2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Nyolc közé jutott a Pick Szeged

A legjobb nyolc közé jutott a magyarkupában a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Juan Carlos Pastor együttese 27-22-re nyert Balatonfüreden. A legjobb nyolc között a Csurgói KK lesz a szegediek ellenfel.
Balatonfüred-Pick Szeged 22-27 (12-11)
Magyar Kupa, negyeddöntő, Balatonfüred, 400 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Balatonfüred: Székely - Tombor, Lelkes, Szöllösi 11, Zdolik 4, Lelkes 1, Pásztor 1. Csere: Komendánt (kapus), Kis, Gerdán, Juhász, Kovács 2, Bánhidi, Németh 1, Bóka, Nagy 1.  Vezetőedző: Sótonyi László.
Pick Szeged: Mikler - Laszica 3, Zubai 2, Blazevic, Ilyés 4, Mindegía 1, Vadkerti 1. Csere: Tatai (kapus), Balogh 8, Gidai, Larholm 7, Hegedüs 1.  Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítások: 2, ill. 10 perc.
Hétméteresből: 3/2, ill. 4/4.

60. perc: Zubai 2 perc. Piros. Nyer a Pick, továbbjut a legjobb nyolc közé
59. perc: Hegedüs hetest harcol ki. Larholm, 22-27.
58. perc: Mindegía mellé, Hegedüs labdát szerzett.
57. perc: Lelkes, 21-26. Zubai 2 perc. Ilyés, belemenés. Nagy, 22-26.
56. perc: Larholm beállóból, 20-26.
55. perc: Tatai véd.
54. perc: Laszica, okosan, pattintva, 20-25.
53. perc: Két remek szegedi blokk. Szöllösi, 20-24.
52. perc: Zubai hetest harcol ki. Larholm, 19-24.
51. perc: Szöllösi ziccer, 19-23.
50. perc: Pásztor a kapufára ejt.
49. perc: Laszica szerzett labdát. Ilyés. Jó ég, szakad a háló, 18-23.
48. perc: Balogh hetes+hazai hetes. Szöllösi, 18-21. Mindegía, betörésből, 18-22.
47. perc: Larholm szerzett labdát. Most eladja a svéd.
46. perc: Tatai. Jól véd. Nagyon! Balogh tarthatatlan, 17-21.
45. perc: Larholm ismét, Zubai telibe Székelyt. Tatai véd, marad a Fürednél a labda.
44. perc: Balog hasonlóan nagy átadás, Zubai a pipába, 16-20. Kovács szépít, 17-20.
43. perc: Larholm zseniális átadás, Hegedüs, 16-19. Tatai véd.
42. perc: Hazai hetes. Szöllösi, 16-18.
41. perc: Balogh, remek indulócsel, 15-18. Zubai kap 2 percet.
40. perc: Időt kér a hazai csapat. Pásztor, 15-17.
39. perc: Zubai hetest harcol ki. Larholm, 14-17.
38. perc: Vadkerti, meglökik, nincs hetes. Tatai ziccert véd. Zubai, gól. Nem adják meg, belefújtak.
37. perc: Larholm behúzza a rövidbe, 14-16. Labdát szerzett a Pick. Zubai.
36. perc: Ilyés kap 2 percet. Zdolikot ápolják. Nagyot kapott. Szöllösi, Tatai benne van, 14-15. Balog ziccer ront, Kis rádobja, Tatai visszafut, véd.
35. perc: Balogh, bombaformában, 13-15.
34. perc: Balogh az alsóba, 12-14. Kovács, 13-14.
33. perc: Labdát szerzett a Pick, Vadkerti csente el.
32. perc: Hazai kapufa. Vadkerti, szépen, 12-13. Először vezet a Pick.
31. perc: A Pick kezd. Balogh, iszonyat nagy gól, 12-12.

