2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 3°C Még több cikk.

Oda a veretlenség, 11-8-ra nyerte az Eger a Szeged ellen

Csúcsrangadó a Vodefone férfi vízilabda-bajnokságban. A listavezető A-Híd Szeged VE az Eger otthonában szerepelt, a hazai együttes 11-8-ra nyert, így a szegedi együttes elveszítette a veretlenségét.

Nem volt csúcsrangadó-hangulat a meccs előtt. Ha nincs a tízfős szegedi tábor, akkor egy hangos szurkoló sem lett volna a bemutatás előtt. A hazai publikum csak ült csendben, abban a csodaszép uszodában, amit Szegeden bizony mennyire elfogadnánk. Egy ilyen jelentős derbin a Tisza-parti publikum már a meccs előtt szétordítaná a hangját.

Gór-Nagy nagy bombája ébresztette fel az egri drukkereket, majd 2–0-ra lépett el a ZF-Eger. A védekezéssel nem volt gond a szegedi oldalon, azonban a támadások befejezésével gondok akadtak. Legtöbbször kapura sem tudtak lőni a vendégek. Szivós Márton törte meg a csendet, és ez erőt adott a társaknak. 0–2-ről 3–2-re fordított a Szeged. Baksa is jól védett, így mindenki azt gondolta, hogy megnyugodtak a Vincze-tanítványok. Nem ez történt. Három szegedi gólra három egri volt a válasz, így félidőben már a Gerendás-fiúknál volt ismét az előny, sőt két találatra növelték a vezetésüket, 5–3.

Nem értette: Juhász Zs. sem igazán tudta, miért játszott gyengén a csapata. Fotó: Frank Yvette
Nem értette: Juhász Zs. sem igazán tudta, miért játszott gyengén a csapata.
Fotó: Frank Yvette

A rémálom folytatódott. A három egri gólt újabb kettő követte, így pillanatok alatt 7–3 lett. Hihetetlen pontatlan volt a listavezető, sok-sok könnyű labdát elszórt támadásban. Szerencsére volt erő a Szegedben, sikerült három gólra felzárkózni a harmadik negyedben, de így is nagy volt a ZF előnye. A pontatlanság a negyedik negyedre is jellemző volt, amely eddig nem sokszor fordult elő. Több támadást sem tudott befejezni a szegedi együttes. Volt szíve azonban a vendég együttesnek, Juhász Zsolt zseniális ejtése után 9–7-re jött fel az A-Híd. Ekkor még 3 és fél perc volt hátra. A hazaiak viszont könyörtelenül használták ki az előnyöket, amelyeket rendesen megkaptak a játékvezetőktől, így a végén semmi sem veszélyeztette a hazai győzelmet.

Közel egy év után kapott ki a Szeged, parádés sorozatot produkált a Vincze-csapat, amely most Egerben megszakadt. Veszve nincs semmi, hiszen a rájátszás még ezután kezdődik. A szerda esti egri meccs rengeteg tanulsággal szolgál, ebből kell tanulni, hiszen az A-Híd Szeged VE célja továbbra is, hogy bajnoki döntőt vívjon. És erre még mindig minden esélye megvan a csapatnak.

Vincze Balázs: – Egy dolognak örülhetünk: nem jó, hanem gyenge játékkal kaptunk ki. A védekezésünk és a támadásunk is akadozott, rengeteg labdát eladtunk. A veretlenségünket elvesztettük, de nem ezen múlik a bajnokság végkimenetele, ráadásul az elődöntőben pályaelőnyünk lesz, amelyet szeretnénk kihasználni. A most mutatott játékkal nem tudnánk nyerni a Crvena zvezda ellen, de két hetünk még hátra van a BL-negyeddöntő első meccséig, és addig kijavíthatjuk a hibákat.

ZF-Eger-A-Híd Szeged VE 11-8 (2-1, 3-2, 4-3, 2-3)
Vodafone OB I, 24. forduló, Eger, 700 néző. Vezette: Németh, Vojvoda.
ZF-Eger: Szécsi - Gór-Nagy 1, Bátori 3, Graham, Seman, Biros 1, Bundschuh. Csere: Varga Zs. 3, Salamon, Gerritse, Lőrincz, Mezei 2, Chilkó 1. Vezetőedző: Gerendás György.
A-Híd Szeged VE: Baksa - Kiss, Decker, Kunac, Török 1, Molnár T., Szivós 1. Csere: Molnár D. (kapus), Somogyi, Kayes 3, Hegedüs 2, Younger, Juhász 1, Varga P. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Emberlőny - gól: 13/4, ill. 12/5.

Korábban írtuk:

Közel egy év után kapott ki hazai porondon az A-Híd Szeged VE. Sajnos nem játszott jól a rangadón a Vincze-csapat, leginkább támadásban akadozott a gépezet, ennek az eredménye a biztos hazai győzelem. Nagy gond nicsn, hiszen a csapat célja továbbra is, hogy bajnoki döntőt vívjon, amelyre minden esélye meg van, ha ebből a meccsből tanul.

