2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 36°C Még több cikk.

Oda a sikersorozat: Csurgói KK-Pick Szeged 25-24

25-24-re nyert a Csurgói KK a Pick Szeged ellen a magyar kupa negyeddöntőjében, az első mérkőzésen. A visszavágót március 19-én rendezik Szegeden. A Pick Szeged 28 meccse tartó veretlensége fejeződött be a Somogy megyei településen.

Csurgói KK-Pick Szeged 25-24 (14-9)
Férfi kézilabda magyar kupa, negyeddöntő, első mérkőzés, Csurgó, Sótonyi László sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
Csurgói KK: Wyszomirski - Aguirrezabalaga 2, Szavics 2, Pukhovszkij 6, Szöllösi 4, Grebenár 1, Nagy 1. Csere: Borsos, Herbert, Lele 1, Oláh 2, Gazdag 5/3, Pordán 1. Vezetőedző: Imre Vilmos.
Pick Szeged: Mikler - Laszica 1, Zubai 2, Ilyés 1, Prce 1, Källman 3, Mindegía 8. Csere: Tatai (kapus), Larholm 2/2, Ancsin 4, Vranjes 1, Vadkerti, Gidai 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 8, illetve 10 perc.
Hétméteres: 4/3, illetve 4/2.

60. perc: Nincs több gól, nyer a Csurgó, megszakadt a 28 meccse veretlenségi sorozat.
58. perc: Vadkerti kap 2 percet. Belemenés volt... Időt kér a Csurgó. Lele mellé.
57. perc: Gidai a szélről, 25-24.
56. perc: Szavics 2 perc.
55. perc: Szavics, 25-23.
54. perc: Már fent a játékvezetők keze, öt átadás, Pukhovszkij, 24-23.
53. perc: Oláh mellé. Ancsin kapufa, majd gól, 23-23.
52. perc: Gazdag, 23-21. Szegedi kínai, Källman, 23-22.
51. perc: Ilyés 2 perc, hazai hetes. Gazdag, 22-20. Prce, szerencsés gól, 22-21.
50. perc: Vranjes fordul. Ápolni kell. Mindegía, a pipába, 21-20.
49. perc: Grebenár ellépi. Ancsin, gyengén. Gazdag, 21-19.
48. perc: Szegedi labdaszerzés, Vanjes, 20-19.
47. perc: Ancsin hetest harcolt ki. Larholm kihagyja, majd vonalra lép.
46. perc: Ancsin ellépi. Szöllösi hetest harcol ki. Gazdag, 20-18.
45. perc: Remek szegedi védekezés.
44. perc: Szöllösi, 19-17. Mindgía, a kigyó, 19-18.
43. perc: Mindegía, csodás cunder, 18-17.
42. perc: Zubait lökték fel, semmi, Nagy, 18-16. Zubai rántják le négy méteren, semmi, csak szabad.
41. perc: Labdaszerzés, Zubai repül, 17-16. Időt kérnek a hazaiak. Újabb szegedi labdaszerzés.
40. perc: Tatai véd, Mindegía brutál nagy gól, 17-15.
39. perc: Két szegedi, egy hazai helyzet marad ki, Källman, 17-14.
38. perc: Herbert 2 perc. Véd a hazai kapus.
37. perc: Aguirrezabalaga, 17-13.
36. perc: Szöllösi, 16-12. Ancsin, kapussal, együtt, 16-13.
35. perc: Tatai repül ki, és véd. Prce, kapufa. Akkora belemenés... És marad a CSKK-nál a labda. Vadkerti kap 2 percet reklamálásért.
34. perc: Mindegía a testek mellett, 15-12.
33. perc: Tatai megint. Zubai ront. Pukhovszkij, 15-11.
32. perc: Tatai véd. Laszica a szélről, 14-11.
31. perc: A Pick kezdi a második félidőt. Zubai, remekül, 14-10.

Mélyen a tudása alatt játszik a Pick Szeged, számos biztos ziccert rontott el a Tisza-parti együttes, Wyszomirski kapust pedig hőssé tették az első félidőben. Ennél csak jobb jöhet.

