2017. 06. 29. csütörtök - Péter, Pál 24°C | 33°C Még több cikk.

Nyolc között a Szeged! Szeviép-Baja 96-56

Negyvenpontos győzelmével a magyar kupa legjobb nyolc csapata közé jutott a Szeviép-Szeged női kosárcsapata.

Szeviép-Szeged-Baja 96-56 (28-8, 23-20, 23-10, 22-18)
Női kosárlabda magyar kupa, nyolcaddöntő. Szeged, 100 néző. Vezette: Farkas, Fodor.
Szeviép: Ciglar 8, NÉMETH 14/6, Horváth Zs. 9/9, ZSERZSERUNOVA 24/9, Sipaviciute 18. Csere: Russai 11/6, LACZI 12/6, Lengyel, Kováts. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Baja: Kühn 3, Szepsi 6, Katona 9/3, Szabó 1, Budimir 9. Csere: Theodorán 8, Kovács, Gorjanácz 2, Tóth, FÜRTÖS 18/9, Járai, Szöllösy. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

Bencze Tamás: - Egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelmünk. Sokat játszott az első sorunk, mivel meccsszituációban is szerettük volna gyakorolni az előttünk álló, nehezebb mérkőzéseken, például vasárnapi, BSE elleni összecsapáson szükséges taktikát.

IV. negyed (96-56)

10. perc: Bencze Tamás kér időt, az utolsó támadást rajzolgatja a lányoknak. Zserzserunova hármasa kimarad, Kováts szerzi vissza, ám Lengyel is elrontja. Kimaradnak a helyzetek, 96-56 a vége.

9. perc: és övé a 94. is 94-53. Ezek az ukrán center percei, most büntetőből dob kosarat 96-53.

8. perc: a horvát kipontozódik, a csereként beálló Lengyel bejátszása után Zserzserunova 92-53.

7. perc: Ciglar kosara jó, megvan a 90. szegedi pont. De vajon lesz-e száz? 90-53.

6. perc: feltűnően keveset játszanak a meccsen a szegedi fiatalok, Bencze Tamás szinte végig a legjobb sorát tartja a pályán.

5. perc: Sipaviciute 16. pontjával 86-50.

4. perc: egyedül hagyják Horváth Zsuzsát, aki egy hármassal áll bosszút 84-47.

3. perc: az ukrán ismét jó triplával jelentkezik, ez már a 18. pontja. Laczi ziccerből talál be 81-45.

1. perc: Budimir és Zserzserunova vált kosarat 76-42.

III. negyed (74-38)

10. perc: és mégegy, ez már a tizedik, Laczi szerzi 72-38. Zserzserunováé az utolsó pont 74-38.

9. perc: újabb szegedi tripla, Russai a szerzője 69-38.

7. perc: Lengyel Dalma labdát veszít, Járai bedobja, Bencze Tamás időt kér 66-35.

6. perc: Horváth Zsuzsi hármasa talál be 66-31.

5. perc: az apró Ciglar bújik ki a bajaiak közül 61-31.

4. perc: és még remekül is irányít, Sipaviciutét szolgálja ki 59-30.

2. perc: nem tud hibázni Németh Betti, 90 százalék körül dob a meccsen 57-30.

1. perc: Sipaviciutét hagyják egyedül 55-28.

Szeviép-Baja 96-56. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

II. negyed (51-28)

10. perc: Zserzserunováé a 50. (és az 51.) szegedi pont 51-28.

9. perc: Németh kosara is jó, ám kicsit visszább esett az iram 48-26.

8. perc: a litván Sipaviciute közelről talál be 46-26.

7. perc: Szabó kosara jó, ez volt a 22. bajai pont 44-22.

5. perc: Theodorán kosaraival jönnek közelebb a bajaiak 43-20.

4. perc: Laczi Edit viszi végig gyönyörűen a pályán, a ziccer sem gond neki 35-13. Peresztegi Nagy Ákos addig magyaráz a játékvezetőnek, míg ki nem harcol egy technikait magának. Russai pontokra is váltja az ingyenes lehetőséget 37-13.