Decker Ádám nyilatkozata.

IV. negyed

8. perc: Decker ki. Végünk... Bátori középről, 11-8. Szécsi véd.

7. perc: Újabb szegedi előny. Kayes, 10-8.

6. perc: Előny, eladjuk a labdát. Időt kér a Szeged.

5. perc: Kayes-gól, nem, szabálytalan... Youngert küldik ki. Mezei, 10-7.

4. perc: Sikerült kivédekezni. Juhász ejt, parádés, micsoda gól, 9-7. Molnár 3. hibája.  BAKSA. Megnyúlt!

3. perc: Újból nem sikerül befejezni a támadást. Kunac mehet ki. Mindenért kiállítás. Időt kér az Eger.

2. perc: Baksa szerzett labdát, Kayes lő, Szécsi véd. Török ki, 3. hibája. Baksa. Szép védés.

1. perc: Ez sem a mienk, 4/4. Baksa imsét a kapuban. Rossz bejátszás.

III. negyed

8. perc: Könnyed hazai védekezés. Hegedüs 10 másodperccel a negyed vége előtt, nagy gól, 9-6.

7. perc: Labdaszerzés + előny. Oda ez is... Molnár Dávid véd. Bravó.

6. perc: Mezei pöcköl közelről, 9-5. Eladja a labdát a Szeged. Ez a nagyon sok.

5. perc: Szegedi előny, Hegedüs gyorsan, 8-5. Deckert küldik ki.

4. perc: Kayes-gól, 7-4. Végre valami sikerül. Szegedi labdaszerzés, majd hazai, Biros ziccer, 8-4.

3. perc: ÚJabb eladott szegedi labda. Kontra. Mehet a Szeged. Gerritse ki, Gór-Nagy "abálja" Molnárt, semmi. Időt kér az A-Híd.

2. perc: Török második hibája. Három a hazai előny, Varga harmadik gólja, 6-3. Szivós reklamál, nem fújtak, lassan végünk... Chilkó ziccer, 7-3.

1. perc: 3/3 eddig az egri mérleg labda elhozatalban. Jó a szegedi védekezés. Török mellé.

II. negyed

8. perc: Szivós lő, blokkról fölé. Törököt küldik ki... Jó szegedi védekezés. Biros a kiállított, Somogyi lövését védi Szécsi. 5-3 a félidőben.

7. perc: Younger mehet ki. Kemény meccs! Varga hatalmas gólt ragaszt a felső sarokba, 5-3.

6. perc: Kayest küldik ki, Bátori-gól, 4-3. Molnár Tamás harcol ki emberelőnyt, majd őt is kiállítják Gór-Naggyal együtt.

5. perc: Újabb szegedi előny. Szivós fölé durrant.

4. perc: Baksa, majd Szécsi védés. Hazai emberelőny, Gerendás időt kér. Molnárt küldik ki. Varga Zsolt váltja gólra az egri előnyt, 3-3.

3. perc: Remek szegedi blokk. Eladja a labdát a Szeged.

2. perc: Baksa könnyedén. Joseph Kayes fordul le, Szécsi kezei között, 2-3. Vezet az A-Híd!

1. perc: Ismét az Eger hozta el a labdát. Gerritse fölé. Szegedi előny. Török iszonyatosan nagy gól, 2-2.

I. negyed

8. perc: Hazai előny, remek szegedi védekezés. Az utolsó lövés a hazaiaké, fölé.

7. perc: Hegedüs blokkol, marad az Ehgernél a labda, Bátori villan, 2-1.

6. perc: Újabb szegedi előny. Szivós Márton egyenlít, okos gól, 1-1.

5. perc: Baksa véd, Seman Lukas löketetét tolta mellé. Bátori lő, Baksa könnyedén. Molnár passzol Kunac a kapuba lő, nem adják meg a gólt...

4. perc: Labda eladás ott, labda eladás itt.

3. perc: Szegedi előny. Nincs gól, rossz átafás. Egri bomba, fölé. Újabb szegedi támadás, amit nem bírnak befejezni a vendégek.

2. perc: Török blokk, majd Gór-Nagy nagy gólja, 1-0.

1. perc: Az Eger hozza el a labdát. Remek szegedi védekezés, majd eladja a labdát az A-Híd.

17.55: Bemutatás. Nagy taps fogadja a szegedi alakulatot, különösen az egykori egri játékost, Hegedüs Gábort.

17.53: Lassú zene szól a hangszorókból. Mintha nem is rangadón lennénk. Az egri közönség csendben várakozik. A 10 fős szegedi tábor ordít. Igaz, ők már megjárták az egri borospincéket.

17.49: Megérkeztek a szegedi drukkerek. 10 A-Híd szurkoló zengi, hogy Hajrá Szeged!

17.32: A szegedi az egyetlen csapat a bajnokságban, amely veretlen.

17.30: Molnár Dávid, Török, Kayes és Younger már a vízbe. Az egriek közül már többen bent a medencében melegítenek. Egyelőre 2-300 fő a lelátón.

