó Cs. 6, Gadó 7, Zabari 6 – Markovics 7, Dombai 8 – Ács L. 6, Kis R. 7, Geiger 7 – Kalmár 7. Edző: Nyilas Elek.
Gólszerzők: Dombai a 39. és a 85., Pászka a 90+4. percben.
Csere: Nagy G. helyett Miskei a szünetben, Kozma h. Daru az 57., Vernes h. Mensah a 69., Kis R. h. Pászka a 85., Ács L. h. Kovács B. a 88., Kalapács h. Kéri a 90+2. percben.
Sárga lap: Geiger a 38., Markovics az 59., Dombai a 82., Zabari a 89., Prosser a 89., Csábi a 90+3., Daru a 90+4. percben.

Két gól jó játékkal: Dombai Viktor (jobbra) messziről tüzelt – eredményesen. Fotó: Karnok Csaba
Két gól jó játékkal: Dombai Viktor (jobbra) messziről tüzelt – eredményesen.
Fotó: Karnok Csaba

TETSZETT

A Szeged 2011-Grosics Akadémia az átigazolási időszak végén szerződtette Újpestről Dombai Viktort. A védekező középpályás első meccsén már gólt szerzett a Monor ellen, ezúttal pedig, ahogy akkor, megint vezetéshez juttatta csapatát, majd kettőre növelte az előnyt. Három távoli lövéséből született három találat – a fiatalember önbizalma rendben van.

NEM TETSZETT

A Szeged 2011-Grosics Akadémia játékosai négy sárga lapot kaptak. Az eddigi négy fordulóban ez a rekord: a Monor ellen egy, a Bölcskével szemben három sárgát mutatott fel a bíró Ácséknak
Első maradt, mert simán nyert – a Szeged 2011-Grosics Akadémia labdarúgócsapata megszerezte az első idegenbeli győzelmét, mégpedig a Honvéd II. otthonában, ezzel pedig vezeti az NB III Közép csoportjának tabelláját. A tegnapi mérkőzésen két fiatal együttes csapott össze, a két kezdőben hemzsegtek a 20-22 éves játékosok. A vendégek Dombai távoli lövésével szereztek vezetést, majd ugyanő a hajrában megint messziről, a végén a csereként beállt Pászka pedig szabadrúgásból talált be – a Honvéd II. első vereségét jelentette ez a 0–3.

16. ESMTK 4 0 1 3 3 – 13 1

Nyilas Elek: – Ritkán szoktam dicsérni, de most megteszem. Jól vizsgáztunk csapatként és egyénenként ezen a fontos mérkőzésen. Már a meccs első félidejében több góllal vezethettünk volna, majd a szünet után átvészeltük a nehéz időszakot, és a végén jött a két újabb gól.

További eredmények: Videoton II.–ESMTK 4–0, Baja– Orosháza 2–1, Gyula–Dunaharaszti 1–1, Bölcske–Komló 6–1, Soroksár–Maglód 4–1, Szekszárd–Rákosmente 1–1, a Dabas–Monor meccs félbeszakadt, mert a vendégek létszáma hét fő alá csökkent.

Labdarúgó NB II

A labdarúgó NB II 4. negyedik fordulójának eredményei: Balmazújváros–Kozármisleny 3–1, Cegléd–Dunaújváros 2–1, ZTE–Békéscsaba 3–1, Siófok–Tatabánya 5–2, Sopron–Ajka 3–4, Nyíregyháza–Vasas 4–0, Gyirmót–SZTK 2–0.

Megye I.: kilenc ˝NB II-es˝ találat

Alapos verésben részesítette az UTC a Nagymágocsot a labdarúgó megyei I. osztály 4. fordulójában: az újszegediek 12–1-re verték a vendégeket. Tovább olvasom