3. perc: most kicsit feljavultak a vendégek 33-13.

2. perc: eredményes a szegedi védekezés, nem jut dobáshoz a Baja.

1. perc: Laczi Edit is beszállt, két büntetője remek kezdésnek 30-8.

I. negyed (28-8)

10. perc: Russai kosárral kezd a pályán 26-8. Németh passzából Ciglaré a végszó 28-8.

9. perc: Németh ad egy nagyszerű asszisztot Sipaviciuténak, szépséghiba, hogy a litván lány kihagyja. Ezúttal kicsit többet hibázik a megszokottnál.

8. perc: önfelálddozó kosár, szerzője Németh 24-7.

7. perc: Sipaviciute kettőből egyet dob be 22-6.

6. perc: az ukrán légiós mindenkinél gyorsabb volt, ziccere hibátlan 18-4. Ciglar dobása is beszédül 20-4.

5. perc: Zerzserunova center létére most már menetrendszerűen szórja a hármasokat, most egyből kettőt 16-4. A vendégedző perlekedik kicsit a sporikkal.

3. perc: Horváth Zsuzsa triplája hibátlan, Sipaviciute indulás után tesz hozzá 10-2.

2. perc: nincs hangzavar a csarnokban, Bencze Tamás és Peresztegi Nagy Ákos edző a saját csapata kispadján ülve is tud beszélgetni.

1. perc: Zserzserunova blokkol, majd Sipaviciute fordul be szépen 2-0.

18.00: kezdődik a találkozó. Hihetetlen izgalmakra nem kell számítani, a január végi hazai bajnokin 89-53-ra nyert a Szeviép a Baja ellen.

17.45: pályán a csapatok, zajlik a bemelegítés. A térdműtétjéből lábadozó szegedi csapatkapitány, Fürész Emőke még mindig csak civilben áll a pálya szélén, ám jó hír, hogy jobb térdéről már lekerült a rögzítőfásli.

A 2009-es magyar kupa négyes döntője fájó emlék a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata számára. Fürész Emőkéék a Pécs elleni elődöntőben a vége előtt néhány perccel még tíz ponttal vezettek, ám a játékvezetők ténykedésének köszönhetően végül mégis csak a bronzmeccsen folytathatta szereplését a szegedi együttes – ott viszont nyert is a Győr ellen.

A csalódás, az igazságtalanság ellen az idei siker lehet a gyógyír, amelyhez először ma este kell nyerni a Baja elleni nyolcaddöntőben.

– Szeretnék játszani – mondta rekedtes hangon Horváth Zsuzsa, aki a Sopronnal korábban már megnyerte a sorozatot. – A múlt szerdai, BEAC elleni meccset megfázás miatt kihagytam, ám mivel jobban érzem magam, a Cegléd ellen játszottam. Kár volt, mivel a hét elején megint kicsit visszaestem, de remélem, játszhatok a kupameccsen.

Horváth Zsuzsa újra játszani szeretne. Fotó: Frank Yvette
Horváth Zsuzsa újra játszani szeretne.
Fotó: Frank Yvette

A Baja elleni nyolcaddöntő csak egy állomás, mindenképpen a döntőbe szeretnénk jutni a sorozatban – tette hozzá az utóbbi időben egyre jobb formában játszó kosaras.

A további párosítás

A magyar kupa nyolcaddöntőjének párosítása: OSC–Győr, Sopron–Szolnok, Szekszárd–BEAC-Újbuda. Már lejátszott találkozók: Vasas-Csata–SMAFC 88–53, Pécs–Cegléd 127–37, PEAC–ZTE 47-92, DEAC–BSE 52-117.

• 1. Elendur 2010. február 03. 19:27
    „Szeviép-Szeged-Baja (3. félidő) 74-38
    talán negyed....”

KTE: kétgólos győzelem

Az élvonalbeli Kecskemét labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen kétgólos győzelmet aratott… Tovább olvasom