2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 5°C | 10°C Még több cikk.

Oda egy álom, a rájátszás: Körmend-Szedeák 89-76

Elbukta a szezon meccsét a Naturtex-SZTE-Szedeák élvonalbeli férfi kosárlabdacsapata Körmenden, így nem jut a legjobb nyolc közé.

Körmend-Naturtex-SZTE-Szedeák 89-76 (24-8, 19-26, 19-27, 27-15)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, 12. forduló. Körmend, 1500 néző. Vezette: Pálla, Török, Boros.
Körmend: Wisseh 14/3, El-Amin 11, FERENCZ 18/12, Török 6, RAKOCSEVICS 13. Csere: SONYÁK 14/6, Gerebenár, Farkas 6/6, Kusnyer 3/3, Fodor G. 4. Vezetőedző: Aaron Mitchell.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 15, LEVY 12, Horváth Á. 16/6, Williams 6, CSORVÁSI M. 13. Csere: Molnár A. 2, Kiss Zs. 9/9, Csorvási L. 3. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kipontozódott: Fodor G. (34.), Csorvási M. (37.), Levy (38.), El-Amin (40.).

Nikola Lazics: - Nehéz mérkőzés volt, amilyenre számítottunk. Nem jól kezdtünk, ritmustalanul kosárlabdáztunk. Visszajöttünk a meccsbe, a második félidőben 15 percen át jól játszottunk. Nem akartam mondani semmit a játékvezetőkről, és az utolsó öt percben mutatott produkciójukra nem tudok olyat mondani, hogy korrekt is maradjak. Kettős mérce volt ebben az időszakban. Gratulálok a csapatomnak, azt gondolom, a kilencedik hely megszerzése nem rossz eredmény.

Kikapott Körmenden, ezzel biztossá vált, hogy nem jut a rájátszásba a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata. Kiss Zsolték a 9. helyen zárják a szezont, amelyből két meccs még hátra van.

IV. negyed (89-76)

10. perc: Ferencz triplája 89-74. Molnár 89-76. Ez a vége.

9. perc: Wisseh kosár plusz büntető. Levy int oda a bíróknak lefelé menet, ez is technikai. Nem a sporik döntik el a meccset, de az is biztos, hogy nem keveset hibáznak. 83-71. Wisseh 85-71. Kiss Zsolt hármasa is lejön. Wisseh 86-71. Kiss Zsolt tripla, majd egy büntető, utóbbi kimarad 86-74.

8. perc: Ferencz triplája sem hiányzott 78-69. 2.56 van hátra. Levy 78-71. Ferencz 79-71. Molnár tisztán dobhat hármast, de lejön.

7. perc: Levyt blokkolják. Sonyák hármasa bent 71-69. Horváth ront. Csorvási Milán nem bír az idegeivel egy véleményes fault után. Három dobás jön, meg kettő a technikaiért, plusz körmendi labda... Csorvási Milán ki is pontozódott. No végül csak négy büntető lesz. Solyák mind a négyet bevágja 75-69. Ez nem jött jól fonoman fogalmazva.

6. perc: Jereminov is támadóhibát vét, ez is jogos. Elképesztő izgalmak. Időkérés közben a bírókat szidják a szurkolók. Hátha ez jól jön a végén. Jereminov negyedik faultja. El-Amin büntetője 68-67. No kérem: Csorvási Milán kosara után először vezetünk! 68-69.

Körmendi ziccer. Fotó: bb1.hu

5. perc: valamiért elveszik a labdát a Szedeáktól, a Körmend jöhet. Horváth Ákos, jogos támadófault. Csorvási Milán faultol. Rakocsevics egyet sem dob be.

4. perc: Jereminovot faultolják, két dobás. Fodor kipontozódik. Horváth Ákos, faulttal együtt! Jön egy technikai is! Úgy kell visszafogni a hazai szurkolókat, hogy ne menjenek be a pályára. Hatalmas balhé! "Meneküljetek!" - zúgja a hazai nézőtér. Horváth Ákos négy büntetőből kiegyenlít 67-67.

3. perc: Sonyák 67-63. Eladjuk, hazai időkérés. Williams eladja, majd faultol. Döntő helyzetekben ront az amerikai sajnos.

2. perc: Sonyák hármasa 65-61. Hat körmendi játékos áll három faulttal. Megint odaütnek, pfújol a közönség a bíróknak. Csorvási Levente ziccere 65-63.

1. perc: lehet ezt még fokozni? Aligha! Nyerni kell a rájátszásért! Van erre tíz percünk! Mi eladjuk, ők ellépik. Horváth hármasa lejön. Jereminov faultol.

III. negyed (62-61)

10. perc: miénk a labda! Jereminov a vonalról kétszer 59-56. Gyerünk! Ront a Körmend. Horváth Ákos egy triplával kiegyenlít!!! 59-59! Farkasé is hármas 62-59. jermeinov ziccere, negyed vége 62-61.