Melegítünk.

17.23: Mindenki egészséges a szegedi együttesben, így Vincze Balázs vezetőedző a legerősebb összeállításban szerepeltetheti a csapatát. Már javában melegít az A-Híd, a hazaiak közül többen már a vízben.

17.15: 16.44-kor szerencsésen megérkezett az A-Híd Szeged VE Egerbe. Üdvözlünk mindenkit a Heves megyei székhelyről. 18 órakor kezdődik a bajnokság csúcsrangadója.

Ma 18 órától a Bitskey Albert uszodában a ZF-Eger látja vendégül Vincze Balázs legénységét, amely az alapszakasz-elsőség bebiztosítása mellett az egyesztendős veretlenségért is küzd, hiszen az évfordulóig csak a másik hevesi klub, a 11. helyen álló EKF ellen játszik, a szombati hazai győzelem pedig borítékolható.

A válogatottakkal hétfőn kiegészült együttes ma 13 órakor kel útra, a csapatot pedig mi is elkísérjük, az utazásról, a készülődésről és a mérkőzésről interjúkkal és online tudósítással jelentkezünk.

Ha a Szeged nyer, biztosra vehető, hogy a negyeddöntők után a Szolnok vagy a Debrecen ellen kellene mérkőznie a fináléért, míg a másik ágon Eger–Vasas párharcot rendeznének.

• 9. pala1964 2013. április 04. 09:55
    „bocs, csak kérdés, de pontegyenlőség esetén mi számít? az, hogy a Szeged 2-vel nyert otthon, 3-mal kikapott idegenben?

amúgy rájuk lehetünk valóban büszkék, de az is igaz, hogy nagyon sokszor -és joggal- bosszantja a népeket (főleg a bérleteseket), hogy a pólósok kiszorítják a nagyközönséget az edzéseikket, meccseikkel (ideértve az utánpótlást is)

én úgy gondolom, hogy egyelőre első a tömegsport, a szabadidős és iskolai úszás, és az másodlagos, hogy jelentős részt összevásárolt, elismerem, jó játékosok pártucat nézőt szórakoztatnak egy olyan sportágban, ahol a volt szocialista blokk néhány (utód)állama, kiegészülve egy-egy olasz és talán spanyol csapattal küzd a bírói kegyekért...

persze még mindig 100x inkább vízilabda, mint stadionépítéses élsport(?) magyar foci...”
  • 8. Együgyű 2013. április 04. 08:11
    „Elkel ismerni gyengébben játszott csapatunk! Vélelmezem mindenkinek az Eger otthonában történő meccs stresszes állapotot okoz már a mérkőzés előtt! Miért? Bizonyára mindenki tudja, ha gyengébb formában játszik, akkor a bírói döntések zöme az otthoni csapat fele lejt! Gyenge részlehajló bíráskodást láttunk. (Minden sportban a mérkőzések alakulását így is befolyásolják a nemzeti bíróink.) Az is számít a mai demokráciában, hogy melyik csapatot ki szponzorál. (A szponzor befolyása, zsetonja a mérkőzések alakulását is befolyásolja!) Az is nonszensz, hogy egy ilyen kvalitású csapat nemzetközi meccseit a Lázár birodalomban játssza ,,gyér" számú szegedi drukker előtt. Városi uszoda nélkül egy igazi szegedi vízilabda csapat egy ideig lehet, de hosszú távon nem lesz! (Ez a minimum!) Annak is örülnünk kell majd, hogy a következő szezonra ez a csapat együtt marad. Továbbá megtartjuk Vincze Balázst. A kialakult helyzetet A Híd-Szeged VE csapata is a szponzoraival együtt. látják? Szeged most focistások városa lehet! Nem az eredményeket felmutató vízilabdázók városa! Ezért kik is a felelősök? Igaz Magyarországon általában a tényleges eredmények sosem számítottak! Csak a hátszél. Az eredményeket felmutató volt röplabdázásunk is eltűnt a szegedi palettáról. Remélem a vízilabdázók nem fognak hasonló sorsra jutni. Szerintem Szegednek nemzetközi téren is jó reklám a mostani vízilabdacsapatunk! Vagy nem?
    23. Sportuszoda
    24. Minőségi városi vizipoló csapat, KÖZPÉNZ támogatás nélkül!!!!!!!!! A többi nem lényeges!

Nálunk fordított a piramis!!!!!!! Minden a fejetetején áll!!!!”
  • 6. zombor 2013. április 03. 20:58
    „...és a Szentes ???????? az mit játszott, mikor lesz ilyen részletes tudósítás a meccseiről?
    Vagy a 8. hely az nem tét ?
    Vagy netán ebben is politika van ???????
    szégyen”
  • 5. Tisza 2013. április 03. 20:37
    „Ez tehát azt jelenti, hogy a Vassas döntheti el, kivel akar játszani a bajnoli döntőbe jutásért.
    Ha lefekszik az Egernek, akkkor minket választott.