30. perc: Larholm a fellegekben, 11-11. Juhász, 12-11. Félidő.
29. perc: Tatai véd nagyot.
28. perc: Kovács 2 perc. Ilyés blokkolják. Balogh, Székely, majd újból Balogh, 11-10.
27. perc: Időt kér a Pick.
26. perc: Hazai hetes. Jogos. Bóka. Tatai megfogja.
25. perc: Németh, Tatairól pattan be, 11-8. Ilyés kapufa, Laszica gól, 11-9.
24. perc: Mindegíát látják szabálytalannak támadásban.
23. per: Laszica lő gólt, nem adják meg. Szöllösi mindenki megver, 10-8.
22. perc: Szöllösi, Mikler ebben benne van. Tatai érkezik.
21. perc: Labdát szerzett a Pick. Ilyés, 8-8.
20. perc: Mikler, majd Székely véd. Naggyá teszik a szegedi játékosok a hazai kapust. Vadkerti, megint Székely.
19. perc: Hazai belemenés, Balogh oldalháló.
18. perc: Zdolik fölé, Zubai tuti helyzetben Székelybe.
17. perc: Balogh labdát szerzett, Blazevic ziccer ront. Marad a Picknél a labda. Mindegía hetest harcol ki. Larholm, 8-7.
16. perc: Eladják a labdát a hazaiak. Ilyés. Székely lábbal.
15. perc: Időt kér a hazai csapat.
14. perc: Szöllösi fölé. Balogh, Székely könnyedén véd.
13. perc: Juhász lő, jó szegedi blokk.
12. perc: Szöllösi, 8-6. Eddig kiválóan. Mindegía, Székely nyer.
11. perc: Labdát szerzett Ilyés. Balogh, okosan, 7-6.
10. perc: Szöllösi is remekel, 7-5. Mindegía eladja a labdát.
9. perc: Ilyés, 6-5.
8. perc: Zdolik Mikler lábai között, 6-4.
7. perc: Eladja a labdát a Füred, majd a Pick. Laszica ziccer, 5-4.
6. perc: Zdolik betörésből, 5-2. Ilyés a szélről, 5-3.
5. perc: Balogh Székely lábai között, 4-2. Mikler véd. Zubai kapufa.
4. perc: Balogh kapufa, majd Zdolik, 4-1.
3. perc: Szöllösi, majd Zdolik, 3-1.
2. perc: zubai találja telibe Székelyt. Zubai most okosan, 1-1.
1. perc: A Füred kezdett. Szöllösi, 1-0.

Sportszerű taps köszönti a Pick Szegedet. Baráti a légkör.

17.50: Az öltözőbe ment mezfelvételre a Pick. A játékvezetők már a pályán. Hamarosan kezdünk. A tét a legjobb nyolc!

17.45: Azért már jóval többen a lelátón. Lehetünk már közel 300-an.

17.37: Dobrovits Csaba és dr. Tájok Péter sporttársak lesznek a játékvezetők. Idén még nem fújtak nekünk. Sőt, még egyetlen Füred-Pick meccset sem. Ez a premier nekik.

17.32: Jonas Larholm új cipőben, egy gyönyörű fehér csukában játszik majd. Hamarosan két Jonas melegít majd. A Pick Szeged ma 3 és fél vére leigazolta a világklasszis svéd balszélsőt, Jonas Källmant.

17.25: A meccs előtt Kis Ákos, a fürediek játékosa hosszasan beszélgetett Pastor-mesterrel. Ez sem véletlen, hiszen a hazaik kőkemény kézilabdása éveket játszott Spanyolországban.

17.24: Már kint a Pick Szeged is. Melegít a csapat.

17.21: Nyolc ember a lelátón, egy tapsolt amikor kijött a Balatonfüred.

17.12: Öt szurkoló, helyi+ a Pick sofőr, Vincze Róbert a lelátón.

17 óra: 16.09-kor érkezett meg a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata Balatonfüredre, ahol 18 órakor mk-meccset játszik. A tét a legjobb nyolc közé jutás, ahol a Csurgói KK lesz a győztes ellenfele. Több sérültje is van a Pastor-csapatnak, Parrondo, Ancsin, Kekezovics és Vranjes nem tud pályára lépni. A keret junior játékosokkal egészül ki. A Balaton-partján jóval kevesebb a hó, mint Szegeden, a magyar tenger széle van csak befagyva, a parton haladva nem sok embert láttunk. A nyári zsongásnak ilyenkor nyoma sincs.

A tét a legjobb nyolc közé jutás. Amelyik csapat kiharcolja a következő körbe kerülést, az a Csurgói KK ellen oda-vissza vágós rendszerben csatázik a legjobb négy közé kerülésért.

A Pick Szegedben többen (Ancsin, Parrondo, Kekezovics, Vranjes) sérülés miatt nem tudnak pályára lépni, míg az új szerzemény, Nikola Prce sem játszhat, mert az eredeti időpontban még nem volt a Pick játékosa. Az idei szezonban az NB I-ben kétszer is nyert a Szeged, hazai pályán 35–25-re, míg decemberben a Balaton partján 28–20-ra. A Pastor-csapatnak még tartalékosan is kötelező a továbbjutás. A meccsről a delmagyar.hu online tudósításban számol be.

Jegyek

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata szombaton (18 óra) a PLER-t fogadja az NB I-ben. A meccsre 1500 forintba kerül a belépő. A pénztár 16 órakor nyit. Február 9-én (vasárnap) 12.30-kor az EHF-kupában a francia Nantes érkezik az újszegedi sportcsarnokba. Csütörtöktől az interneten, a jegymester.hu-n már elővételben is lehet belépőt vásárolni. Szegeden, a sportcsarnok pénztárában február 6-án (csütörtök) és 7-én (péntek) 15 órától 18.30- ig lesz jegyárusítás. A belépő 3000 forintba kerül, a családi jegy 3500 forintba. A magyar bajnoki és kupamérkőzésre szóló bérletesek helyeit február 6-a estéig tartják.