Gyerünk!
Gyerünk! Fotó: bb1.hu

9. perc: Török büntetői 59-53. Csorvási Levente a pályán. Ő és Horváth is kap egy blokkot, de jöhet két dobás. Csorvási Levente egyet dob be 59-54.

8. perc: Levy dobása lejön, beindul a közönség. Sok a hiba mindkét oldalon. Horváth 57-53.

7. perc: Jereminov büntetői 55-49. Levy negyedik faultja után El-Amin 57-49. Levy 57-51. Ferencz hármasa szinte bentről jön ki.

6. perc: Williamsnek odaütnek. Megint kihagyja mindkét büntetőt... Az ugye négy pont - lehetett volna... El-Amin 55-47.

5. perc: Williams ellépi. Az exszegedi Farkas Attila hármasa bent 53-44. megint ellépnek. Horváth Ákos hármasa 53-47.

4. perc: miénk a labda! Levyt blokkolják. Labdaszerzés, Williams ziccere, fault. Az amerikai kihagy két büntetőt. Ferencz 50-44.

3. perc: eladjuk, Wisseh büntet 48-42. Williams ziccere 48-44.

2. perc: megint Csorvási 46-39. Már csak hét pont! Horváth Ákos egy abdaszerzés után, hazai időkérés 46-41-nél. A körmendi edző előttünk üvöltözik a játékosaival. Levy egyik büntetője 46-42.

1. perc: na nézzük! Rakocsevics, majd Csorvási Milán kettő plusz egye 46-37.

Horváth Ékos reppül. Fotó: bb1.hu
Horváth Ákos repül. Fotó: bb1.hu

II. negyed (43-34)

10. perc: Williams blokkol, majd a túloldalon támadóhibát vét. Horváh Ákos blokkolja Törököt. Küzdenek a fiúk! Szegedi időkérés. Wisseh faultolja Jereminovot. Bent mindkettő 43-34. Nem dőlt el a meccs.

9. perc: Williamsnek ütnek oda. Jereminov kosár plusz büntető 43-32.

8. perc: bedobják a két büntetőt, de Williams is a helyén 39-29. Rakocsevics 41-29. Zsionórban három dobásunk jön le, majd El-Amin talál be 43-29.

7. perc: Rakocsevicsre fújnak sportszerűtlen  faultot. Kapnak is a bírók a közönségtől. Szegedi időkérés. Levy egyet dob be 37-24. Kiss Zsolt hármasa 37-27. Kompenzálnak a játékvezetők, Kiss Zsoltra fújnak egy kamu faultot. Mondjuk a körmendi is véleményes volt.

A körmendi szurkolók.

6. perc: Fodor büntetői 35-21. Molnár András harmadik fautja, jön vissza Horváth Ákos. Rakocsevics 37-21. Williams szépen teszi fel 37-23.

5. perc: Molnár András faultol, Rakocsevics büntetői jók 33-19. Levy megint, feljavult az amerikai 33-21.

4. perc: Levy, majd Rakocsevics 31-17. Csorvási Milán kosara után körmendi időkérés 31-19.

3. perc: Jereminov szlalomozik 27-12. Kiss Zsolt hármaa is jó 27-15. El-Amin 29-15.

2. perc: Csorvási Milán duplája 24-10. Ettől függetlenül gyengén támadunk. Kusnyer hármasa 27-10.

1. perc: a jó hír, hogy még egy ilyen gyenge negyede nem valószínű, hogy lesz a csapatnak. Molnár András hármasa lejön.

I. negyed (24-8)

10. perc: Jereminov eladja, Wisseh köszöni szépen. Solyák is eredményes 24-8. Nagyon sok a hiba, így nem nyerhetünk. Negyed vége.

9. perc: El-Amin, majd Grebenár 20-6. Csorvási Milán büntetői 20-8.

8. perc: bénázunk, eladjuk, Ferencz befejezi 17-6. Megint eladjuk, Levy odaüt. "Jobban mozognak" - jön a szurkolók kommentje az új edző, Mitchell munkájára vonatkozóan.

7. perc: Rakocsevics 15-4. Gyors szegedi kosár, Jereminov dobta 15-6.

6. perc: Ferencz triplája, már 13-2. Horváth Ákos indulásból 13-4.

5. perc: Csorvási M. blokkol, Levy dobja az első pontjainkat 8-2. El-Amin 10-2.

4. perc: Williams kap egy blokkot. Levy vetődve szerez labdát.

3. perc: Williams kihagyja, Wisseh bevágja, utóbbi tripla 8-0. Levy üt oda.

2. perc: Levy bejátszását elszórja Csorvási Milán, majd Ferencz hármasa megy be 5-0.

1. perc: Török kosarával indul 2-0.

18.02: kicsit csúszunk, de mindjárt kezdünk!

Köszöntés a meccs előtt.

17.59: véget ért az U18-as elődöntő, sajnos a Szedeák nem jutott be a fináléba, miután nagy csatában 76-68-ra kikapott a Szombathelytől.

17.55: "Újra itt van a nagy csapat" - szól a hangszóróból, közben befutnak az 1987-es bajnokcsapat tagjai.