30. perc: Pordán, 13-9. Zubai hetest harcol ki. Larholm, kapufa. Lele, nem áll össze a fal, gól! 14-9.
29. perc: Ancsin lő, könnyedén véd a kapus.
28. perc: Zubai belemenés. Tatati nagyot vetődött. Bravó!
27. perc: Hazai hetes. Gazdag, 12-9.
26. perc: Hazai hetes+Vadkerti 2 perc. Oláh méterekkel fölé. Källman telibe a kapust.
25. perc: Ancsin, na végre: 11-9.
24. perc: Oláh, Tatai mellé nyúlt, 11-8.
23. perc: Vranjes belemenés.
22. perc: Mindegía nagyon nagy gól, 9-8. Időt kérnek a hazaiak. Oláh, 10-8.
21. perc: Vranjes 2 perc. Nem volt az. Oláh nagy színész. Tatai lábbal. Laszica labdát szerzett.
20. perc: Tatai vetődik.
19. perc: Tatai véd, marad a hazaiaknál.
18. perc: Vranjes harcol ki 2 percet, Grebenár kapja. Källman, 9-7.
17. perc: Remek szegedi védekezés, Laszica ront. Källman szerzett labdtá, majd ront ziccert. ÁÁÁÁÁÁ!
16. perc: Mindegía, 9-6.
15. perc: Tatai véd.
14. perc: Prce, rossz lövés.
13. perc: Prce eladja a labdát. Pukhovszkij Tatai lábai között, 9-5. Prce, majd Källman ront, bemelegítették a szegediek a lengyel kapust.
12. perc: Borsos 2 perc. Mindegía, okos, 7-5. Pukhovszkij, beállóból, 8-5.
11. perc: Mindegía ziccer ront, Aguirrezabalaga, 7-4. Időt kér a Pick.
10. perc: Ilyés ejt, rosszul. Tatai védéssel kezd.
9. perc: Pukhovszkij, 6-4. Tatai a kapuban.
8. perc: Ilyés talpról, 5-4. Mikler nagyot véd.
7. perc: Szöllösi beállóból, 4-3. Ancsin két ziccert is elront. Szöllösi ismét, 5-3.
6. perc: Mindegía hetest harcol ki, nincs két perc, Borosnak járt volna. Larholm, kegyetlen, 3-3.
5. perc: Elveszik a labdát a Szegedtől, Grebenár sokkal fölé.
4. perc: Jó szegedi blokk, de marad a CSKK-nál a labda, Pukhovszkij, 3-2.
3. perc: Szavics, 2-1. Ancsin talpról, 2-2.
2. perc: Grebenár a kezek között, 1-0. Ilyés hetest harcol ki. Larholm 1-1.
1. perc: A hazaiak kezdenek. Grebenár fölé, majd Ilyés is.

17.46: A pályán ellenfelek a játékosok, azonban a meccs előtt Herbert Gáborral és Lele Ákossal is hosszan beszélgettek a szegedi játékosok. A barátság megmaradt. A két említett kézilabdáson kívül Oláh és a cserekapus Miklós is szerepelt a Pick Szegedben.

17.43: A nagy kérdés, hogy két csapat milyen állapotban lesz. A Pick szombaton Eperjesen nyert az EHF-kupában, míg a Csurgó vasárnap hazai pályán a svéd Lugi ellen. Mindkét csapat szerda-hétvége ritmusban játszik. Igaz, ebben a rendszerben a hazaiak újoncok.

17.40: Azért most jóval kevesebb néző lesz, mint a bajnokin. 10 Pick-drukker azonban már a lelátón!

17.36: Fekete Bálint és Tóth Mihály is a keretben. Néhány hete a Pick az NB I-ben 28-27-re nyert a Somogy megyei együttes ellen.

17.26: A Pick már kedden elutazott, Nagykanizsán töltötték az éjszakát. A játékosok fáztak a szálláson, nem fütötték túl a szállodát. Szerencsére aki itt van, az rendben van. Balogh, Blazevic, Parrondo és Kekezovics sérülés miatt nem játszhat. Hazai oldalon Pallag kapus és Vadkerti Gábriel hiányzik, Grebenár már melegít.

17.24: Üdvözlünk mindenki Csurgóról. 18 órakor kezdődik a CSKK-Pick Szeged férfi kézilabda magyarkupa-mérkőzés. Tét a legjobb négy közé jutás. A továbbjutás két meccsen dől el, a visszavágót március 19-én rendezik Szegeden.

Kezdjük a rossz hírrel: Balogh Zsolt, a Pick Szeged remek formában lévő jobbátlövője nem tud pályára lépni ma 18 órakor Csurgón, a Somogy megyei együttes elleni férfi kézilabda magyar kupa-mérkőzésen. A két együttes az mk-negyeddöntő első összecsapásán feszül egymásnak. A visszavágót március 19-én (szerda) 18 órakor rendezik az újszegedi sportcsarnokban.

Balogh Zsolton – a szombati, Veszprém elleni rangadón minden esély megvan arra, hogy ott legyen a pályán – kívül Roberto Parrondo, Alen Blazevicés Kekezovics Marinko sérült, ők nem tudnak játszani.

A Pick már kedd délután útra kelt, az éjszakát Nagykanizsán töltötte. A ma esti meccsről a delmagyar.hu online tudósításban számol be. Az biztos, hogy a CSKK-nál Vadkerti Gábriel és Pallag Péter sérülés miatt nem tud játszani, és kérdéses Grebenár Gábor szereplése is, aki a svéd Lugi elleni EHF-kupa-meccsen szenvedett bokasérülést.

A két csapat eddig 18 meccset játszott egymással, ezeken 16 szegedi győzelem, egy döntetlen és egy csurgói siker született.

Balogh sérülés miatt kihagyja a Csurgó elleni mk-meccset. Fotó: Schmidt Andrea

Atalanta: príma Primavera

Az olasz Primavera-bajnokság egyik csoportjában (három van) első helyen áll az Atalanta. Hogy ez itt, Csongrád megyében miért érdekes? Tovább olvasom