2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Nyolc lépés a '96-os aranyúton

A Pick Szeged második bajnoki címének küszöbén állva felidézzük az 1996-os aranyéremhez vezető menetelés legemlékezetesebb pillanatait.
1995. szeptember 11.
Elektromos–Pick Szeged 19–19
Skaliczki László először irányította bajnoki mérkőzésen a Pick Szeged csapatát. A szegediek egyenlítő gólját Bartók Csaba tizenöt másodperccel a meccs vége előtt szerezte.

1995. szeptember 24.

Pick Szeged–Győri Gardénia ETO 24–23
A csapat a jó védekezéssel adós maradt, ám a kritikus időszakokban mindenkinek helyén volt a szíve. Avar öt góljával a Pick legeredményesebb játékosának bizonyult.

1995. október 4.

Fotex–Pick Szeged 24–17
Veszprémben egy pillanatig sem volt esély. A Pick tizenkét technikai hibát vétett és hét ziccert is kihagyott.

1996. január 27.

Pick Szeged–Elektromos 20–17
Oszlánczi és Bartók egyaránt ötször-ötször vette be a korábbi szegedi portás, Nagy Zoltán kapuját.

1996. február 18.

Győri Gardénia ETO–Pick Szeged 25–25
A második félidő elején 15–10-re vezetett a Győr, innen sikerült fantasztikus hajrával talpra állni. Oszlánczi hét gólt szerzett, a kapuban pedig nagyszerű teljesítményt nyújtott a Dobos József sérülése miatt a Tisza Volán-Emergéből „reaktivált" Árvai Béla. A nagy össznépi kvízjáték azóta is tart: hogyan repült Skaliczki László stopperórája a pályára?

1996. február 24.

Pick Szeged–Fotex 27–25
A szombat esti mérkőzésre szerda délutánig az összes belépő elfogyott. Oszlánczi és Brajdics parádézott, testvéries elosztásban huszonkét gólt lőttek. Nyolc fordulóval a bajnokság vége előtt a Pick Szeged a tabella élére ugrott.

1996. április 10.

Komló–Pick Szeged 24–26
Skaliczki mester ex-csapata végig komoly fejtörést okozott. A legjobb szegedi játékos, Mezei Richárd hat gólt lőtt. Az utolsó másodpercekben Borsodi Péter biztosította be a győzelmet.

1996. április 21.

Dunaferr–Pick Szeged 25–30
Harminc perc után még 12–12-re álltak a felek, a második félidőben viszont kétség sem férhetett hozzá, hogy melyik a jobb csapat. Az újvárosi csarnokban nyolcszáz szegedi szurkoló ünnepelte a klub történetének első bajnoki címét.
Pick Szeged: Fekete R. – Radovics, Grőber 1, Borsodi 4, Mezei 2, Bartók 4, Avar 3 (1). Csere: Árvai, Brajdics 7 (3), Bajusz 4, dr. Oszlánczi 5 (1).
Skaliczki László a lefújást követően rendkívül szerényen nyilatkozott a Délmagyarországnak: „Nagyon örülök, hogy sikerült bajnokhoz méltó teljesítményt nyújtani. Ez a siker azonban ugyanúgy dicséri elődeim munkáját, mint a lelkes utánpótlás-nevelőkét."
A fieszta közepette Kővári Árpád új oldaláról mutatkozott be. Miközben megállás nélkül fogadta a gratulációkat, azt mondta lapunknak: „Én vagyok a puszilkodós elnök..."

Hátrányban a Szentesi VK

A 9–12. helyért zajló rájátszásban a Szentesi VK férfi pólócsapata kikapott az OSC otthonában. Tovább olvasom