17.53: egy kis műsor, amellyel a hazai csapatot is tüzelik: egy összeállítást vetítenek le, hiszen éppen ma 27 éve, hogy a Körmend első vidéki csapatként bajnokságot nyert 1987-ben.

17.51: kezdődik a bemutatás. Hajrá, Szedeák! A tét a rájátszás!

17.49: nagyjából 1500 nézőre lehet számítani, ugyanis sokan kiváncsiak az új körmendi edzőre, aki most debütál.

17.46: közben a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata legyőzte a Tatabányát Pécsett, ezzel bejutott a magyar kupa honlapi fináléjába!

17.42: elképesztő izgalmak az U18-as elődöntőben. Nézzék!

17.24: "Bízom az új edzőben. Szerintem hét nap elég volt neki, hogy felrázza a keretet. Bár nem vagyok körmendi, csak szurkolok a gárdának, Hencseyvel szerintem volt valami gond, ami miatt nem ment a csapatnak" - mondta a lelátón az egyik körmendi drukker. Ne legyen igaza!

17.21: a szegedi együttes november elején 88-81-re nyert már ebben a csarnokban. Hogy hogyan, az itt elolvashatják.

17.17: így melegít a csapat:

Hangolunk.
Hangolunk.

17.15: jelenleg is zajlik ám a Szedeáknak egy fontos meccse: az U18-as csapat az újszegedi sportcsarnokban játszik a nyolccsapatos országos döntőben a fináléba kerüléséért a Szombathely ellen. Itt követheti figyelemmel a meccset: a félidőben 38-34-re vezetnek a vasiak.

17.02: a hazai edző, Aaron Mitchell Jonathan Levyvel beszélget. Ők már korábbról ismerik egymást, láthatóan jól eldiskurálnak.

16.57: Jerrell Williams jött ki először melegíteni, majd sorban a többiek. Molnár Andrásnak nagyon mennek a hármasok a sarokból.

16.50: köszöntünk mindenkit a körmendi sportcsarnokból. 18 órakor kezdődik ey újabb sorsdöntő meccs a Szedeák számára. Ha nyer a csapat, nagyon közel kerül a rájátszáshoz, ha kikap, elbúcsúzhat a nyolcba kerüléstől. Tartsanak velünk!

A delmagyar.hu már megérkezett a helyszínre.

Volt egyszer egy meccs Körmenden. Nem is olyan rég, november 2-án rendezték, a férfi kosárlabda NB I A csoportjának alapszakaszában a Naturtex-SZTE-Szedeák volt a vasiak ellenfele. Hatalmas meglepetésre 88–81-es vendégsikerrel zárult az az összecsapás, a szegedi együttesből Jerrell Williams 31, Csorvási Milán 17, Jonathan Levy 16 pontot szerzett.

Ezt kell megismételni ma, immár a középszakaszban. Három fordulóval a vége előtt a Szedeáknak továbbra is saját kezében a sorsa: ha megnyeri mindhárom összecsapását, biztos résztvevője a rájátszásnak. Ezek közül talán a mai a legnehezebb, hiszen a vasiaknak is létkérdés a nyolc közé jutás, ott ráadásul ennél sokkal nagyobb sikereket szoktak meg a szurkolók.
 Jön a Veszprém és a Kiss Lenke Kosársuli

Az EnterHód Vásárhelyi Kosársuli NB I B csoportos férfi kosárlabdacsapata ma 18 órától a Veszprémet fogadja a 9–16. helyért zajló rájátszásban. A dunántúli együttes az alapszakaszban csalódást keltően szerepelt, a rájátszás első mérkőzésén azonban simán verték a Honvédot. A Kosársuli számára csak a győzelem fogadható el a Hódtói Sportcsarnokban. Pályára lép a Szeged KE női együttese is, amely szintén a 9–16. helyért zajló rájátszásban fogadja ma 18 órától a Kiss Lenke Kosársulit Újszegeden.

Talán ez volt az oka annak, hogy egy hete edzőt váltottak, Hencsey Tamás helyére az amerikai-osztrák Aaron Mitchell került. A Szedeák további két meccsén hazai pályán a Pécs, majd idegenben a Falco lesz az ellenfél – ha a mai siker meglenne, utóbbi két összecsapás már talán kicsivel könnyebb feladatnak számítana.

Nikola Lazics csapata már tegnap elutazott az összecsapásra, amely 18 órakor kezdődik a körmendi városi sportcsarnokban – várhatóan 1000-1500 fanatikus néző előtt. A találkozót a delmagyar.hu online tudósítja.

Jöhet az elődöntő

A második helyen jutott tovább csoportjából a Szedeák U18-as csapata a nyolccsapatos országos fináléban. Ez azután dőlt el, hogy Molnár Csaba együttese végletekig kiélezett hajrában 73–69- re kikapott az Atomerőműtől.

A szegediek ma 16 órától lépnek pályára az elődöntőben az újszegedi sportcsarnokban.